Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok, és becsúszott...

21 éves vagyok, és becsúszott a baba. Ebben a helyzetben mi lenne a helyes út?

Figyelt kérdés

Hello!


Rendszeresen szedtem a fogamzásgátló tablettát, már több éve, egyszer gyomorrontásom volt, utólag belegondolva valószínűleg nem szívódhatott fel a tabletta, de az orvos szerint nem probléma, ha egy tabletta kimaradás történik.

És aztán pár hét (3) után , nem mikor nem jött meg, elkészítettem 2 tesztet, mindkettő pozitív lett.


Tudni kell, hogy a barátom dolgozik, 24 éves, szüleivel él, s mi még nem éltünk együtt. /másfél éve vagyunk együtt/

De nagyon szeretjük egymást, kölcsönösen úgy véljük, mi vagyunk egymásnak a végleges szerelem.

Anyukám , apukám, eleinte nagyon nagyon ki voltak borulva..megértem..

A barátom szülei nagyon konzervatívak, nekik akkor mondanánk el, amikor döntésre jutottunk.


Tanácstalan vagyok , mit tegyek.

Én: befejeztem a főiskolát, jövőre elkezdenék dolgozni..


Ő: Dolgozik, de folytatná a tanulmányait.


Nem dolgoztam még, hivatalosan nem volt több dolgozott évem 1 nél, csak nyári diákmunkák..


Megtartsam? Ne tarsam?

Annyira össze vagyok zavarodva, és senki nem tud dűlőre jutni a kérdésben.


MI lenne a reális döntés?


2011. dec. 7. 22:16
1 2
 11/14 Wincho válasza:
14: 16, most fogok tesztelni,de írtam privátban, leírva hogy mik voltak az előzmények, nem szeretnék eltérni az előttem kérdező kérdésétől :) (köszönöm a válaszaidat :) )
2011. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia.Én megtartanám a babát ha egészséges.Nekem 19 évesen kellett elvetetnem,mert nem volt életképes.És azota csak most jött össze.Most 34 vagyok.
2011. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wincho válasza:

Igazából védekeztél, tehát nem a felelőtlenség miatt csúszott be a baba. Ezért gondolom úgy, hogy persze, nyílván nem várt senki babára, ezért borultak ki a szüleid. (Nálam is ez a helyzet lesz, ha baba van a dologban, csak szerintem a párom édesanyja "borulna" ki, pedig mi is odafigyeltünk) Te döntesz. Mérlegelj! 1.Lehetőség: megtartod, de nyilván az életed/életetek teljesen megváltozik.

2.Elveteted: vagy nem lehet az abortusz miatt később babád (mert fenn áll a veszély) vagy utána nehezen fog összejönnie.

Ha én lennék valamelyikőtök szülője, egyáltalán nem vonnálak felelősségre, csak ha nem védekeztél.

Tehát a döntés a tied, csak te dönthetsz ,mert a te életed! :)

2011. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél? Az orvosod pedig rosszul válaszolt: az első héten kimaradt tabletta okozhat terhességet!
2012. jún. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!