Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HSG? 3 hét múlva lesz hsg-m,...

HSG? 3 hét múlva lesz hsg-m, tényleg nagyon fáj? Aki már átesett rajta, leírná hogyan zajlott, mit érzett?

Figyelt kérdés
Várom mindenki válaszát,akinek volt elzáródása,és akinek nem,mennyire fájt és utána sikerült-e a baba?Köszönöm.
2011. szept. 9. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem atjarhato mindketto petefeszkem. A hsg nem volt kellemes, feszito erzes volt,de mivel a vizsgalat rovid ideig tart, siman ki lehetett birni!
2011. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, elirtam! A petevezetekeim atjarhatok! :) Ja es a meneterol meg annyit, h kb. 5 percig tartott, utana ulve pihentem egy fel orat es haza is mehettem.
2011. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,még annyit kérdeznék,hogy az ingyenes röntgenes volt neked,vagy a fizetős ultrahangos?Köszi
2011. szept. 9. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Heló,

Nekem röntgenes volt. Én azt éreztem egy kicsit amikor az orvos matatott a méhszájnál és rakta fel a katétert de amúgy nagyon kedves és ügyes kezű volt :)

Viszont amire érdemes közben koncentrálnod hogy alul minden izomzatodat ellazítsd mert így legalábbis a katéterfelhelyezés fájdalommentes lehet. Van akinek az fáj . Szerencsém volt mindkét petevezetőm nyitott így nem fájt a kontrasztanyag feltöltése sem 5 percecske volt.

Mivel nem ez volt a gond nálunk ,utána sem lettem terhes, sajnos. Júniusban volt az első sikertelen lombikunk.

Neked sok sikert kívánok és koncentrálj :)

2011. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon féltem anno,de nem vészes és valóban nagyon rövid ideig tart csak! 3-5 perc az egész!! Én átjárható voltam mint kiderült a vizsgálat során!De hsg után 1 hónapra terhes is lettem :)!Már 2 éves a babám :)!Sok sikert!
2011. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem kb. 3 hónapja volt-és nekem mindkét petevezetékem el volt kicsit záródva amit sikerült átjárhatóvá tenni.a katéter felhelyezése egy picit fájt nekem,aztán mikor ment a kontrasztanyag na az kellemetlen volt.olyan érzés mint a menzis görcs párosulna egy kis hasmenéssel.de kibirható.rosszabbra számitottam.és én is csak kb.5percet voltam fent az asztalon.aztán fél óra pihenés után mehettem haza.mindent összevetve nagyobb volt a félelmem mint a fájdalom.bármikor megcsinálnám újra ha kellene.sok sikert neked! ja és tényleg lazítsd el magad! üdv.:Ani
2011. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,sokat segítettetek,tényleg!
2011. szept. 10. 09:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Ultrahangos volt a HSG, ezt nem támogatja a TB, de az orvos szerint sokkal kevésbé fájdalmas. (ezért választottam ezt). Még annyit, hogy azóta sem estem teherbe és túl vagyunk 2 sikertelen inszemináción. :(
2011. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sumergo ***** válasza:

Röntgenes volt, sajna el voltak záródva, ezért mondta a doki, hogy még kicsit tűrjek, mert megpróbálja a folyadékkal átjárhatóvá tenni őket, hát az egyiket kicsit sikerült is, de így nagyon-nagyon fájt, azt hittem ott halok meg, kb. 10 percig tartott. A részben átjárhatóban lett egy méhenkívülim inszeminációval, ezután kivették a petevezetékeket, végül lombikkal lett babánk.


31+5 hkm

2011. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok!Nekem van már egy 4,5 évesem,(3 év próbálkozás után),aztán tavaly nyáron sikerült megint babás lennem (2 év próbálkozás után),de sajnos nagyon rossz vége lett,október 8-án lesz 1 éve,hogy 13,5 hetesen megszakították fejlődési rendellenesség miatt:(A műtét után több mint 5 hétig véreztem,és mivel azóta nem sikerült újra teherbeesnem,így elvégzik ezt a vizsgálatot,hogy esetleg a műtét utáni vérzésből nem került-e be a petevezetőkbe,és torlaszolták-e őket el.Köszönöm a megnyugtató válaszokat,remélem sikeresen túlleszek rajta,és remélem az újévet már tesókával a pocakban köszönthetem :)Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!