Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ez lehet tejcukor allergia...

Ez lehet tejcukor allergia vagy tejfehérje érzékenység?

Figyelt kérdés

4 hónapos kisfiam sokat (rengeteget) bukik és hány, 1 hónapja nagyon sírós baba lett, éjszaka nincs probléma szerencsére, de egész nap nyűgös és néha (naponta 1 vagy 2 szer) olyan sírásba kezd, hogy alig lehet megnyugtatni, már fuldoklik a sírástól. Tápszert váltottam, cumisüveget váltottam, görcsoldó cseppet váltottam, de semmi változás. Eddig 3 dokinál voltam vele, de szerintük minden rendben, szerdán viszem egy másik orvoshoz. Azért gondoltam arra hogy vmi allergia, mert néha édeskés szagút bukik.

Köszi előre is a válaszokat


2013. nov. 24. 11:07
 1/2 anonim válasza:
Errõl semmi féle tapasztalatom nincs, de ha valaki allergiás a tejben levõ anyagokra, az általában nagyon híg hasmenéssel jár. Az, hogy sok a gáz a beleiben, nem biztos, hogy attól van. Lehet, hogy csak szimplán nem állt még be az emésztése, elvégre nagyon picike még. És elvileg a tápszerváltás is okozhat gázosodást, ha a belei nincsenek hozzászokva. Az elején lehetnek sírósak a babák, pont azért, mert a pocakjukkal van valami, de idõvel elmúlik.
2013. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Összekevered egy kicsit. Tejcukor érzékenység van és tejfehérje allergia, ezek közül a 2. a súlyosabb. Babáknál a tejfehérje allergia első tünete az, hogy ekcémás. Főleg az arcon lévő ekcéma utalhat erre.
2014. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!