Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, és becsúszott...

21 éves vagyok, és becsúszott a baba. Ebben a helyzetben mi lenne a helyes út?

Figyelt kérdés

Hello!


Rendszeresen szedtem a fogamzásgátló tablettát, már több éve, egyszer gyomorrontásom volt, utólag belegondolva valószínűleg nem szívódhatott fel a tabletta, de az orvos szerint nem probléma, ha egy tabletta kimaradás történik.

És aztán pár hét (3) után , nem mikor nem jött meg, elkészítettem 2 tesztet, mindkettő pozitív lett.


Tudni kell, hogy a barátom dolgozik, 24 éves, szüleivel él, s mi még nem éltünk együtt. /másfél éve vagyunk együtt/

De nagyon szeretjük egymást, kölcsönösen úgy véljük, mi vagyunk egymásnak a végleges szerelem.

Anyukám , apukám, eleinte nagyon nagyon ki voltak borulva..megértem..

A barátom szülei nagyon konzervatívak, nekik akkor mondanánk el, amikor döntésre jutottunk.


Tanácstalan vagyok , mit tegyek.

Én: befejeztem a főiskolát, jövőre elkezdenék dolgozni..


Ő: Dolgozik, de folytatná a tanulmányait.


Nem dolgoztam még, hivatalosan nem volt több dolgozott évem 1 nél, csak nyári diákmunkák..


Megtartsam? Ne tarsam?

Annyira össze vagyok zavarodva, és senki nem tud dűlőre jutni a kérdésben.


MI lenne a reális döntés?


2011. dec. 7. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!én 21 éves egyetemista vagyok!mi terveztük a babát, és 10 hete velem van!:) én egyből gyógyszer után lettem terhes így meg is ilyedtem egy picit, de az orvos szerint íg már nem okozhat semmilyen károsodást. Viszont a Te helyzeted más mert te tovább szedted... szerintem először vizsgáltasd meg a babát, az orvos elmondja mit hogyan és ha egészséges akkor mindenképp, én legalábbis megtartanám. szerintem suli mellet nehezen de fel lehet nevelni egy babát, biztos van megtakarításotok, és a szüleitek is minden bizonnyal segítenének!én a helyedben első sorban a babát nézetném meg és ennek fejében döntenék! remélem valamit segítettem!
2011. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez volt velünk is 3 éve:)tartsd meg!nekünk már jön a második.

én is 21 voltam

2011. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20 évesen lettem terhes.Nekem nem mutatta ki a teszt és szedtem tovább a gyógyszert.Szerencsére semmi baja a babámnak.Szerintem tartsátok meg. Azóta 1,5 éves a kisfiam és 2 éven belül tervezzük a kistesót.E.
2011. dec. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz tanácsot adni. MEgtartani vagy elvetetni? Mindkettö nagy felelösség. Fogsz olvasni olyan választ, hogy tartsd meg, fogsz olyat, hogy ne tartsd meg.

Ez a Te életed elsösorban, másodsorban a párodé. Mert nem egy esetet láttunk, ahol a férfi hol elöbb, hol utóbb lelépett. Ne így legyen, de a férfiak nagyon beijednek, föleg fiatalon.

Nagy felelösség mindkettötök részéröl. Elöször menj el orvoshoz, mond el a történteket és vizsgáljanak meg, hogy minden rendben van-e a kicsivel. Viszont ezt minél elöbb.

2011. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyzetedben nem voltam, de leírom az enyémet: 28 évesen azt mondtuk, jöhet a baba. 6.5 éven keresztül viszont nem jött. Most 35 éves koromban várom az elsőt.

Számolj ezzel, hogy bármi bejöhet, és majd ha neadjisten ilyen helyzetbe kerülsz akkor azt mondod, miért nem tartottad ezt meg...

2011. dec. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wincho válasza:
Lehet én is ebben a helyzetben vagyok :S Én 21 vagyok,főiskolás, párom is 21, de ő dolgozik. Nekem viszont csak a teszt lesz biztos, mert 6 napja késik a menzeszem és nem tudom, hogy lehet-e az antibiotikumok miatt,amit kb. 1 hónapja szedek (véres vizeletem volt, gyulladás, két baktérium miatt szedem a gyógyszert). Mi óvszerrel védekeztünk, és semmi baj nem volt, nem is lyukadt ki, meg odafigyeltünk. Szívem szerint nem szeretnék babát, mert úgy érzem,nem is 21, hanem inkább 16 lennék. Csak én nehezen viselem a "kritikát", hiába bizonygatnám, hogy védekeztünk, nem voltunk felelőtlenek, falun élek, így indulna a pletyka. Mindent szívemre veszek. Szóval ha becsúszna nekem is a baba, ebben a cipőben leszek, mint te. De szerintem tedd azt,amit mi fogunk, ha úgy alakul: le kell ülni beszélni a családdal is, bár a döntés joga a tiéd, ha vállalod,az a ti jogotok, ha nem, az is! Írok, hogy velem mi lesz (lesz-e baba, vagy nem) ui. szerintetek? ha minden rendben volt, beteg is voltam, van esélye így is a babának?
2011. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Wincho: kicsi esélyét látom nálad. Az antibiotikumok nagyon keményen be tudnak kavarni az ember életfolyamataiba. De tényleg a teszt az ami megmondja az igazat.
2011. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wincho válasza:
Én sem érzem azt, hogy terhes lennék, jelei sincsenek. (Persze,van,aki észre sem veszi a terhességet,mert nincsenek jelei).Lyfestyle, durex - ezt a kettőt használjuk mindig, mikor párom elmegy, alul fogja, és úgy veszi ki a péniszét. Csak mivel mondták, hogy így is lehet baba, picit aggódom.
2011. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs, kérdező, hogy így beoffolunk Wincho-val!

Wincho: eddig nem teszteltél? Azért 6 nap késés nem semmi.

2011. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Különben nálam a jelek tényleg a 7. hétben jelentkeztek, ami 3 héttel az elmaradt után kezdődik.
2011. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!