Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2hete szültem, de halva...

Ani1979 kérdése:

2hete szültem, de halva született a babám,4x magára tekerte a köldökzsinórt. Az orvos azt mondta minimum 6hónap múlva lehet újra probálkozni. Mivan ha nem várom meg a 6hónapot? TUDOM FURCSA KÉRDÉS DE SZERETNÉK ÉRTELMES VÁLASZT KAPNI.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 07:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
59%
Először is rettenetesen sajnálom ami veled történt,részvétem a babád miatt!!!Nem akarok tapintatlan lenni,de én most vagyok a 31.hétbe,és ilyenkor,ha ilyet olvasok,annyira elfog a pánik!Én is azt szeretném megkérdezni,hogy volt e fogadott orvosod,és miért nem vették észre,mikor az utolsó 6 hétbe hetente kell járni ctg-re!Neharagudj,hogy ezeket megkérdeztem!És én teljesen megértelek,hogy minnél hamarabb szeretnél babát,mert ezt máshogy nem lehet túlélni!Sok-sok erőt,kitartást kívánok neked,és remélem hamar lehet egy gyönyörű és egészséges kisbabád!
2010. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%

Én 3 napos újszülött kisfiamat veszítettem el 3 éve. Akkor hetekig nem tudtam arra gondolni, hogy én ezt még egyszer végig tudom, bírom, akarom csinálni. Nekem kifejezetten jót tett, hogy legalább 6 hónapnyi várakozást javasoltak, ennyi biztosan kell ahhoz, hogy a szervezet regenerálódjon. De amint közeledni látszott a 6. hónap, egyre jobban kezdtem vágyódni egy kisbaba után. Már tudtam, milyen érzés a karomban tartani, erről egyszerűen nem tudtam volna lemondani. Azt gondoltam, ha a testem készen áll, és a lelkem is, akkor fog majd megfoganni a gyermekem. És így lett! Az első hónapban ránk talált a Fiam, aki ma már 20 hónapos, csupa élet makk egészséges gyönyörűség:)


Szerintem teljesen normális a vágyakozásod egy kisbaba után. Minden ember másképpen dolgozza fel a veszteséget, a továbblépés egyik jele a vágyakozás. De adj időt magadnak, az elvesztett babát meg kell gyászolnod, el kell engedned lélekben, hogy a másik baba ne "pótlásként" érkezzen. És az sem mellékes, hogy a következő terhességet végig fogod izgulni, hogy minden rendben van-e, ehhez egészséges test és felkészült lélek szükséges. Tudod, az érzéseid nagyon hullámzóak lesznek, volt, hogy semmi nem érdekelt az égvilágon, csak az, miért történt ez velem. A másik pillanatban pedig majd megőrültem, hogy újra tehres lehessek. És ez mind normális, csak aki nem élte még át, annak fogalma sincs arról, hogy ilyen esetben legritkábban tud az ember tiszta fejjel gondolkodni.

2010. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Közlöm,hogy nem érzem magam bolondnak,s nem kivánom senkinek,hogy ilyen helyzetbe kerüljön.Köszönöm a dili doki ajánlását,de van párom aki mellettem van,s nem okoljuk egymást,ahogy más helyzetbe szokott lenni.Igen korai,hogy ilyeneken jár az eszem,de szerintem a legtöbb nő igy gondolkozna.

probálok válaszólni a kérdésekre,ami eszembe jut a sok válasz után.

4napom volt még hátra a kiirt dátumra.Elötte voltam ctg-n,ultrahangon,s minden eredményem tökéletes volt.26.-án reggel jöttek a fájások,jött a mentő bevitt a kórházba és addigra már nem találtak szivhangot(előző este 10után még mozgott).Rendesen meg kellett szülnőm.

Egy orvoshoz jártam folyamatosan,pénzt nem fogad el.

2010. júl. 13. 09:33
 24/32 A kérdező kommentje:
8:42!Köszönöm,nem vagyok szociopata.Nem azt irtam ,hogy most azonnal szeretnék egy babát.Hanem azt ,hogy mivan ha nem várom meg a 6hónapot.Azért a kettő között van külömbség.Mikor a szülő asztalon voltam,azt mondtam ezek után soha többet nem szülök.A páromnak is mondtam menjen keressen magának mást.Mert tudom mennyire vágyik egy babára,s akkor azt gondoltam nem vagyok képes még megadni neki ezt se.De a kapcsolatunk nagyon jó,lelkileg együtt vagyunk.S megbeszéltük,hogy nem adjuk fel.Lesz még babánk.Hidd el nem vagyok túl rajta lelkileg.Emésztem magam még mindig,s szerintem ez sokáig igy is lesz.Azt hittem megáll az élet.De tovább kell lépni.A babának meg volt már mindene,csak a kiságyat kellett volna össze rakni.S mikor haza jöttünk a korházból,én pakoltam el a cuccait,amihez szerintem nagy lelkierő kell.S mikor közlik veled,hogy lemondhatsz a babáról,hogy a kórház elhamvassza ingyen és bérmentve különböző hulladékkal.Nekik ez természetes,de ezt se hagytam.Megadtam neki a végső tisztességet.Még ha halva született is.Nevet se adhattam neki semmit.Gondolom nem voltál még ilyen helyzetbe,de nem is kivánom.Nem lettem bolond,nem vagyok szociopata.Nem vagyok túl rajta lelkileg,nem azért akkarok újjabb gyereket mert pótolni szeretném,mert tisztába vagyok vele,hogy nem lehet pótolni egy gyereket egy újjabb gyerekkel.Szerintem előbb gondold végig mielőtt mást le hülyézel.További szép napot!
2010. júl. 13. 09:50
 25/32 anonim ***** válasza:
59%

