Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászati műtét előtt...

Nőgyógyászati műtét előtt állók (hüvelyen keresztül endoszkópos), és hát mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még műtétem, és nem is szültem még. És pont a nőgyógyászaton kell átesnem nekem is egy műtéti procedúrán.

Műtét reggelén szintén van nőgyógy vizsgálat?


Milyen előkészületei vannakm (fertőtlenítés, borotválás, hüvelyöblítés, ilyesmi-van-e vagy ha van még a műtőn kivül, vagy altatásban? tágítót kaptatok-e(hogyan történt, mit érzetetek?), mennyire fájdalmas, altatás volt-e, a műtő olyan mint egy nőgyógy. vizsgáló, lábak ugyan olyan helyzetben? Műtőbe mikor betolnak, elaltatnak, és utána fektetnek a műtéti pozicióba, vagy helyzetbe (nem tudom másképp fogalmazni). Még mielőtt altatnak a műtőbe csinálnak az emberrel valamit? Neten olvastam, bár kár volt, hogy szeméremajak szétfeszítés és rögzítés, aztán derekát az embernek megemelik, vállaknál az asztal lejebb engedik, de ezeket csak olvastam és parázok, hogy ez mind igy igaz? Ennyire kínos pozícióban kell lenni? Hálóing marad? Papucsomaba kell menni? Sipákt is adnak az ember fejére? Remélem hálóing maradhat, Vagy meztelenül kell bemenni? Iszonyat szégyenlős vagyok? Altatás hogyan zajlott?

Nekem azt mondták vénás altatás lesz maszkolással, de hallottam van rá lehetőség, hogy altatás nélkül.


Ja és ha problémát találnak, nektek azt meg is oldották? Akkor is haza mehetettek az nap?


A doki már a műtőbem vam mikor a beteg bekerül? Altatáskor legalább is remélem már ott van, (ettől is parázok, nehogy más, mondjuk rezidensnek adjanak ne adj isten gyakorlásból mondjuk).


Ezekből a kérdésekből sokat a dokinak nem mertem feltenni, mert még bizalmatlan, parás libának gondolna. Mert én már ezt érzem magamról.:(


Ja és én tampont használok, a doki mondta, betéttel készüljek. Nektek milyen vérzéseitek voltak a műtét után ill. görcseitek?


Csajok segítsetek!!


2012. márc. 15. 16:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és kinek melyik kórházban volt a műtéte?
2012. márc. 15. 16:49
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!!

nekem novemberben volt egy ilyen műtétem méhsövény miatt a maternity klinikán a kútvölgyiben. reggel bementem a korházba 9 kor a saját lábamon bementem a műtőbe felfeküdtem egy olyan ágyra mint a nőgyógyászaton megkaptam a vénás altatót majd 1 óra múlva már ebédeltem és délután 4 kor hazamentem. semmit nem éreztem és 1 napig vérezgettem utána ennyi volt másbnap már dolgoztam. ne parázz semmit nem érzel és nem csinálnak elötte semmit nem borotválnak meg ilyenek nem csinálnak semmit nyugii. ha gondolod leirok neked privibe mindent de ide nem tenném

2012. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
irtam privit, köszi a biztatást!
2012. márc. 15. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hysteroscopiám volt, és másképp zajlott, mint az előttem válaszolónak. Ez is egy endoszkópiás vizsgálat. Engem is altattak, borotválás van előtte, sőt beöntést is adtak. A pozíció nem olyan kínos, rajtad van a hálóing, de a melledig felhúzzák. Ugyanolyan helyzetben vagy, mint a nőgyógyászati vizsgálaton.Betoltak a műtőbe, rátettek az ágyra. Csak másnap mehettem haza, az éjszakát bent kellett tölteni. De lehet, kórház válogatja.Az orvos már bent volt, végülis a beteg megy be utoljára.Vérzés minimális volt néhány napig. Fájdalmam nem volt. Tágítót nem adtak, de csak azért, mert előtte 2 hónappal volt egy missed ab-om, és akkor tágítottak. az orvos azt mondta, ezért nem kell. Az a műtét teljesen más volt, akkor aznap haza is mehettem.

