Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tènyleg igaz ha a párom...

Tènyleg igaz ha a párom cukorbeteg akkor nem eshetek teherbe tőle?

Figyelt kérdés
Nagyon ràm ijesztett ezzel egy ismerős. 1000mg gyógyszert szed naponta. Èn nőként nem vagyok cukros voltam terhelésen is és rendben volt. De így lehet tőle gyerekem vagy nem? Vagy szükséges orvosi kezelés ?
jan. 14. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az ismerősöd nem képzett szakorvos, akkor nem kell adni a szavára. Teljesen hülyeséget mondott neked, nem kell parázni.
jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De, teherbe eshetsz tőle!

Felnőtt emberek ilyen dolgokat terjesztenek... Én idióta meg csodálkozom, hogy a fiatalok hogy lehetnek ilyen fogalmatlanok a fogamzásgátlás témakörben...

jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Épp azért kérdezek mert nemtudom. Akkor semmiben nem befolyásolja a teherbe esést? De a gyerek örökölheti?
jan. 14. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek örökölheti a hajlamot és még sok minden más hajlamot is, amit esetleg nem is tudtok (szív és érrendszeri, idegrendszeri, allergiák...).

Nyilván, ha már halálán lenne a kezeletlen cukorbetegségtől, akkor az egy idő után megmutatkozhatna a spermiumok minősegén és mennyiségén is, de önmagában a cukorbetegség nem okoz kapásból terméketlenséget.

jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A férfiaknál inkább potencia gondokat szokott okozni, főleg idős korban, de ezt is jó eséllyel elkerülheti, ha tartja a diétát és az előírt kezelést.

A gyerek örökölHETI a HAJLAMOT, de ha belegondolsz nincs olyan család,ahol a felmenők között ne lenne valamilyen súlyos betegség. Más családokban meg rákot, szívbetegséget, stb. örökölhetnek a gyerekek. Ez engem nem tartana vissza a gyerekvállalástól, sőt én nőként vállaltam cukorbetegen gyereket.

jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nők teherbe tudnak esni cukorbetegként, akkor a férfiaknál miért okozna gondot, hogy teherbeejtsék a nőt? Ne hallgass az ismerősödre, mert hülyeségeket beszél. Igen a betegségek örökölhetőek vagy a hajlam rájuk, a mi családunk a pajzsmirigy alúlműködésben szenved. Nagymamám az volt, nagynéném, nővérem és én is abban szenvedünk. A többi rokonom nem vizsgáltatta magát, lehet náluk is van baj csak nemtudnak róla.
jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Apósom súlyos cukorbeteg volt. 3 gyereke lett.
jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy gondja lesz emiatt. A gyerek a hajlamot örökölheti, ezért nagyon fontos, hogy család szintjén kövessétek azt a fajta egészséges életmódot, ami a cukorbetegség kialakulását segít megelőzni. Így a gyereketek már ezt tanulja meg, a jó szokások lesznek neki a természetesek, és őnála nem fog a betegség kialakulni. A cukorbetegség jelentős részben azért öröklődik, mert a gyerekek az szülőktől tanulják el az egészségtelen étkezési szokásokat is, tehát nem csak a genetikán múlik. Ha bármelyikőtök elhízott, akkor most van a legszebb ideje, hogy lefogyjon. A sport is legyen jó hangulatú, rendszeres közös családi program. A terhesség, szoptatás alatt is tehetsz a jó ügy érdekében: amit te eszel, annak az íze átszűrődik a magzatvízbe és az anyatejbe is. Így ezeket az ízeket a baba már a hozzátáplálás megkezdése előtt megkedveli, már ismerősek lesznek a számára és így könnyebben elfogadja majd őket. Ha te napi szinten többféle zöldséget, gyümölcsöt fogyasztasz, akkor azt fogja megkedvelni.
jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!