Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyi ilyen kérdés van itt...

Annyi ilyen kérdés van itt gyakori kérdéseken de olyannal még nem találkoztam ami mostani vagy mondjuk tényleg empatikusak a válaszadók és nem lehordják a kérdezőt stb. Kinek milyen tapasztalata van babavárás kapcsán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok

Kis storytime mielőtt feltenném a kérdést :D

Egy pár hónapja kezdtünk el a párommal próbálkozni a babóval (eddig sikertelenül) de most van egy olyan érzésem hogy talán most jól időzítettünk.Előző hét csütörtökön (18.-án)voltam nőgyógyásznál aki megállapította hogy pont ovuláció közelben vagyok,én néha megérzem,szúrkál a hasam mikor melyik oldalon,most is így volt mondtam is neki.Igazából zöld lámpát adott nekünk,mindent rendben talált mondta hogy szedjek folsavat és d-vitamint.

Az utolsó menstruációm január 6.-án kezdődött.Őszíntén nem tudom mikortól számítjuk az ovuláció napját (a hasszurkától vagy csak ovulációs tesztel lehet),csütörtökön-pénteken(18.-19.-e) is szurkált a hasam

Együtt voltunk a párommal mindennap kivéve szombaton mert aznap annyira fájt és szúrkált a hasam este fele hogy csak feküdni tudtam,remélem nem csúsztunk le emiatt róla :(.A párom most elutazott szóval ez a pár napunk adódott remélem elcsíptük.A hétvége után volt folyásom is 1-2nap sok fehéres.

Igazából csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

Ki az aki pont ugyan így hasszurka idején volt együtt a párjával és sikerült nekik.Ki mit tanácsol,mire figyeljek oda,milyen jelek lehetnek.Elég érzékeny vagyok az ilyenekre (de simán lehet hogy pont ezt nem fogom megérezni :D)

Valamiért olyan hihetetlennek érzem hogy valaha is összejön valamiért :,D

Annyi sztorit hallottam hogy van akiknek évek stb.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



jan. 28. 11:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak azon múlik a dolog, hogy ki mennyire feszül rá meg mennyire kezeli lazán, én tényleg lazán kezeltem az egészet, akkor voltunk együtt, amikor jól esett (átlag kétnaponta, ebben az ovuláció bármilyen időpontban is érkezne, de benne kellett, hogy legyen), nem tesztelgettem idő előtt, nem kerestem ilyen-olyan tüneteket magamon, stb. Úgy egy 4-5 hónapig, utána már azért kezdett bosszantani a helyzet, mert azért én is fiatal voltam még, 26 éves, kb a tavaszi szellőnek teherbe kellett volna ejtenie simán. Akkor kezdtem el ovulációs teszteket nézegetni meg figyelni a nyákot meg mittudomén, tüneteket észlelni magamon, és minden hónapban "na, majd most!" érezni, hogy akkor ez lesz a tuti. Fél év után orvoshoz mentem, mert amúgy oké, hogy technikailag nem sürgős a dolog, de azért ne mondja nekem senki, hogy fiatal, egészséges, termékeny párnál hónapokig nem jön a baba, ha nincs semmi baj. Szóval elmentem orvoshoz, csináltunk hormonpanelt (mert amúgy UH alapján nálam is minden rendben volt, volt ugyanez, mint amit te is mondasz, hogy 1-2 nappal ovuláció előtt nézett rá a petefészkemre és mondta, hogy na akkor mikor legyünk együtt), néztünk pár vitamint, kiderült, hogy D-vitaminból kb kórosan alacsony szinten vagyok, és amikor elkezdtem szedni magas dózisban, akkor jött össze a baba. Nem azért, mert kevésbé stresszeltem volna rá és elengedtem volna a témát, hanem mert volt egy aprócska probléma, amit előtte meg kellett oldani. Néha csak ennyin múlik. Néha máson.

Amúgy 2 terhességemből 2 abszolút minden tünetet mellőzve jött. Mármint úgy értve, hogy semmivel sem volt másabb az a hónap, amikor sikerült, mint az azt megelőzőek. Vártam, amíg késik a vérzésem 2-3 napig, és utána teszteltem. Mert egyébként ez volt egyedül a jele annak, hogy sikerült, előtte az égvilágon semmiben nem volt más semmi. Ugyanúgy fájt a mellem, ugyanúgy szurkált a hasam, ugyanúgy nyűgös voltam és zsíros sültkrumplit kívántam Nutellába mártogatva, mint bármikor az esedékes havi előtt :D

jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszóló!

Köszönöm a válaszod!

