Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a tapasztalatok? PCO...

Mik a tapasztalatok? PCO miatti laparoszkópia, drilling, hiszteroszkópia.

Figyelt kérdés
Milyen maga a mütét, miket kell elötte elintézni? Illetve sikerült valakinek a mütét után spontán teherbe esni?
2011. nov. 21. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt lapar,szétnéztek odabenn+kiégették a cisztákat.

A műtét után 4. hónapban teherbe estem spontán!

Tehát hajrá!

2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem használt a hármas kezelés?
2011. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves Elsö!

Elöszöris gratulálok! Köszönöm, eröt merítek "belöled"!

Kedves Második!

A történethez hozzátartozik, hogy van egy gyönyörü, egészséges kisfiam, 3,5 éves már. Kb 1 éves volt, mikor elhatároztuk, jöhet a második baba. De nem jött. A szoptatás alatt egyáltalán nem volt mensim, aztán nagyjából rendezödött, végül volt 150 napos ciklusom, mire láthatóak lettek a ciszták. Elmentem endokrinológushoz, fogytam 27 kgot, szedem a metet, volt 4 sikertelen inszemem. Most váltottunk gyógyszert, a merckformin XR-t kezdtem szedni, és ezt a mütétet megcsináljuk valamikor januárban. Közben megy a diéta és mozgás is, de az endokrinológus szerint még 15 kgot le kell adnom. Ezen vagyok, bár akkor már csak 60kg leszek.

Szóval röviden a válaszom, nem, nem hatott a hármas kezelés.

Bocsi, ha túl sokat írtam :)

2011. nov. 21. 19:36
 4/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A hármas kezelésnek is idő kell, nem megy csettintésre. Sajnos. Nem kis erő és kitartás kell hozzá. Most már ne hagyd abba szerintem, ha eddig eljutottál. Azért az inzulinod javult? Nézeted néha?

Sajnos a műtét csak ideiglenesen hoz helyre. Nekem ugyan cisztáim nincsenek, de én is erre a műtétre készülök, nekem műtéti labor, nőgyógyászati és hasi ultrahang, EKG, és mellkasröntgen kell hozzá.

Közben egyéb kivizsgálásokra is kell mennem, remélem kiderül végre, miért nem sikerül a baba. A műtétet mélyaltatásban csinálják, utána némi kellemetlenség, puffadás várható, de remélem, fájdalmaim nem lesznek.

2011. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Sziasztok

Rám is vár a mütët januárban.

Elötte vérvétel+ EKG kell mennem....nektek mikor lesz a mütét??

2011. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, h kell idö a javulásnak, de semmi értékem nem magyarázza azt, hogy miért nem sikerül teherbe esni. Ezért ragaszkodom a mütéthez, hátha meglesz az ok.

Érdekes módon az inzulinomat nem nézte az endokrinológus pco gyanuja esetén sem, és miután bebizonyosodott, azóta sem.

Eddig éhgyomri cukrot nézettem a háziorvossal, de már vettem házi cukorméröt, hogy itthon is meg tudjam mérni, mert a terheléses cukrom a 120 perces 9,4 volt.

Neked mikor lesz a mütét? Mennyivel elötte kell megcsináltatni ezeket a vizsgálatokat? A héten kellett volna mennem betegbemutatóra, vagy hogy nevezik, csak tüdögyulladást kapott a kisfiam, így nem tudok menni.

2011. nov. 21. 20:50
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha nem néztek inzulint, akkor mi alapján tudod, hogy IR-es vagy? Nem értem a dokidat. :-(

Ettől függetlenül az jó, ha nézegeted a cukrodat. A fogyás is sokat segít. :-)

Néha nincs is más ok, csak a magas inzulin és a cukor. :-(

Én már másfél éve leadtam a fölös kilókat, azóta tartom a súlyomat, de még mindig nem jó az inzulinom, biztos nem jól csinálok valamit. :-( Az egy órás cukrom 10 fölött, a két órás 8 fölött volt valamivel, az inzulinom 58. :-( A vicc az benne, hogy a legelső vizsgálaton még 47 volt a két órás inzulin, igaz akkor nagyon keményen diétáztam még, szinte semmi szénhidrát bevitellel.


De tényleg jobb, ha mindent megnéznek, én is ezért örülök, hogy végre meglesznek a műtétek is. Én december 9-én megyek a műtőbe Budaörsre. A vizsgálatokat remélhetőleg holnap megcsinálják. Eredetileg most pénteken műtöttek volna, de nem jutott nekem altatóorvos, így elhalasztották. :-D

2011. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Manka majd irj nekünk a mütét után hogy mi volt
2011. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még csak most beszéltük meg a dokival, majd ha megyek hozzá be a klinikára, akkor megmondják, pontosan mikor lesz a mütét.

Az IR-t az endokrinológusom a vérvételi eredmények és uh alapján jelentette ki, most rá is kérdeztem, hogy minden pcos, IR-es-e? A válasz az volt, hogy elöször az ir alakul ki, majd ebböl kifolyólag a ciszták.

Én is örülök, hogy meglesz majd a mütét, addig van idöm fogyni is. Mivel lehetnek olyan problémák odabenn, amit uh-gal nem lehet megállapítani.

Ez a lapar mütét nincs ciklushoz kötve? Ugy értem, mint pl a hsg, ugye azt a menzesz után közvetlen csinálják, a ciklus 6-7. napján.

Az inzulint csak az endokrinológus kérheti? A háziorvos nem kérheti véletlen a terheléses cukrot+inzulint?

2011. nov. 22. 12:43
 10/12 anonim válasza:
Engem a nögyogyászom küldott el cukorterhelésre...és ki is derült hogy 3szor magasabb mint këne
2011. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!