2012. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mikor missed.ab. volt, akkor a tágító felhelyezését és utána a tágulást hogyan élted meg? Nagyon kellemetlen?
2012. márc. 15. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt. Menstruációs fájdalomnál rosszabb volt. Bár attól függ, kinek mennyire fáj. Miután felrakták hányingerem volt, hőhullámaim voltak. Ez kb. fél óráig tartott, de a görcsölés megmaradt. Volt olyan viszont, akinek nem fájt. egyénfüggő. Amikor felhelyezik, az sem kellemes. Először egy csípő érzés van (azt mondta az orvos olyat fogok érezni, mint egy méhcsípés),aztán jön a görcs. Néhány percig semmi különös nem volt, de aztán jött minden.
2012. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ednoszkópiás nőgyógyászati műtétem volt, de nem hüvelyen, hanem hasfalon keresztüli (akkor még én se szültem és énis hozzád hasonlóan féltem és hasonló kérdéseim voltak).

én a női II. sz. klinikán voltam

a mútét előtti napon volt a nőgyógyászati vizsgálat (amolyan műtétre engedő utolsó, de előtte is volt még egy és nekem hüvelyi UH-is) egy vizsgálatra biztos számíthatsz

Előkészületek: inkább magamnak leborotváltam, bár amúgy ők megteszik, h akell, de azt már az altatásban; a műtét napján kora reggel volt beöntés (kétszer is).

Mivel engem nem hüvelyen keresztül műtöttek, így néhány kérdésedben nem tudok segíteni (pl. tágítás, mit hogy rögzítenek).

DE: amit olvastál a neten, hogy milyen pozicíóba rögzítenek az többnyire igaz, elöször altatnak és utána kerülsz mindenféle egyéb testhelyzetekbe (ha tényleg úgy és azt atechnikát alkalmazzák, amiről olvastál.)

Altatás előtt még reggel kaptam egy nyugtatót is, így nem izgultam annyira mire betoltak a műtőbe. Hálóing helyett egy kórházi hálóing szerűséget kaptam, ami elöl (vagy hátul, ki hogy veszi föl:-)) megkötős volt. Előtte kaptam olyan tanácsot, hogy hagyjam magamon a zoknit, mert a műtőben hideg van (elvileg nem maradhatott volna, de ott már nem veszik le). Itt a kórterem és a műtő között hordágyon toltak,amire még egyedül szálltam föl, de a műtőben, már a beteghordó fiú tett át a műtőasztalra. Altatás után jó esetben az ágyadban fogsz ébredni, így nem fogod kínosnak érezni, hogy odáig hogy jutottál vissza, vagy mi történt a műtőasztalon.

Engem intubálásos (légcsőbe dugott csövön keresztüli) altatással altattak. Amire emlékszem az altatásból: az asztalra fektettek (ami hideg volt), a két karomat két oldalra kikötözték (ne ijedj meg azért nem szíjakkal), az egyik karom vénájába adtak altatót, közben mondták, hogy lélegezzek mélyeket és oxigént tartottak az orrom elé vmi maszkból utána sötétség...az altatást altatóórvos végzi és általában abból i skettő van (altatóorvos és plusz altató aszisztens profiknak kell lenniük)

Igen, a dokinak már aműtőben kell lennie,mire téged odavisznek.

Nekem egyébként rosszul sikerült a műtét, a következményeibe majdnem belehaltam. (mint a rossz viccben, hogy a műtét sikerült, de a beteg meghalt)

Egy jó tanácsot fogadj meg: mindent kérdezz meg az orvostól. Fogsz kapni egy nyilatkozatot aláírásra, hogy beleegyezel a műtétbe és mindenről tájékoztattak (még a szövődményekről is stb.). Úgy írd alá (ha van rá lehetőséged), hogy előtte mindent kérdezz meg, ne aggódj a kérdéseiden, akármi is legyen, Inkább mosolyogjon valaki egy jót magában, mint hogy te ne legyél tisztában valamivel és utána megbánd. Az orvosnak kötelessége téged mindenről tájékoztatni, de sokszor idő hiányában, no meg nekik ez már unalmas, elfeledkeznek róla. Előtte bent a kórházban a nővértől is kérdezhetsz és más "betegtől" is, senki nem fog parás libának gondolni, hiszen az életedről van szó, akármilyen modern és másnap hazamehetsz technikának is írják/mondják.

Hajrá és sok szerencsét!

2012. márc. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem sikerült jól neked utolsó?
2014. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Endoszkóp ?
2014. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!