Gratulálok neked és kívánok neked minden jót!🤗

jan. 28. 13:47
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ovulációs teszteltem abban a hónapban mikor összejött, de mindig éreztem a peteérést. December 6.ikán mikor pozitív lett az ovu teszt, éjjeles műszak előtt rávetettem magam a férjemre. Mentem éjszakásba és ott kezdett el szurkálni, egész éjjel. Rá 7 napra iszonyatosan elkezdett fájni a derekam... Táppénzre is mentem, mert nemtudtam végezni a munkám, de ez 2 nap után elmúlt. 18.ikán este nagyon elkezdtek égni a mellbimbóim, és elsírtam magam mindenen... Tesztem nemvolt otthon... Másnap délután szép pozitívat teszteltem... 5hónapos a kislányom 😚😘 Az előző ciklusban mikor nem voltam terhes, hányingert és szédülést produkáltam... Teljesen elhittem hogy baba lesz... A decemberi hónapban meg totál megvoltam győzödve hogy ez mind PMS tünet ☺️ Szurkolok ☺️🥰
jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló! Végre aki megért😅

Köszönöm!!

Igazából lehet én fogalmaztam rosszul :D

De én nem vagyok ráfeszülve egyáltalán a dologra,nem keresek magamon semmit.A hasszurkát az ovulációra értettem,utoljára előző év májusában éreztem az ovum,nagyon ritka hogy érzem.

Csak kíváncsi vagyok kinél hogy alakult stb

Nem erőltetjük a szexet se,mivel fiatalok vagyunk elég gyakori nálunk nem kell erőltetni :D

Amikor jól esik.

jan. 28. 14:09
 15/27 A kérdező kommentje:
D-vitamint és a folsavat orvos javaslattal kezdtem el most,amúgy nem szedtem vitaminokat és lehet amiatt nem sikerült eddig nekem sem.Meg javasolta hogy egyek jókat,elég vékonyka vagyok lehet nem ártana pár kilócska.Azóta fel is ment 1 -1,5kg biztosan,valamiért rá kattantam a lángosra és nem lehet róla leszedni 😂👌
jan. 28. 14:16
 16/27 A kérdező kommentje:

13-as válaszoló!

Köszönöm szépen🤗😍!

Minden jót nektek🤗

jan. 28. 14:19
 17/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Folsav mindenképpen kell, mert akkor a legfontosabb, amikor még nem is tudod, hogy terhes vagy. D vitamin is fontos. Én már evek óta szedtem, amikor jó volt, de még úgy is közelebb az alsó határhoz, mint a felsőhöz. Ezen nagyon meglepődtem, mert azt hittem, már kórosan magas lesz. Utána nyáron hagytam abba 2 hónapra és amikor már újra szedtem 2 hónapja,akkor mérték újra és elégtelen volt! Érted, csak 2 hónap szünet NYÁRON és elég volt, hogy leessen.

#10

jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia. Én most vagyok terhes (34h), 24 éves vagyok.

Én idénre "terveztem" volna hogy terhes leszek de előbb jött össze.

Igazából nődokinál voltam még májusban és ő mondta nekem ha szeretnénk lassan babàt a férjemmel akkor nyugodtan el lehet kezdeni próbálkozni mert egyből nem fog sikerülni, meg ha esetleg 6 hónapig nem jön össze akkor "időben" eltudjuk kezdeni a hiba keresést. Hát mondom jó végülis miért ne próbálkozhatnánk én se hittem abban hogy előre bármi is lesz belőle. Ezért én egyáltalán nem gondoltam a terhességre, teljesen hidegen hagyott. 3 alkalommal voltunk együtt védekezés nelkül egy héten belül utána csak védekezve végig. Erre ez az 3 alkalom elég lett arra hogy sikerüljön. Eléggé meg is lepődtem mert nem számítottam rá.

Jah és én csak a telefonos menstruációs naptárra néztem rá hogy elméletileg mikor van ovulációm szóval semmit nem számolgattam meg nem tudom mit szoktak még ilyenkor csinálni.

Véletlen szerencse. 🙂

Egyébként én teszt előtt 1 héttel "éreztem" hogy valami "nem oké" velem, nem esett jól az edzés egyik nap se, nem voltam éhes, szokásostól fáradtabb voltam munka után, plusz hétvégén iszogatni voltunk barátokkal és pár pohár ital után nagyon rosszul voltam egész nap és másnap is, de hát a melegre fogtam. Aztán a menstruáció első napján teszteltem és pozitív lett.🙂

jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

10#

Azta

Köszönöm!

Megfogom nézetni mindenképen,nem csak a babatervezés miatt hanem magam miatt is!

Mostmár rendeződött neked?

jan. 28. 16:39
 20/27 A kérdező kommentje:

18-as

Köszönöm szépen!🤗

Igen ez ilyen murphy hogy pont akkor sikerül amikor nem “tervezi” az ember

Boldog baba várást és könnyű szülést kívánok neked!🤗

jan. 28. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!