Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszerezésnél miért van...

Tápszerezésnél miért van szükség túlzott sterilizációra? Tisztítás után főzni 5 percig a cumisüveget minden alkalommal.

Figyelt kérdés

gondolom hideg vízben állva hagyni sterilizós folyadékkal eszembe se jusson...

ezzel a kifőzésdivel nem tudom meddig bírja a cumirésze..cserélhetem hetente? és elvileg a műanyag részek(BPA) kiválnak melegítés hatására bele az élelmiszerbe, mégha a cumisüveg bevizsgált is, de a szilikon cumi..

és mellesleg ha hagyom kb 2 napig száradni még vízkövet is látok a falán..


nem elég néha néha meleg vízzel kimosni és kész?!


2014. júl. 22. 14:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kéthetente, 3 hónapos. Előző voltam, épp szopizik.
2014. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
és te is érzed, hogy benne marad az illatanyag?
2014. júl. 23. 22:53
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem olyan erősen, de benne. Egyszer mellszívót bent felejtettem 1 órát a steri folyadèkba, az durva volt.
2014. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Olyan egy éves kora körül éri el a nyirokszervei tömege azt a mennyiséget, hogy ne legyen szüksége ezekre a metódusokra. Nyilván a mászással a téma olyan értelmét vesztettnek tűnhet, de a cumikat még akkor is érdemes kifőzni kétnaponta. Utána már nem szükséges. És nem, egy 3 hónaposnak nem sok bélflórája és T lymphocitája van, sőt, 6-9 hónapos koruk között a legkifejezettebb (a 0-4 hetes kor után) az immundeficit, addigra ürülnek ki az anyai immunoglobulinok.
2014. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

főzök mindent, csak érdekes főzés után is érzem a sterilizálós folyadékot, de már ott tartok, hogy még a tejet is.

a műanyag kiskanalait meg nem is lehet főzni

2014. júl. 24. 15:21
 16/18 A kérdező kommentje:

meg veszek én új kanalat, cumisüveget, de azért a mellszívót havonta cserélgetni...

és a tápszert nem is tudom lezárni, de ez is olyan mint pl a kávé? elveszti az aromáját? vagy nem elég, ha a zacskóban és dobozban van nagyjából befedve?

2014. júl. 24. 15:23
 17/18 anonim ***** válasza:
Mondom, írtam, ne használd azokat a sterilizáló löttyöket - sterilizálni nem tud, az oké, hogy baktericid, meg fungicid, de arra a löttyre éppúgy nincs szüksége, mint a bacikra. A kanalakat max, és ennyi.
2014. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én 2 hónapos koráig kifőztem hetente, utána forró víz, mosogatószer, sok öblítés. (Külön mosogatószivacsot használok) Sztem nem kell túlzásba esni. 4 hónaposan úgyis mindent bevesz a szájába, nem hiszem hogy mindent lehet sterilizálni...
2014. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!