Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2ik babankat szeretnenk de...

2ik babankat szeretnenk de nem sikerul, a kisfiamat meg szoptatom. Milyen teaval segithetnem elo a teherbeesest pl. cickafark, palastfu ami nem artana a tejemnek se?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szoptatsz, akkor nyilván nagyobb a PRL-d. Az a tejtermelést szabályozó hormon.

A legtöbb esetben a PRL megnövekedett szintje gátolja a teherbeesést, ne csodáld, ha szoptatás közben nem jön ösze a második baba.

2011. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A szoptatás alatt termelődő hormonok gátolják a peteérést. Persze nem 100% hogy nem lehetsz terhes, de megnehezítik a teherbeesést. (nekem 2 gyermekem fogant meg szoptatási időszakon belül)


A gyógyteákról meg csak a gyerekorvos vagy a védőnő tud pontos választ adni, mivel minden kisebb vagy nagyobb mértékben az anyatejben is megjelenik.

2011. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van ciklusod? Van peteérésed?


Én szoptatás alatt estem teherbe, szóval nem törvényszerű, hogy nem lehet, de a fenti két dolog mindenképpen kell hozzá...

2011. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szoptatás alatt nem tudtam teherbe esni és peteérésem se volt hiába menstruáltam.Semmit nem javasolnak szedni szoptatás alatt,még gyógynövényeket sem.Egyébként pedig ha szoptatás gátolja egyszerűbb leválasztani..(persze,ha már nagyobb a gyermeked)
2011. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én kismama lett szoptatás alatt kétszer is de mind a kéátszer elvetéltem, harmadszorra már nem szoptattam meg is született a harmadik kislányunk
2011. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még szoptattam napjában 4x amikor kismama lettem, ma már 1 hós a kiscsajszi. 1 mensim volt, a következő már nem jött meg , mert várandós lettem.
2011. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!