Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet belőle baba? Progesztero...

Lehet belőle baba? Progeszteron szint.

Figyelt kérdés
Terheléses inzulinon voltam,ahol az első eredményemen a progeszteron szintem 33,6 nmol/L volt,holnap megyek a másik vérképemért...az a kérdésem,hogy lehetséges-e,hogy ha feljebb megy a progeszteron szintem akkor lehetek-e terhes?volt-e már valaki igy ezzel?
2011. szept. 5. 11:32
1 2
 1/15 anonim válasza:

Az emelkedett progeszteron szint normális körülmények között 2 dolgot jelnthet: Az egyik, hogy volt ovulációd, ami jót jelent, ugyanis ez szükséges a teherbe eséshez, a másik, hogy már terhes vagy. Nem emlékszem a normálértékekre, de asszem akkor ennél még magasabb kellene, hogy legyen. a hormonok ciklikus változást mutatnak, emiatt kérdezem, hogy mikor menstruáltál legutoljára? ahhoz képest mikor volt a vérvétel?

Ezen kívül is vannak okai, néhány betegség, de feltételezem, hogy egy fiatal nő vagy, és ebben az esetben a legvalószínűbb, hogy ovuláció után történt vérvétel. Írd meg mikor volt a vérvétel az utolsó menstruációhoz képest, és addig utánanézek a normálértékeknek is.

2011. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a ciklusom 31. napján voltam először vérvételen,ennek az eredménye 33,6 nmol/L....(változó hosszúságúak a ciklusaim ezért írta meg a beutalót a doki a 31.napra) és voltam a ciklusom 33. napján is,ennek az eredményét majd csak holnap tudom meg!köszönöm előre is a segítségedet :)
2011. szept. 5. 12:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Légyszi kedves kérdező majd írd meg az eredményt! Nekem most nagyon furcsa értékek jöttek ki, bár az utolsót még nem tudom. Az fogja eldönteni hogy mi is van. Szóval nekem a 19. napon volt 3,4, és a 21. napon már 36. Most vagy valamit elszúrtak, vagy nem tudom. Csak reménykedem hogy baba van a dologban :)
2011. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A progeszteron szint az ovuláció (ált. 14. nap) előtt rendkívül alacsony 1-2 ng/l. az ovuláció után, ha volt, akkor folyamatosan emelkedik, és 30 fölé is mehet. Szerintem kedves kérdező, ez csak annyit jelent, hogy volt ovulációd, ami jó, ha babát akarsz. Leírhatnád kicsit részletesebben, hogy pontosan mi a baj. Nem tudsz teherbe esni? Ennek sajnos számos oka lehet, de mindenesetre az jót jelent, hogy ovulálsz. Hogy terhes vagy-e, azt pedig nem a progeszteronnal lehet kimutatni, mert ugyan emelkedik a terhesség folyamán, de nem mérvadó, csak a hcg, ami a terhességi teszteken is van.
2011. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Majd megírom,hogy mi lett az eredmény :) Ti mióta probálkoztok?


csak azért kérdeztem a progeszteron szintet,mert én azt találtam a neten,hogy 35nmol/L fölött már a terhességet jelzi...volt olyan akinek 56 volt (terhes volt,mint kiderült) és volt olyan is akinek 100 fölött volt (ő ikreket várt)

2011. szept. 5. 16:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételes vagyok. Nekünk ez a 3. hónapunk hogy próbálkozunk. Kislányom másodszorra sikerült, úgyhogy most nagyon reménykedem. Ha igaz amit az utolsó válaszoló írt, akkor a 36-al nagy esélyem van a babára :) De hogy írjak egy ellenpéldát is, mikor kislányommal voltam terhes, de még nem tudtam róla, a progi szintem 22 volt, és mégis terhes voltam! Szóval a 30 sem olyan mérvadó! Lehet kevesebbnél is baba!
2011. szept. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, a kérdező írta, nem az utolsó válaszoló :)
2011. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát ezen a papíron csak a glükóz és az inzulinos eredmények vannak:

Glükóz 60' 6,2nmol/L

Glükóz 120' 6,1nmol/L

Inzulin 60' 71,0 mIU/L

Inzulin 120' 66,6 mIU/L


Ezek jók vagy rosszak?

2011. szept. 6. 14:27
 9/15 anonim válasza:
49%

Ez egy terheléses vércukor vizsgálat eredménye, nem pedig egy sima vérvételé. A vizsgálat úgy zajlik, hogy mérnek egy cukor és inzulin szintet. Utána megitatnak veled standard mennyiségű cukrot, és két óa elteltével megismétlik a vérvételt.

Glükóz 60' 6,2nmol/L, ez jobb lenne 5,6 alatt, de ez még nem jelent cukorbetegéget, csak emelkedett éhgyomri cukrot, amiből több tíz év múlva lehet betegség, figyelj majd oda.

Glükóz 120' 6,1nmol/L, ez teljesen jó.

Inzulin 60' 71,0 mIU/L

Inzulin 120' 66,6 mIU/L, ez a kettő viszont eléggé soknak tűnik nekem, mindenképpen konzultálj az orvosoddal.

Ezeket a méréseket szerintem azért végezték, mert a PCO szindrómát szeretnék kizárni vagy megerősíteni.

Korábbi progeszteron szintedből következtetve nem vagy az, a magasabb inzulin viszont utalhat rá. A PCO diagnózisa viszont rendkívül nehéz, és összetett, emiatt orvosod lehet, hogy még kér pár vizsgálatot.

Kérdezted, hogy ki mióta próbálkozik. Úgy néztem, hogy csak ketten válaszoltunk neked. A másik hölgy írta mióta. Én nem próbálkozom, csak egy orvos vagyok.

2011. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Bocsi, előző vagyok, csak annyi, hogy azért kíváncsiak a PCO-ra, mert az okozhat meddőséget. De az sem jelenti, hogy nem lehet bab, csak azt, hogy nehezebben. De mivel korábban írtam, hogy a progeszteronod arra utal, hogy volt ovulációd, én nem itt keresném a problémát. de azért majd vzsgáltasd ki magad.
2011. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!