Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit mondott a dokitok amikor...

Mit mondott a dokitok amikor mondtátok neki, hogy babát szeretnétek?

Figyelt kérdés
Mondtátok neki egyáltalán? Mi tervezzük a babát, augisztus óta nem védekezünk, de az, hogy tudatos legyen ez a dolog kb 2 hónapja foglamazódott meg bennünk. Magyarul 2 hónapja megbeszéltük, h babát szeretnénk és tegyünk meg mindent, mozgás és étrendváltoztatás, valamint én szedek folsavat és vasat, de magamtól találtam ezeket ki! Ezektől függetlenül volt hormon vizsgálatom, ahol a TSH értékem 3,85 lett, amire a doki azt mondta mozogjak és egyek egészségesen (ezzel már tettem itt fe kérdést), március elején meg csináltassak új vérvételt és azt összehasonlítjuk. Most hívtam, hogy mit szeretnék, és ő úgy látja, majd akkor legyen vizsgálat, de azt is én kérdezgettem, hogy valami speciális vizsgálat kell, vagy bármi??? Gyakorlatilag semmit nem mondott! Lehet én várnék többet? Kersnék másik dokit, de szerintetek Ő is így reagálna, mertakkor nincs értelme válta, bár olyan rideg volt, h nem szívesen maradnék nála, mert úgy ézek, akkor a szülésnél se lenne kedves.....
2012. jan. 31. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem közöltem az orvosomnak, hogy gyermeket tervezünk/terveztünk. Úgy gondoltam, senkire se tartozik.

Én úgy gondoltam, hogy a tervünk előtti utolsó vizsgálatnál (kb. 1 hónappal előtte volt) mivel minden rendben volt, így nem kell újra ismételgetni, hogy mi helyzet bennem, etc.

2. próbálkozásra összejött a lányunk.

8 hetes terhesen mentem első uh-ra, ahol csak sejtettem, hogy terhes vagyok. 4 negatív és 2 pozitív teszt után (2 nap alatt!). Végül kiderült 100%-an, hogy babánk lesz.

Orvosunk gratulált és átbeszéltük a következő 7 hónapot.


Védőnő küldött vérvételre először 10 hetesen. + a többi orvosi vizsgálatra.

2012. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondtam neki, mert nem jártam nála akkoriban. És azért sem, mert nem nála akartam szülni - így megvártam, amíg lesz pozitív tesztem és felkerestem azt a szakembert, akiről a kollégái azt mondták, hogy hirtelen helyzetben tud jól dönteni, kedves, emberséges és pártolja az anyabarát szülést. Egyetlen pillanatig sem bántam meg, pedig már jóbn - rosszban is találkoztunk sajnos.
2012. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Szerintem a dokid megérett a cserére. :-) Ilyen TSH-val nehéz teherbe esni. Gondolom, már kaptál választ erre, de hátha nem : a diéta nem segít a pajzsmirigy alulműködésen.

Endokrinológust keress, ne nődokit, ez az ő szakterülete.

2012. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy csomó dolgot olvastam, amit jó tenni a terhesség tervezése előtt, meg vizsgálatok apának, anyának... Jó lenne egy szakemberrel végigbeszélni, és nem csak mendemondákra hagyatkozni a netről! Lehet csak mi reagáljuk ezt túl, de jól esett volna ha a dokit érdekli a dolog, ha már normális esetben ugye egy vagyont keresne a terhességemen! Én sem mondtam senkinek, csak mi tudjuk, nem is szeretném mondjuk, ha bárki megtudná, de az orvost úgy éreztük beavatjuk! Köszönöm az eddgi véleményeket, és várom a továbbiakat, ha valakinek van!
2012. jan. 31. 20:54
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, lemaradt, hogy az én nődokim annyit mondott, miután megkérdeztem, nem kell-e valamit kivizsgálni, hogy biztosan egészséges vagyok-e, hogy ha fél évig nem jön össze (a koromra való tekintettel nem 1 év), akkor menjek vissza hozzá, és akkor majd elkezdjük a vizsgálatokat. Máskülönben pedig pozi teszt után két héttel menjek. Azok az alapvizsgálatok, amiket ő elvégzett, nem mutattak eltérést, később az endokrinológus derítette ki a pajzsmirigyproblémát és az IR-t, majd a meddőségis doki kérésére elvégzett méhtükrözéskor derült ki a legkomolyabb probléma.

Én mai ésszel már csak akkor mennék a nődokihoz, ha összejött a baba, vagy amikor a többi doki úgy gondolja, hogy kell nőgyógyászati vizsgálat. Mindenki a maga szakterületén. :-)

2012. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Manka!


Akkor is válaszoltál:) emlékszem rád... Hát igen, ezt mi is így gonoljuk, de a párom azt mondta, hogy mivel akkor nem volt lehet számára sem egyértelmű a gyerekvállalási szándékunk, mert akkor csak azt tudta nem védekezünk, hogy akarunk-e gyereket konkrétan nem kérdezte. (én sem mondtam, nem tarottam fontosnak, mert egyébként azt mondta minden ok, ez a kis eltérés, majd zektől helyrejön, ha mégse majd meglájuk mi legyen..) A párom úgy érezte, beszéljünk vele, és hátha előbre kéri a vérvételt, és akkor mond megoldást, vagy a novemberi eredményre alapozva... bármi, de nem ő csak azt mondta amit eddig is... Egyébként ő szülész-nőgyógyász endokrinológus... szóval most nem is tudom, akkor mi alapján keressünk dokit:( Dr Vida Gábort néztük most, a honlapja alapján szimpi, de még nem hívtam, viszont egy endokrinológus is kéne.... Ha megyek a másik dokihoz, szerintem ott is kéne mondani, h mit tervezünk... annak függvényében talán más a megoldás is, vagy rossz úton járok? Bocsi hogy hosszú vagyok, de most kissé tanácstalanok vagyunk

2012. jan. 31. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még épp fogamzásgátlót szedtem amikor mondtam neki, h kb 1 év múlva babát szeretnénk.

Nekem akkor kellett hozzá mennem, amikor már 3 hónapja nem szedek semmi hormont. Ekkor egy nagyon komoly nőgyógyászati és hormonvizsgálatot végzett. Hüvely kenetben talált valamit ami ugyan nem okozott gondot, de ott volt. Arra kezelést kaptam.

Mivel a tesztoszteronom túl magas volt, ösztrogént kaptam 3 hónapig. Közben nem védekeztünk, bármikor teherbe eshettem volna, de nem. Ekkor írt fel Clostilbegyt-et, és első hónapban már pocakos is lettem.

2012. jan. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Manka68 ***** válasza:
Én három dokihoz járok : A nődokimhoz rákszűrésre, ő csinálta a műtétemet, és ha sikerül a baba, hozzá fogok járni terhesrendelésre, és nála szeretnék szülni. Aztá s mens mentisbe endokrinológushoz, akik szerintem a legjobbak az országban, és a Kaáliba, ahol a lombikot csinálják, és előírják a vizsgálatokat. Már nagyon jól összedolgoznak a dokik. :-) Én is próbáltam a nődokimat rávenni komolyabb kivizsgálásra, nem sikerült. Aztán meglobogtattam előtte a papírt, amit a kaális dokim írt, hogy milyen vizsgálatok kellenek, és láss csodát : szó nélkül. :-)
2012. febr. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!