Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha spermavizsgálat...

Szerintetek ha spermavizsgálatkor 2 nappal leadás után vizsgálják a mintát, mennyire valóságos az eredmény?

Figyelt kérdés
Párom július 29én adott mintát és a nőgyógyásztól kapott lelet szerint a vizsgálat dátuma július 31.Tegnap fejezték be teljes kivizsgálást(alapból ez is felháborító)és a kapott papíron elkeserítő adatok vannak.Amit a nőgyógyász adott csak az ANTSZ eredmények vannak, a mostanin már a Spermatogramm is.De szerintem egy füst alatt nézték mindkettőt(logikusan).
2010. szept. 10. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Bakterológiai vizsgálatot is csináltak?? A spermatogrammot azt azonnal csinálják, de a bakterológiai vizsgálat tovább tart. Nekünk pénteken csinálták a mintaadás után azonnal.

De nekünk sztem nem volt csak spermatogramm, mert másik eredményt nem kaptunk. Az gond?

2010. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nekünk a bakterológiai tenyésztésen a következő van. mintavétel ideje 2010.08.06

beérkezés ideje:2010.08.10

leletezés ideje:2010.08.23 , 6-án reggel hétkor adta be a spermát, ők először megfelelő táptalajra rakják és bizonyos időnek el kell telnie mire elkezdhetik vizsgálni, a sima spermavizsgálat már megvolt a bakterológia előtt..azon is két nap az eltérés, ott először kicentrifugázzák stb, megvizsgálják, válogatják, és hagyják állni ,hogy megnézzék meddig életképesek..szóval ott is azért nem egyeznek a napok a leadott minta és a beérkezés vagy akármilyen szöveg között, megkérdeztem én is a biológust is meg a bakterológust is. NÁlunk is szar a helyzet, kevés és rossz, két millióból tíz százalék jó és mozog, többi selejt, emellett volt hormonvérvégel, kicsit alacsonyabb a tesztoszteron szint arra kapott androgélt, tesztoszteron zselét..és nálunk a bakterológián derült ki mi az igazi gond, vannak a spermába baktériumok, ezért olyan kevés és roncsolt és mozgásképtelen, erre kapott a férjem antibiotikumot és a probléma megoldva!Merevedési gond is sokszor előfordult ezelőtt, mióta beszedte a bogyókat hál istennek nem..hamarosan leadjuk a következő adagot , hát kíváncsi leszek az eredményre.

2010. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ha jó a spermaeredmény 40 mill össz, 26,9 jó, 65%, és a doki is azt mondta ez jó. Akkor nem fontos a bakterológiai vizsgálat?
2010. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, hogy ez jó akkor jó is:) nálunk nyákos volt a sperma és ezért gondolta a doki ,hogy elküldi bakterológiára is adjon ott is cuccost és nézzék meg.
2010. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálunk azét rossz a szitu, mert júli 29én volt mintaadás, aug 18án a nőgyógyász adta a leletet, amin az ANTSZ eredmény van és azon van a júli 31ei vizsgálati dátum.A kézi vizsgálat a szaros egészségügy miatt csak tegnap történt meg(szept9)és ott kapta párom a papírt amin ez szerepel, de viszgálati dátum nélkül(ezért gondoltam, hogy az ANTSZ és sperma vizsgálat egy napon volt):

Spermatogramm

3ml.norm.viszkoz,norm.cseppfolyósodás

40M/ml

Morfológia:50%-a norm

30%-a gyors progresszív

10%-a diszkinetikus lassú

60%-a immobil

Andrológiai vizsgálat:provokálásra enyhe varicokele

Rv:gesztenyényi, sima mirigyes nem lrzlkeny prostata

Az ANTSZ eredmény tökéletes.Asthenozoospermia adiagnózis, ami azt jelento, hogy lassúak a fickók.Totál kétségbe estem

2010. szept. 10. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én páromnak elég jók lettek az eredményei, de ennek ellenére vettem neki aloe-vera gélt, maca vibét, 500-as C vitamint, és E vitamint.Meg calciumot is iszik pezsgőtabiba.

Ártani nem árthat neki.

2010. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!