Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő kellett nektek,...

Mennyi idő kellett nektek, hogy lelkileg is felépüljetek abortusz után?

Figyelt kérdés
Így alakult sajnos...nem felelőtlenség miatt, akkor nem vetetném el, de jelenleg olyan helyzetben ,vagyok, hogy muszáj. 18 éves vagyok továbbtanulás előtt állok és nem tudnám megtartani nem is szeretném, mert nem"szerelemgyerek", egy kicsit rosszabb annál...
2011. márc. 5. 14:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
sajnos nincs, mert ugye említettem, hogy nem szerelemgyerek, ezt úgy értettem, hogy én nem akartam lefeküdni azzal, akitől most terhes vagyok. Lehet híni megerőszakolásnak vagy akárminek, ismertem korábbról az illetőt és nem sejtettem, hogy ezt tervezi...
2011. márc. 7. 21:43
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Tudod, erről a baba aki a pocakodban van, nem tehet. Megpróbálom átérezni a helyzeted, érzelmileg szörnyű nehéz lehet, de attól h az Ő életét kioltod, nem biztos h a fájdalmad enyhülni fog...arra nem gondoltál, h esetleg keresel neki egy családot? Akkor boldogan felnőhetne. Ami történt, nem tudod már megváltoztatni, sajnos, mégegyszer, iszonyú nehéz lehet Neked, elhiszem, de biztos vagy benne h ez összeségében könnyítene a helyzeteden? Mert ti. sosem lesz uolyan az élet, mint előtte volt, tapasztalat...
2011. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, értem a jó szándékot, de ha belegondolsz, azért még ne nevezzük babának, azt ami benne van, legyen inkább sejtcsomó. Na meg, ha erőszakból jött létre eleve már az is elég baj neki, hogy kiheverje, nem még végig csináljon 9 hónapot, és AMELLÉ még ott legyen az is, hogy odaadott egy gyereket, függetlenül attól, hogy megszereti-e vagy sem, azért akkor is odaadja. Nem azért mondom, de mikor megerőszakolnak, és ráadásul teherbe is esel, akkor nem olyan egyszerű ám arra gondolni, hogy babucika, hanem inkább az, hogy nő benned valami izé, amit erőszakkal beléd raktak...
2011. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Nekem két éve kellett elvetetnem a babám bárányhimlős lettem.

Pedig már négy évet vártunk rá azóta sem tudom kiheverni és még nem sikerült újra teherbe esnem. De nem adom fel!

2011. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy vagy? túl vagy már rajta, vagy mégis máshogy döntöttél? Ha van kedved, írd meg, sokat gondoltam rád!

2011. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, hogy gondoltál rám :) Igen túl vagyok rajta, de nagyon rossz volt és még mindig az persze...előtte kellett járnom egy ilyen családsegítőhöz és ő is mondta, hogy lehet ,hogy évek múlva is rossz lesz. Gyakran gondolok rá, hogy most mi lehetne, de szerencsére mindenki körülöttem arra biztat, hogy ez volt a helyes döntés. Bár úgy érzem ez a tüske sokáig megmarad. Egyébként, amitől nagyon félek még, azt mondták, hogy így kisebb eséllyel hordok ki, majd egy babát. Ezen most nyilván nem agyalok annyit, de mi lesz mondjuk 10 év múlva, amikor eljön az ideje ? Próbálok most csak a tanulásra koncentrálni, hiszen egy ilyen esemény nem árnyékolhatja be az érettségit, de félek, hogy még később szembesülök vele
2011. ápr. 2. 15:36
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Éld az életed, és sok sikert az érettségihez! Az meg hogy a későbbi terhességedet befolyásolja, hülyeség, ne is törődj vele, hogy ilyeneket mondanak. Hány nőnek van missed ab-a pl, akiket pedig kifejezetten bíztatnak, pedig az eljárás ha szigorúan vesszük uaz, mint egy abortusz.

Még egy tanácsot, ha megengedsz, ne fojtsd magadba, ha valami bánt, hanem keress valakit, akinek elmondhatod, aki segíthet.

Minden jót kívánok neked!

2011. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot :)
2011. ápr. 3. 14:42
 19/19 anonim ***** válasza:

Amit az előző h.szóló mond, azzal én is osztozom:

egy abortusz után ugyanannyi eséllyel lehetsz terhes és hordod ki a magzatot, mint pl. egy missed ab.után.

Ugyanúgy zajlik a 2 abortusz. Mindegyik után körbe kell kaparni a méh falát.

Ez csak egy ijesztgetés, hogy később nehezebben maradsz terhes meg ilyenek, ezzel is el akarnak tántorítani a kürettől...


Egyébként tényleg nem lehet elfelejteni, csak túllépni rajta. Nekem is vagy 1,5 év kellett.

2011. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!