Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azt hogy tudja az ember...

Azt hogy tudja az ember feldolgozni, ha nem lehet soha saját gyereke?

Figyelt kérdés

jan. 25. 19:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő teljesen.

Eleve nem mindegy, hogy elzárkózik-e valaki az örökbefogadástól/donoros lombiktól stb., vagy legalább "nem saját" gyereke lehet-e (már ha így értetted a kérdést). Ha az életében bármilyen más módon lesz egy gyerek, akkor szerintem könnyebb ezen túllépni, bár nem hiszem, hogy sosem jut eszébe többet, hogy milyen lehetett volna, ha...

Barátnőmék most lombikoznak, de tudom, hogy nagyon fél a terhességtől és a szüléstől is, ezért úgy vettem ki a beszélgetéseinkből, hogy ha esetleg csak az örökbefogadás sikerülne, akkor legalább ezeket megúszná. Persze nem tudom, hogy később hogy fog érezni, egyelőre ezt a témát jegeljük, és reménykedünk a lombik sikerében, bár ő már most gondolkozik annak a donoros verziójában is, tehát nála mintha annyira nem lenne sarkalatos, hogy az a gyerek mindenképp az "ő vére" legyen.

De ismerek több olyat (általában férfiakat, de ez lehet csak véletlen), akiknél az az elv, hogy vagy saját vagy semmilyen. Náluk biztosan másképp működik a feldolgozás is, még az is lehet, hogy mivel annyira nem ragaszkodnak magához a gyerekhez, inkább a vérvonal továbbörökítése a cél (persze nem így konkrétan, de mégis az önreprodukció), így lehet más érzés, ha nem sikerül.

jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%

Örökbe kell fogadni ha más orvosi megoldás nincs

Nagyon szép gyerekek vannak az árvaházakban is sajnálatosan

jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sehogy,őszintén. Pótolni ezt nem tudja semmit,max enyhíteni.
jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
3# Akkor hajrá. :) Az ember élete álma nem örökbefogadott gyermek és sokan nem tudnak úgy szeretni egy idegen gyereket,mi sem. Ilyen szülőket pedig nem kívánhat senki nekik,csak hogy legyen valaki.
jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem azt mondták a meddőségiben, hogy korai petefészekkimerülés miatt még lombikkal is nagyon minimális esélyeink vannak. Most 15 hetes terhes vagyok. Szerintem ha csak az embernek nem vették ki a méhét van esély mindig
jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Így van ahogy a 6-os írja. Ameddig méhe van az embernek addig esélye is.

Még petefészkek nélkül is ott van külföldön a donor petesejt, donor embrió. Szlovákiában 52 éves korig csinálnak lombikot. Nagyon-nagyon kevés az akinek tényleg semmilyen úton nem lehet saját gyermeke.

jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

7!

Csak félig van igazad: az a saját gyerek, akit te szültél, vagy akinek te vagy a biológiai anyja(apja).

Ha a szüléstől érezné sajátnak az ember, akkor mi van az apukákkal?

Plusz mi van, ha férfi ágon kell donor? Hiába nem örökbefogadás, mégsem az ő vérszerinti gyereke, és még nem is tudja megszülni.

Szóval a kérdező pontosíthatna...

jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Én sosem vágytam gyerekre, nem is akarok, ezért ha kiderülne hogy eleve nem is lehet, inkább megkönnyebbülnék. Párom ugyanígy van a témával, így jól elvagyunk. Annyi más dolog van az életben ami boldogságot tud okozni egy utódon kívül.
jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
5ös vagyok, szerencsére nekünk spontán sikerült, viszont ha nem így lett volna donor petesejtet bevállaltam volna hiszen ott mégis csak benned fejlődik, te szülöd meg és az első pillanattól veled van. Nagyon sajnálom az árva gyerekeket, viszont azt nem árt tudni, hogy az embernek örökbefogadásnál fogalma sincs milyen családi háttérrel rendelkezik a gyerek és a legfontosabb, hogy az anyja mennyire vigyázott a terhessége alatt a magzatra (gondolom többnyire semennyire)
jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

"Nagyon szép gyerekek vannak az árvaházakban is sajnálatosan"


1) nincsenek árvaházak

2) nem áruház, hogy bemegyek, és válogatok

3) egy dolog a szépség, az adoptálható gyerekeknél nem a külsővel van a gond, hanem a vele járó "csomaggal"


Szerintem nem sokat tudsz a témáról, sem a meddőségről, sem az örökbefogadásról, azért hiszed, hogy ez csak úgy megy, hogy "nem volt a piacon piros szőlő, így sárgát vettem"

jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!