Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyit idot ajanlatos varni...

Mennyit idot ajanlatos varni a tabletta szedesenek befejezese utan, hogy biztos ne artson a babanak?

Figyelt kérdés
2008. márc. 26. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai fogamzásgátlók alacsony hormontartalmuak,szerintem 1 honap várás böven elég.De ha mágvárod a 3 honapot ugy a legjobb:)
2008. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2008. márc. 26. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a dokim 3 hónapot javasolt,de többet vártunk.

Nem egyforma a szervezetünk,van akiéből lassabban ürülnek ki a nem kívánt dolgok.Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai,nem csak a hormonok miatt jó várni.

Én az ötödik hónapban elkezdtem szedni az elevitet,és egy hónap múlva indult a babaprojekt.

Elsőre összejött:-)))

Sok sikert nektek is.

2008. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gratulalok Nektek!!!
2008. márc. 26. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?
2008. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolso hozzaszolo velemenyet osztom.

Egy dolog miatt szerentek varni a dokik, h a ciklus visszaalljon a normalisra, ne legyen az, h a 25. napon van peteeres, es emiatt nehezen kovetheto a terhesseg az elejen.

En abbahagytam a gyogyszert, az elso ciklusomban a 19. napon volt a peteeres (ovu teszteltem) le is csusztunk rola (14. nap kornyeken akcioztunk sokat) de a kov. ciklusban 14. napos peteeres es baba lett.

2008. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónapot vártunk a gyógyszer abbahagyása után. A dokim szerint 1-2 hónap elég. Femonedt szedtem 10 évig. Nem állt még helyre a vérzésem, így most az UH alapján számolják a baba korát. Egy hét alatt összehoztuk! :-)
2008. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én ahogy abbahagytam a gyógyszer rákövetkező hónapban teherbe is estem. Makk egészségesek vagyunk mind a ketten.

20 hetes kismama

2008. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a valaszokat. Kicsit feltem, hogy megoszlanak a velemenyek majd, de sebaj. 3 honap nem a vilag! :-)


Akiknek osszejott mar, azoknak gratulalok!

2008. márc. 27. 15:59
 10/11 A kérdező kommentje:
De ha megis korabban esnek teherbe mint hogy letelne a 3 honap, ugy ezek szerint az sem baj. :-)
2008. márc. 27. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!