Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van még olyan, aki próbálkozás...

Van még olyan, aki próbálkozás közben bizonytalanodott el, hogy tényleg szeretne babát?

Figyelt kérdés

Második babával próbálkozunk 3 hónapja. Kisfiam 2 éves, 1 éves kora óta vágytam egy második babára, most év elején kezdtünk el próbálkozni, és azóta ez kicsit átfordult bennem. Olyan közönyös vagyok az egész iránt. Az elsőnél minden hónapban izgultam hogy összejött-e, stb, most meg kb eszembe se jut, hogy mikor kellene megjönnie. Ha megjön, akkor se vagyok szomorú, úgy vagyok vele ráér még, pedig nem annyira, egyrészt már 35 felett vagyok, másrészt pedig a munka miatt, második baba előtt már nem szeretnék visszamenni dolgozni, majd újra eltűnni és kiszúrni a munkáltatómmal.

Most úgy vagyok vele, ha összejön jó, ha nem, úgyis jó, nem érzek elsöprő vágyat a baba iránt.

Ez mennyire normális? Ha így érzek, nem is akarom igazán?


márc. 31. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Elsőre még sokkal izgalmasabb a dolog, főleg ha épp nincs is más fontos dolog az ember életében csakbaz, hogy terhes szeretne lenni. Ott még lehet egy "mi lesz ha nem sikerül és soha nem lehet gyerekem" félelem is.


Most meg lefoglal egy 2 éves, nem az a legizgalmasabb dolog hogy pozitív lesz-e a teszt, már voltál terhes, nincs az az izgatottság, hogy vajon milyen lesz és attól se kell tartanod hogy örökre gyerek nélkül maradsz. Attól még vágyhatsz 2. gyerekre, hogy nem vagy rágörcsölve arra hogy mikor lesz pozitív a teszt.

márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképp vagyok és bár frusztráló érzés, szerintem is normális.

Ott van a kicsiked, ha jön a kisteso, akkor teljesen borul minden. Nem negatívnak szánom. De nem lesz annyi idő az első szülöttre, átalakul újra a családi dinamika. Amellett, hogy ezt nehéznek képzelem el és félek, hogy sérül a kötelék ha jönne a kisteso, én is vágyom rá. Tudom, hogy az első 1 év pokoli lenne, mire ujra minden a helyére áll.

Mi is 3 hónapja probalkozunk, szintén 2 ev körüli a kicsim. Mivel nekem 3 hónapja jött meg először, most volt az utolsó ovu tesztes honapom, kíváncsi voltam mennyit valtozott. Sokat, mert kései ovum lett. Ilyenkor a "várakozó" időben en is mindig elbizonytalanodok. Csalódás negatív tesztet is látni, öröm lenne ha a kezembe pozitív tesztet tartanék, de sokszor elbizonytalanodok. Eleg egy betegesebb időszak, egy durvabb dacos nap... Szerintem ezek a gondolatok normálisak, hiszen az első előtt is van egy természetes félsz. Másodiknál is, csak ott más. Mert mar tudod mire vallalkozol.


Mi a legnagyobb felelmed a kistesoval kapcsolatban?

Nekem egyértelműen az, hogy nem jut annyi időm az elsőszülöttre, mint kellene.

márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
20 év kihagyással jött a 3. Mikor megláttam a + tesztet na én akkor gondolkoztam el, de mikor elment, egyből próbálkoztunk, már 5 éves és a legjobb döntés volt.
márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem csoda, hogy közönyös vagy, ha csak azért kell az a második gyerek, hogy ne kelljen dolgozni menni. Ebből a sztoriból elég egyértelműen ez jön le.
márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is eppen 2. babaval probalkozunk az ev eleje ota, az en gyerekem mondjuk meg masfel ev koruli, de ugyanigy vagyok. Igaz, nincs nap, amikor ne jutna eszembe, hogy milyen jo lenne egy masodik baba, de igazabol nem vagyok raporogve a temara egyaltalan, sot. De szerintem is azert van ez, mert mar van tapasztalat, es van, ami lefoglaljon a varakozas alatt is. Ettol meg szeretnenk nagyon masodik gyereket.
márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kevésbé voltam lelkes és sokkot is kaptam a pozitív tesztet látva. Akkor pofán csapott a valóság, hogy tényleg megtörténik. :) Mostmár 20 hetes vagyok, már nem igazán vannak félelmeim. Előtte nagyon para voltam, mostmár abban a fázisban vagyok, hogy várom és lesz ami lesz. Nem vagyok olyan izgatott, mint az első gyerkőcnél, már nagyjából sejtem mi vár rám, szóval tök más megélés, de a sokkos állapot is elmúlt már. :)
márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató hogy nem csak én érzek így! :)


2-es, nekem is ugyanez a félelmem, plusz az, hogy nem lesz időnk egymásra a férjemmel, még kevésbé, mint eddig.


4-es, épp ellenkezőleg, szeretem a munkám, ezért ha visszamegyek dolgozni, már nem szeretném újra otthagyni 1-2 éven belül. Plusz ez a munkáltatómmal szemben sem lenne korrekt.

márc. 31. 15:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akarsz már második babát.
ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!