Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A dohányzás tényleg csökkenti...

A dohányzás tényleg csökkenti a teherbeesés esélyét?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ha mégis terhes leszel nagyon káros a babára nézve is! A passzív dohányzás is káros!

"Ha szoptatás alatt dohányzik az anya, a nikotin átkerül a baba szervezetébe, és szűkíti az ereket, ezáltal a baba fejlődése lelassul, idegrendszeri és viselkedési zavarok léphetnek fel, később kezd el beszélni a baba, a szellemi fejlődése lassabb lesz. Nem pillanatnyi állapotról van szó, a dohányzás káros hatásai a gyermek egész további életére rányomják majd a bélyegüket: alacsonyabb intelligenciahányados, beszéldzavarok, diszlexia, tanulási nehézségek jelentkezhetnek.


A baba idegrendszere még fejletlen ezért kisebb külső behatásokra is érzékenyebben reagálhat. A nikotin hatása révén olyan idegrendszeri zavar alakulhat ki, ami akár bölcsőhalálhoz is vezethet.


A passzív dohányzás is veszélyes, azaz ha baba van a családban oda kell rá figyelni, hogy ne dohányozzunk a lakásban, mert a füst miatt allergiás tünetek, légúti betegségek alakulhatnak ki."

2009. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egészen biztosan káros, hiszen minden rontja az esélyeket, ami a szervezetnek káros.
2009. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, minden doki is ezt fogja szerintem mondani, de nekem az ismerőseim között egyik dohányzó lánynak se ment nehezen a teherbe esés (1. hó, 3. hó, 3. hó), szóval szerintem ha amúgy minden OK veled, ezen nem fog múlni - csak hagyd abba, amikor sikerül.
2009. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ!Ez butaság!Nem esel nehezebben teherbe mert dohányzol.Csak a koraszülés veszélye miatt érdemes leszokni róla.De ha nem megy már az is elég ha csökkented!Keresztfiamnak se lett semmi baja pedig végig dohányzott a sógornőm.Most 8 éves és stramp kölök szinte soha nem beteg ellentétben az én lányommal aki havonta két hetet itthon volt.Pedig én egy szálat sem szívtam a terhesség alatt.
2009. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok a dohányzó anyáknak, kismamáknak! Hogy lehetnek ilyen önzők hogy a baba kedvéért sem szoknak le?? A szegény gyerek nem tehet semmiről és ezt kapja az anyjától. Attól hogy eddig nem lett semmi baja, az nem jelent semmit!! Lehet hogy csak a véletlen műve, a végén még az lesz hogy szívjon mindenki mert jó a cigi mindenre!!
2009. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én aktív dohányosnak számítottam a terhességem előtt. Tehát napi 15 szálat tuti elszívtam. Amint + lett a tesztem letettem és azóta sem gyújtok rá! Elítélem azt aki terhesen dohányzik, hiszen szerintem ez az értelmi szintjét is tükrözi! viszont amint lehet a szoptatás után persze tuti vissza fogok szokni, mert szerettem dohányozni. Az persze még messze lesz... 38 hetes kismama
2009. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cigi kérdés mindig olyan kényes téma.Én nem dohányzom, és terhesen meg pláne nem tudnék dohányozni, de míg én így egészséges életmód mellett kétszer vetéltem el, addig "kedves" dohányos kismamatársaim csak úgy szülik a babákat, szépen időre, egészségesen.Volt hogy én bent feküdtem, épp vetélés miatt, és a szobámban lévő fájásokkal küszködő kismama még azért leszaladt egy pár slukkra mielőtt felment volna a szülőszobára.Hát, szóval, akkor mi az egészséges, és mi nem?Én már nem egészen értem.

Nehezíteni, fene tudja, hát jókat nem írnak róla, de én nem dohányoztam, mégis egy év volt mire összejött.

Persze ha lehet le kell rakni, amúgy sem egészséges.

2009. jún. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!