Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha meddőségi kezelésben van...

Ha meddőségi kezelésben van valaki, akkor tényleg ugyanúgy nem rúghatják ki a munkahelyéről mintha kismama lenne?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Durva lenne ha kirúgnának. Nekem novemberben kezdődött a pocedúra, bementem a főnökömhöz és elmondtam neki, hogy miről van szó és emiatt lesz pár alkalom, hogy hiányzom. Miután elmondtam a mondandómat, azt azért hozzátettem, hogy "te is ugyan ezt tennéd és mindenki más is ha nem jönne össze a baba".

A főnököm azt mondta, hozzak minden alkalomról igazolást, így igazolt távolléten vagyok és természetes, hogy most ez a legfontosabb és reméli jövőre már nem itt fogok ülni, hanem otthon babázom.

2009. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos Te szerencsés vagy ilyen főnökkel. Az enyém sajna nem ilyen, úgyhogy én egyelőre titkolom. Úgy tudom már a munka törvénykönyvbe is bekerült ez a passzus, csak nem tudom hol keressem. Mert egy dolog, ha vkinek jóindulatú a főnöke, de ha nem az, akkor a tények és a papír beszélnek és nincs empátia sajnos. Főleg most, hogy százak-ezrek állnak sorba munkáért és mindenhol leépítések vannak, nálunk is
2009. márc. 9. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Valami ilyesmire gondolsz?


90. § (1)90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

2009. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó igen, köszönöm. Erre gondoltam. Csak még az a kérdés hogy mikortól számít reprodukciós időszaknak? A lombikra való felkészülésnél, amikor már gyógyszereket kap az ember avagy onnantól ha bejelentkeztünk egy központba ahol ilyet csinálnak?
2009. márc. 9. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Előző vagyok. Bemásolok egy linket, hátha hasznos...


[link]

2009. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az orvosod állít ki egy igazolást hogy mióta állsz ilyen kezelés alatt. Nálam maga az egyetem lombikrészén állították ki (PTE).
2009. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(még az előző vagyok) én az átjárhatósági után rögtön megcsináltattam ezt az igazolást, de igazából a pontos időpontot nem lehet meghatározni, mert ez egy folyamat.

Az ide vonatkozó törvények pontosan:


1992. évi XXII. törvény

a Munka Törvénykönyvéről ..... és a


1997. évi CLIV. törvény

az egészségügyről

Az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások általános feltételei:


166. § (1) Emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásként (a továbbiakban: reprodukciós eljárás)

a) testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,

b) a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel,

c) ivarsejt adományozásával történő testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,

d) embrióadományozással végzett embrióbeültetés,

e)

f) a női ivarsejt megtermékenyülését, illetőleg megtermékenyíthetőségét, valamint a megtermékenyített ivarsejt megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszer

alkalmazható.

(2) Reprodukciós eljárás során történő megtermékenyítéshez, illetőleg embrióbeültetéshez kizárólag emberi ivarsejt, illetve embrió használható fel.


Mi a férjemmel voltunk egy ügyvédnél is és átbeszéltük a dolgot. Lehet nem lesz rá szükség, de kitudja?!

2009. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lányok, nagyon köszönöm!! Fantasztikusak vagytok! Így mostmár mindent tudok.

És az megnyugtat hogy átjárhatósági után már kérhetek ilyet. Hó végén lesz, de nem intézetben, hanem rendelésen, mert a dokim csinál ilyet. Megbeszélem vele hogy ki tud-e állítani ilyen igazolást

2009. márc. 9. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!