Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek most? Terhes lehet...

Mit tegyek most? Terhes lehet a barátnőm?

Figyelt kérdés
Pár napja egy házi buli után egymásnak estünk és nem húztam gumit. Attól félünk terhes lesz. Lehet még tenni valamit? Vannak ilyen esetre tabletták. Azt mennyi ideig lehet bevenni, hogy hatásos legyen? 19F/17L
2023. okt. 7. 13:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
65%
igen, terhes lett
2023. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon kicsi a valószíszínűsége. A legtöbb pár évekig próbálkozik hogy legyen gyerek.
2023. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Vagy igen, vagy nem. Ennek eldöntésére valo a terhességi teszt.
2023. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
84%
Ez kérlek 50-50, vagy igen, vagy nem. Felejtsük el a mítoszokat, akármikor teherbe lehet esni, még menstruáció alatt is, egy alkalomtól is. Mindig megvan az esély, néha alacsonyabb, néha magasabb. Sajnos az alkohol nem mentség, ez nem volt felelősségteljes lépés. De most már ez van, ezt kell megoldani. A pár nap nagyon nem mindegy, hogy mennyi pontosan. Ilyenkor esemény utánit érdemes alkalmazni. Ne az ilyen rumos meg gyógynövényes meg hasonló mítoszokkal játszatok (a vérzés sem garancia, baba mellett is vérezhet akár). Orvos fel tud írni 24,48,72 sőt, 120 órás esemény utánit is, minél előbb veszi be, annál jobbak az esélyek. Ehhez nem kell felnőtt, én is 17 voltam, amikor elszakadt a gumi. Gyermek nőgyógyászatra mentem, soron kívül behívtak, és felírták. És mielőtt csináljátok, legyetek képben mindennel. A szex felelősség, tudnotok kell, mi a teendő baleset esetén.
2023. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet terhes. Lehetett volna gondolkodni előtte, közvetlenül utána, de neked csak pár nap után sikerült, úgyhogy már csak annyit lehet, hogy pár hét múlva rápisil egy tesztre.
2023. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Van 120 órás tabletta. Ha azon belül vagytok, akkor írassátok fel. Bár nem tudom miért pár nap után jut eszetekbe a dolog….
2023. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eseményutánit vettem be 2 nappal az eset után tudtam végre íratni, csak szakadt óvszer volt de terhes lettem. Van hogy becsúszik. Mit kezdjetek? Semmit csináljon egy tesztet vegyen be gyógyszert aztán hozzátok meg a legfelelősségteljesebb döntést és vállaljátok a tetteitekért a következményeket.
2023. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Par napja tortent de mikor? A legtobb esemeny utani 2 napon belul beveheto, de minel hamarabb veszi be annal hatasosabb.

Az hogy terhes lesz e nem lehet megmondani. Sok mindentol fugg. Csak termekeny idoszakban lehet teherbe esni (ok vannak kivetelek az idoszak pontos meghatrozasaval, de minden keppen ovuláció kell ehhez amit nagyon nehez bemerni ha csak nem tudatosan probalkoztok)

Fugg a sperma es a petesejt minosegetol, attol hogy megtermekenyul egy petesejt meg nem feltetlen tapad meg vagy genetikai probléma miatt ido elott elhal a terhesség


Erre viszont nem szabad alapozni. Ha 2 napon tul vagytok akkor már nem igen lehet mit tenni. Remenykedjetek hogy negativ lesz a terhessegi teszt es megjon neki. Legkozelebb pedig ovszer vagy mas fogamzasgatlo...

2023. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont így készül a gyerek.
2023. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet terhes. Eseményutáni, ha még időben vagytok. Ha nem, akkor tesztelés. Ha pozítív akkor abortusz, ahoz kell majd a szülői beleegyezés is
2023. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!