Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azt hogy tudja az ember...

Azt hogy tudja az ember feldolgozni, ha nem lehet soha saját gyereke?

Figyelt kérdés

jan. 25. 19:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Vki könnyen, vki nehezen el tudja elfogadni. Vkinek csak terápia segít. Nekünk nagyon nehezen jött össze, betegség miatt már kezdtem beletörődni, hogy soha nem lesz gyerekem. Én elfogadtam, gondoltam, ennek oka van, talán nem lenne egészséges, vagy én nem lennék megfelelő anya. Örökbe semmiképpen nem szerettem volna fogadni, sosem tudtam volna sajátomként szeretni. Lombikra sem vágytam, sokba is került volna, meg eléggé megterhelő. Úgyhogy én már úgy voltam vele, hogy lesz más értelme az életemnek, nem csak a gyerekben lehet megtalálni.
jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%
Én könnyen, mert nem is akarok.:)
jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%
Jaj látom szívetekre vettétek, hogy töröltettétek a válaszom, semmi szörnyű nem volt pedig benne, igenis van, aki meg nem akart és lett, lásd én. Mi van ebben?
jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tudtam (volna) elfogadni. A végsőkig küzdöttem -így volt 12 beültetésünk. Szerencsére sikerült lombikkal a kislányunk. Aztán a tesót is nagyon szerettük volna, de a lombikok nem sikerültek. Lélekben elengedtük. Úgy, hogy már volt egy gyermekünk, már képes voltam én is eljutni erre a szintre. Tényleg lezártam, és abba a hálába kapaszkodtam, hogy van egy kislányunk. Aztán amikor eljutottam/tunk erre a szintre, egyszer csak spontán terhes lettem, minden zárójelentésem, és leletem ellenére, melyek ennek lehetőségét gyakorlatilag kizárták. Így született egy kisfiúnk is...

Nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem született volna gyerekünk... Szerintem beleőrültem volna. Semmi sem volt fontos, minden háttérbe szorult, csak az töltötte ki éveken ketesztül az életem, hogy mindent megtettem azért, hogy gyermekünk születhessen.

Azt mondják, mindenki annyit kap, a Sorstól, amennyit elbír... Én úgy érzem, hogy nem bírtam volna el a gyermektelen életet...

jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem saját petesejttel nem sikerült a lombik, donorpetesejtes lombikkal sikerült teherbe esni, a 27. héten tartok most. Mindenki másképp dolgozza ezt fel, nálam az örökbefogadás sem volt teljesen kizárva, talán ezért így, hogy itt ficereg bennem én nem érzem egyáltalán, hogy nem a "sajátom".
jan. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Én valószínűleg könnyen fogadnám. Én szeretnék örökbe fogadni, de biológiailag lehetséges, hogy legyen gyermekem, szeretnék szülni is majd később, de szeretném, ha egyel kevesebb gyerek legyen kitéve.

Szerintem sose titkolnám, hogy nem saját, viszont én már most tudom úgy szeretni, mintha teljesen az enyém lenne. Szerencsére párom is így gondolkodik.

Sokan lesznek akik ezt hülyeségnek tartják, de nem különösebben foglalkozok velük. Én boldog leszek így.

jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
13#-as. Gondolom,mert nem a kérdésre válaszoltál... :D Pici értő olvasást gyakorolj és olvasd el újra mi a kérdés.
jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés az volt hogy lehet feldolgozni

Azt írtam én pl örültem volna.

Ez miért nem kérdésre válasz

jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
18# Mert ha picit gondolkoznál,rájönnél,hogy ez nem válasz annak,aki szeretne,de nem lehet gyermeke. Te örülnél neki,oké,de a kérdés nyilván arra irányult,aki nagyon szeretne és annak örülne,ha lenne és hogy lehet elfogadni ezt.
jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom ezen mi olyan érthetetlen.:D
jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!