Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdtem szedni a fogamzásgát...

Elkezdtem szedni a fogamzásgátló gyógyszert. (2-őt beszedtem, utána 2 napig nem, és együtt voltunk) van esély h terhes legyek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. miért nem szeded rendesen?
2020. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Két fajtát szedtem eddig, mindkettőnél azt írta a betegtájékoztató, hogy az első hét a "legveszélyesebb" ilyen szempontból, így ha valamiért kimarad egy szem, akkor kiegészítő védekezés szükséges.


(és ebből jönnek a "nem értem, dehát én szedtem a gyógyszert" terhességek...)

2020. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
A fogamzásgátló csak PONTOS szedés esetén nyújt védelmet. Az, hogy egyszer beveszem, egyszer nem, az nem pontos szedés.
2020. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve szedtem utoljára, akkor úgy volt, hogy az első pár hétben mindenképpen kellett a kiegészítő védekezés, amég beállt a hormonszint.


Én is igenre szavaznék. (mármint hogy lehet, mert ha már próbálkoztok, akkor se biztos hogy az első elkalomból baba lesz)

2020. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen, lehetsz terhes, mert nem szedted rendesen, raadasul 2 nap is kimaradt.


Miert nem szedted? Allits ebresztot a telefonodon, hogy minden nap figyelmeztessen ra.


Vegyel egy terhessegi tesztet es par nap mulva hasznald.


Ha ezt nem akarod kockaztatni akkor nőgyógyásszal irass fel esemeny utanit, amit az aktus utan 72 oraig lehet bevenni, hogy ki tudja fejteni a hatasat. Utana nagy valoszinuseggel hatastalan lesz. (Bar ez mar csak a kovetkezo figyelmetlenseg eseten lehet hasznos, leven, hogy egy hete irtad ki a kerdest.)


Udv,

Egy gyogyszeresz

2020. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!