Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5+5-nél kellett volna méhen...

5+5-nél kellett volna méhen kìvül látni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már van kint korábbról pár kérdésem.


Röviden, dec.31. óta vannak pozitív tesztjeim. Sajnos az első másfél hétben nem erősödtek és a vérvételen is elsőre csökkent a hcg majd elkezdett nőni.


Már ez is furcsa. Múlthéten szerdán 89.9 volt már a hcg. Doki uh-n semmit nem talált, ennyi hcg mellett nem is csoda, vagy a fene tudja. Becsülettel átnézett belül tényleg semmit nem láttunk, méhen belül talán 3mm felritkulást, amire azt mondta, a papírra rá se írja annyira pici. Ezt értem.


Egy hét múlva hcg kontrollt javasolt, ha egy hónapon belül nem jön meg menjek vissza.


Ma vagyok mensi szerint 6+2.


Gobdoltam ugyan hcg mérésre nem alkalmazható a teszt, de meglesem merre változott a dolog. Hát ma délután erősebb az x-epil, mint az elmúlt 2 hétben...a felső tesztek egy hete készültek, de 31-e óta mind olyan volt.


Tévedés ne essék babát elengedtem, eléggé meggyöző bolt az alacsony hcg és később se foganhatott, mert egyszer voltunk együtt a férjemmel, munka és egyebek miatt.


Csak az motoszkál bennem, hogy mi van, ha méhen kívüli és még nem látta a doki.... még is ott van és növöget... rossz dolgokat olvasgattam, nem szívesen lennék hirtelen rosszul.


Valami termeli a hcg-t és elég rendesen növekszik is. Várjak a jövőhétif egy vérvételre vagy jelentkezzek be a héten sztk rendelésre? Akinek volt hasonló annak is nehezen vagy későn vették észre?

[link]



jan. 15. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék magamtól vérvételre, hanem dokihoz mennék. Ha 6+2 vagy, és valahol van valami, akkor már látni kell valamit vagy itt vagy ott.
jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%
Nem, 5. héten nem lát semmit. Én amikor pozitívat teszteltem, nem meregettem semmilyen hcg-t, hanem kértem időpontot a 6. hét utánra, ahol látszott is az embrió. Nálad valami speciális helyzet van, vagy miért mérik?
jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akadnak problémáim, és volt már veszteségem is.


Alapvetően azért mentem vérvételre, hogy kell e progeszteron pótlás, akkor alacsonyka volt a hcg is meg a progi is, kaptam progit. Majd, hogy legyen értelme a vérvételnek újra mentem, és gyanús volt, hogy a 10-es teszt sem erősödött 4 nap alatt.


A hcg csökkent... gondoltam, ennyi volt, majd megjön...aztán teszteltem még egyet 4 nappal később és erősödést láttam a teszten...el is szaladtam vérvételre...itt már agyaltam, hogy méhen kívüli okoz stagnáló teszteket és lassan növekvő hcg-t...mivel nőtt a hcg hétfői eredmény szerint ezért rá két napra ismételtem....megint nőtt...majdnem duplát....de valahogy még mindig alacsony volt, másnapra volt időpontom dokihoz uh-ra.


Gobdoltam petezsák vagy szokhólyag látszódni fog, kisfiammal 6+2-n 6+0nak ítélte és már szívhang is volt 3mm embrióval... így az 5+5-nél gobdoltam legalább valami látszódik majd, vagy legalább, hogy nem méhen kívüli.



Szóval annyi a lényeg, hogy rossz ütemben, de növekszik a hcg...még mindig.


Lehet túlaggódom az egészet, de a mehen kívüli nagyon ijesztő, és a legtöbbször elöjele sincs...maximum a vérvétel adhat rá bizonyítékot. Ami nekem van gyakorlatilag.


Sajnos semmi jót nem olvastam olyanról, hogy lassan nőtt a hcg.



A kisfiammal már nemvárt napján is 100 felett volt...most meg másfél héttel az első teszt után is csak 89.9 volt.

jan. 15. 18:39
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
5+2 hetesen nekem szabályos petezsákban ép szikhólyag volt 7,2mm-es
jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt kémiai terhességem, én is féltem a méhen kívülitől, de szerencsére nem az lett.


Nőtt a hcg nekem is, 141 volt az előtti nap hogy beindult volna a vérzés. Én az orvostól 1 hetet kaptam hogy beinduljon a vérzés, ha nem akkor mennem kellett volna a kórházba kaparásra.


Engem 2 orvos is látott és csak a mehnyálkahártya vastagsága alapján mindegyik azt mondta hogy ez nem valószínű hogy méhen kívül van. Szerintem a te dokid is a méhnyálkahártya állapota alapján gondolja hogy méhen belül van.


Vérvételt szerintem már nem érdemes nézegetni, abból nem derül ki semmi. Én elmennék sztk-s rendelésre, utaljanak be missed ab műtétre, tök felesleges heteket várni rá hátha beindul magától.

jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, köszönöm, ez így megnyugtató válasz volt. Csak naivan gondoltam, ha kémiai akkor pár nap késéssel megjön... ezek szerint ez nem így van. Nehogy már egyszerű legyen :)


Valóban a méhnyálkahártya 13mm volt, de nekem kb mensi időben is ennyi.


Akkor várok még egy kicsit, közbe kérek időpontot sztk-ba.



Szeretnék túl lenni rajta, és új ciklus új remény .

jan. 15. 18:49
 7/21 anonim ***** válasza:
82-es hcg az semmi, kémiai terhesség. 1500-ad hcg-nél látszana. Majd lecsökken és megjön. Nekem 500-as hcg után még vagy 2 hét volt, mire lecsökkent és megjött a vérzésem, de még a vérzéskor is 70-es volt a hcg.
jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, fel a fejjel. Ugyan nekem nem így történt, majdnem 6. hétben vetéltem, akkor jött egy vérzés. 2 hétre rá csináltam tesztet, mert jött a hányinger folyamatosan ami pozi lett. Kórházba be, ott nem láttak semmit meg jött a duma, hogy minek tesztelgetek amúgy is, természetesen vérvételt nem csináltak. Magánban csináltattam ott kimutatta az azt hiszem 39 hcg értéket. A következő vérvételen 58 azt hiszem. Lassan, de nőtt. Magánba a doki megtalált 2 hét múlva egy szövetszálat, a vérzésem csak ergam cseppel indúlt be újra ami kitisztított.
jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
És ne aggódj feleslegesen. Ilyen alacsony hcg szinttel akkor se lesz semmi, ha méhen kívül van, igazából sose fog kiderülni.
jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor várom a havim :) És persze sajnálom, hogy nektek is ilyeneken kellett átesni. Az a fránya emberi test.
jan. 15. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!