Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Folyós, habos széklet normális?

Folyós, habos széklet normális?

Figyelt kérdés
A kisbabám 3 hetes.eddig tápszert kapott de tegnap óta elkezdtem visszaszoktatni az anyatejre.Többször szopizott de nem sokat.Ma reggel óta folyós,kicsit habos és élénk sárga a széklete.A hasa is fáj,mert sír és a hasa "kurrog".5x volt kakis pelus.hasmenés ez vagy normális?

2017. nov. 8. 21:28
 1/5 anonim válasza:
24%

Fogd meg a gyereket és vidd el az orvoshoz mielőtt valami hozzánem értő idióta ide írja, hogy normális, te nem teszel semmit későb meg esetleg baj lesz belőle. Erre van az orvos.


Aki ide ír az az esetek döntő többségében nem ért semmihez, az hogy ezen az oldalon ilyen jellegű kérdések föltehetőek, véleményem szerint rendkívül kártékony.

Így kerekednek ki a -fáj a hasa a gyereknek hát melegítsük hajszárítóval mert valahol azt olvastam - sztorik, aztán súlyos égesi sérüléssel kezelik a gyereket órákkal és napokkal később a korházban.

Agyrém. Vidd orvoshoz!!!

2017. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel nem lázas,és nincs kiszàradva mert a pelusa pisis,nem is hány holnap reggel ha még nem változott rögtön megyünk az orvoshoz.a kérdést meg azért irtam ki,hátha valakivel mar volt hasonló,de az nem azt jelenti,hogy akkor nem vinném orvoshoz,vagy bármilyen tanácsot rögtön megfogadnék....
2017. nov. 8. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Az anyatejtől élénksárga kis darabokkal. Amikor pelenka csere közben jön a meglepi kaki akkor láttam, hogy habos és folyékony. De kezdetektől anyatejes és napi 5-6 kaki tuti van. Én úgy tudom, hogy ha megváltozik a széklete akkor inkább orvos, bár nálatok az érkezése is változott. Egyszerűbb ha felhívod az orvost vagy a védőnőt és ők megmondják merre tovább.
2017. nov. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel nyugodtan a védőnőt vagy a gyerekorvost, hidd el, szívesen segítenek.


Egy anyatejes baba széklete alapból sárga (mustársárgától az egész világosig).

Egy ilyen pici babának még akár minden szopizás alkalmával lehet széklete, 5-6 kakis pelus még normális. A hasfájás ilyen korban szokott kezdődni. Az, hogy"kurrog" a hasa, nem feltétlenül rossz. Az inkább gond lenne, ha nem lenne bélmozgás...

A habos/nyálkás székletet okozhatja az is, hogy nem issza ki eléggé a melledet szopizás alatt, vagy túl gyakran váltogatod a melleidet.


A csecsemő hasmenés teljesen folyós, beissza a pelenka, bűzös, és látszik, hogy szenved a baba kakilás alatt. Akár zöld színű is lehet.


DE: mivel ezt sem mi, sem Te (mint kezdő anyuka) nem tudod eldönteni, mindenképpen telefonálj. Inkább egy felesleges kör, minthogy valami baj legyen.

2017. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Voltunk orvosnál, és megnyugtatott,hogy teljesen normális.Valószínű csak én izgultam túl!!!
2017. nov. 11. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!