Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkanélküliként kinek kell...

Munkanélküliként kinek kell jeleznem hogy babát várok?

Figyelt kérdés
2011. májusában megszűnt a munkaviszonyom, de rá egy hónappal kiderült hogy babát várunk a párommal.kell ezt nekem a munkanélküli felé jeleznem?ugyanis a munkanélkülim 2011. szeptemberében meg is szűnik, és hát február végére vagyok kiírva.nem tudom hogy mi ilyenkor a teendő, ki felé mit kell jeleznem,hiszen foglalkoztatni már nem fognak sehol,mert már 3 hónapos terhes vagyok,és takargatni már nem nagyon fogom tudni,illetve nem sokáig. ha valaki tud, segítsen nekem abban is, hogy egyáltalán mi az az összeg,ami fog nekem járni,gondolom a terhesség alatt semmi,de utána.
2011. aug. 15. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia! Azért említsd meg a munkanélkülin ha mész legközelebb h mi a teendő? De az apehnál úgyis igényelned kell majd a gyedet ha megszültél! Vidd el majd anno az össze s papírodat munkanélküliset meg az előző munkahelyedről!! A bnőm is így járt anno! Ő is munkanélküliről ment szülni!Sajna elég kevés a pénz! Végül is a gyes pénzt kapta végig a gyed helyett a 25 ezer ftot ami nagyon kevés..:(
2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

MOndd le a munkanélkülit, és szülés előtt igényeld meg újra, így ha volt 2011 májusáig 365 nap munkaviszonyod, akkor járni fog a tgyás és a gyed.


Amúgy meg csak a gyest fogod kapni.


És a gyedet amúgy sem az APEH-tól kell igényelni, semmi köze hozzá, nem tudom, miért írta ezt az első válaszoló.

2011. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
De az apeh-nál a család segítő résznél!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Még ennyi felkiáltójellel sem ott kell igényelni:)


Ott csak elmondják, hogy hová kell benyújtani, ami az OEP. APEH-hoz még beadni sem lehet, ők ugyanis nem továbbítják, nem feladatuk.

2011. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Tényleg nem a NAV-hoz(lánykori nénev APEH) kell beadni...
2011. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
sajna nem fog járni a gyed hiába lemondja most. Mert februárig még van 6 hónap. És sajna ha most le is mondja akkor a biztosítatlan idő meghaladja a 30 napot, és hiába volt meg a 365 nap az elvész:( És újra számolják a megszűnéstől. Én is majdnem így jártam:(((
2011. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez butaság.

"sajna ha most le is mondja akkor a biztosítatlan idő meghaladja a 30 napot, és hiába volt meg a 365 nap az elvész:( És újra számolják a megszűnéstől."


Ez óriási tévhit. A gyedhez szükséges 365 nap NEM KELL FOLYAMATOS legyen. Akkor is megvan ha mondjuk dolgoztál 300 napot, majd 300-at nem, és utána újra dolgoztál még 65 napot. Ha 30 napnál hosszabb megszakítás van a biztosítotti időben, akkor a megszakítás előtti jövedelem az ellátások alapját képező jövedelembe nem számít bele. És a biztosítotti időt nem kezdik elölről számolni, és NEM VÉSZ EL!!, nem tudom, ki mit mondott neked, de mielőtt hamis rémhíreket terjesztenél, nem ártana pontosan utánanézni.

2011. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
mielőtt okoskodnál, tapasztald meg!bejártuk az egész ügyet.
2011. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
"akkor a megszakítás előtti jövedelem az ellátások alapját képező jövedelembe nem számít bele. " ezt írtad érted mi??? Lehet valaki nem dolgozott csak pont 365 napot és utána van 30 nap megszakítás, akkor mi az alap ha nem számítják bele???
2011. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat, de amúgy majdnem csak 365 napom van,épp hogy túlhaladtam, mivel még eléggé fiatal vagyok.Igazából sokkal okosabb nem lettem sajnos, tehát még mindig nem tudom hogy mit tegyek....Mindegy!majd a sors alakítja...:(
2011. aug. 16. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!