Minden ember más, szerintem tök normális vagy és normálisak az érzéseid is :) szerintem az is normális, ha valaki falhoz csapkodja a tányérokat, vagy kiüvölti magából, vagy x ideig gyászol, vagy csak túllép. Mindenki másként dolgozza fel, és ezért különbözünk egymástól. Hát nem lenne unalmas ha mindenki ugyanolyan lenne?

Bár tényleg jó lenne 6 hónapot várni mind testileg, szellemileg.


B@sszus, de az legborzasztóbb hogy meg kellett szülnöd! Ilyenkor nem császároznak? (ne haragudj a kérdésért, de nekem még nincs gyerkőcöm) ezt egyszerűen nem hiszem el , hogy még ezt is végig kellett csinálnod...(amúgy ez idehaza szokás csak?)



Fogadd jókívánságaim, kitartást és egészséget!


Próbáld meg a dolog jó oldalát nézni: van egy párod aki kitart melletted, támogat és ez az esemény legalább közelebb hozott egymáshoz titeket. Esetleg abba is érdemes belegondolni, hogy lehet azért alakult így, mert lehet valamilyen "szervi baja" / betegsége és inkább most ment el, mintsem pár hetes korában, vagy esetleg egész életen át tartó testi fogyatékosan élte volna le a kis életét, nemde?


Még egyszer kitartás! :)


(és ne törődj a negatív hozzászólásokkal) :)

2010. júl. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Erős nő vagy, és büszke lehet Rád a párod, hogy ilyen társa van. Az élet egy nagy próbatétel elé állított Benneteket, de ez csak mégközelebb húz majd Titeket egymáshoz.

A következő 6 hónapban támogassátok egymást, gyászoljátok meg az elvesztett Babátokat, és készüljetek a következő Gyermeketek fogadására.

Soha nem szabad, és nem is fogjátok tudni elfelejteni az elvesztett Babátokat, de túl kell lépni......boldog élet, család vár Rátok is .......a múltat nem szabad feledni, de nem szabad hagyni, hogy megkeserítse a jövőt.

Szívből sajnálom, ami Veletek történt. Sok erőt kívánok és mire letelik a 6 hónap, jön az új év, ami sok szépet hoz majd Nektek.

2010. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
59%
ha elolvasnád pont azt írtam, hogy nyilván nem vagy szociopata ....a pszichológus meg nem dilidoki, csak segítene neked feldolgozni a tragédiát és nem csak neked, hanem a családodnak is, és javaslom, hogy ne csak a férjed vállán sírd ki magad, mert őt ugyanakkora veszteség érte, mint téged és neki ugyanúgy szüksége van arra, hogy tovább tudjon lépni, mint neked....
2010. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

10:53.

Mennyivel jobb egy pszihológus?Egy héten egyszer elmész hozzá,s beszélsz a dolgokról.aHA IGEN STB..

Tudom,hogy a páromnak is rossz,s pont ezért támogatjuk egymást,mi ketten.Ezt ő érzi és én.S nekünk kell túltenni magunkat rajta.

2010. júl. 13. 11:16
 29/32 A kérdező kommentje:

10:01

Makk egészséges volt,3200gramm.A köldökzsinór volt a baj.

Hát itt nem tudom mi a szokás,de rendes szülést kellett végig csinálni.SAJNOS!

2010. júl. 13. 11:25
 30/32 ketteske ***** válasza:

Azért van rendes (hüvelyi) szülés, hogy a későbbi szüléseket ne befolyásolja a császár, lehessen természetes úton szülni. A császár amúgy is egy kisebb mütétnek felel meg, Így van benne kockázat, amit ha nem muszáj, nem vállalnak be a dokik. (meg mi sem, de mi akkor nem tudunk hideg fejjel gondolkodni) Nekem is meg kellett szülnöm a 26 hetes babát, de nekem ezeket a dolgokat elmagyarázták, hogy minden a későbbi baba érdekében történik. Ilyen szülés után testileg hamarabb regenerálódik az ember, és hamarabb lehet újra babát vállalni.

M.

2010. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!