Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól érdemes táppénzre...

Mikortól érdemes táppénzre menni, ha megtudom, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Négy műszakban dolgozom (12óra nappal és 12óra éjszaka).Nem szeretném, hogy bármi gond legyen, mivel tudom,hogy a terhesség korai szakaszában vigyázni kell magunkra.A háziorvos mikortól írhat ki?
2011. máj. 20. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
min. 6-7. hét, amikor szívhang van, innentől számít hivatalosan is terhességnek a terhesség (ilyenkor adnak terhes kiskönyvet is védőnőnél)- tehát ez a legkorábbi időpont, amikor táppénzre mehetsz. Ha ki akarod írattatni magad, akkor a nődoki ír egy véleményt, ami alapján a háziorvos táppénzre vesz.
2011. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosod csak akkor fog kiírni táppénzre, ha a nőgyógyászodtól (fogadott orvosodtól, aki végig kiséri a terhességed) kap egy papírost, amin lesz egy OM kód, hogy miért is tanácsos táppénzen lenned × hónapot a terhesség alatt.

Vannak külön kategóriák, mint pl. föld alatti munkavégzés, vegyszerész munkakör, hűttőházi munkakör, orvos - tanár munkakör, etc. ahol általában szó nélkül kiírnak táppénzre.

Viszont, ha normális az orvosod és van ok arra, hogy ne dolgozz végig, akkor kifog íratni.


Jó babavárást :)

2011. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak bántani, de amikor ilyne kérdést olvasok felvetődik bennem, hogy mennyire különbözőek vagyunk mi emberek.

Én spec. ha nem lenne indokolt nem maradnék otthon, csak azért mert terhes vagyok, hacsak a munkám nagyon nem indokolja, vagy az egészségem persze. Én is mehettem volna táppénzre, de valahogy én nem elégszem meg a fizetésem 60 %-ával. Ugyanis annyit nehezen tudok nélkülözni milliomos pár híjján. de tényleg nem bántani akarlak. Ha úgy érzed menj táppénzre 8-9 héttől tudsz.

2011. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak kötelessége áthelyezni ,olyan munkakörbe ahol nem kell éjszakázni, ha ez nem megoldható, akkor mehetsz táppénzre bármikor.
2011. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Szerintem a kérdező egyszerűen csak attól tart,hogy nehogy gond legyen a babával!Nyílván igazad van!Én se mennék táppénzre,ha nem lenne indokolt,mert sajna a pénz nagy úr!

Viszont,ha muszáj lenne,annyit nem érne a meló,hogy elveszítsem a babámat.

2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan menj táppénzre amint lehet. Ha nem vagy rászorulva annyira a pénzre, akkor menj szépen táppénzre, hogy teljes biztonságban legyél és várd a babádat!

Egy baba többet ér mindennél, nekem ez a véleményem.

2011. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos nálunk mindenki jár éjszakára!
2011. máj. 20. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam az előző terhességemnél, hogy csak szülni megyek majd el, addig végig dolgozom. Eszembe sem jutott a táppénz. Aztán 2-3 nap stresszes nap után úgy elkezdtem vérezni, hogy már nem tudták megmenteni a babáimat!

Szóval, kövi terhességnél első nap táppénzre megyek, ahogy pozitívat teszteltem! Nem azért mert nem kell a pénz, vagy mert lusta vagyok, hanem mert szeretném megszülni is a babámat!

Ha bármi esélyt látsz arra, hogy a munkát árthat a babának, menj táppénzre! Ha még nem is elég idős a terhesség, hogy nőgyógyászati javaslat alapján kiírjanak, mindig ott van a gyomorrontás, nátha...

Jó egészséget és boldog babavárást!

2011. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú amit írtál, őszintén sajnálom :(

Egyet értek veled!..Ha irodában dolgoznék biztosan maradnék tovább,mert hát "kell a pénz", de így nem hiszem hogy megkockáztatom...

2011. máj. 24. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!