Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert veszelyes macskat...

Miert veszelyes macskat tartani ha babat varunk? Nekem van egy nagyon ari kis macsekom, imadom,3 honapja probalkozunk picibabon. Metarthanom a macsekomat? Milyen veszellyel jar?

Figyelt kérdés
Igazabol hazi cica, de kerteshazban lakunk, igy wc-ni kintre jar, de nem sokat van kint.
2009. jún. 26. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugodtan megtarthatod :):) A cica ürüléke veszélyes akkor, ha még nem estél át toxoplasmosison, viszont ezen szinte mindenki átesik gyerekkorban. Ha nagyon félsz menj nézesd meg egy orvossal, de még ha nem is estél át rajta, akkoris elég arra vigyáznod, hogy a cica ürülékével ne kerülj kapcsolatba :):)
2009. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

nekem anno amikor vizsgálaton voltam a doki azt mondta h a macskaszőrre alergiás vagyok és könnyen elvetélhetek de én ebbe nem hiszek

nyugodtan tartsd meg

2009. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

oltva van? és féregtelenítve?


3 féle betegség van, ami tényleg veszélyes az emberre:


1. veszettség-> ha valakit veszett állat harap meg és kijönnek az illetőn a tünetek, akkor az ember halálra van ítélve.

2. férgek: akkor is veszélyes, ha a gyerek nem turkál a macskakakiban, mert az állat bundáján is lehetnek peték, elég sokáig kell fertőződve lenni, hogy veszélyes legyen az emberre (ha a bélrendszerbe kerül), de gyerekekre perszere veszéylesebb,

bár elég sok férgesség van, ami emberben nem marad meg, de van köztük tényleg veszélyes. Ha simogatás után a szemét megdörzsöli az ember, akkor ha elég sok pete van a macska szőrén (nyalogatja ugyebár magát és tisztálkodás közben a bundára kerülhetnek) akkor vakságot okozhat.

3. toxoplazmózis: ez asszem vírus vagy baktérium, a macskák elég jól átvészelik és 80%-uk csak egyszer betegszik meg, embernél pár napos influenzás tüneteket okoz. igazán csak a terhes anyákra veszélyes, mert vetélést okoz.


amit tudsz csinálni: veszettség elleni oltás, féregtelenítés 2-3 havonta, és egy vizsgálat, hogy toxoplazmózisos-e, és tanácsot kérni az állatorvostól, akár az, akár nem.

Ne eggedd be majd a baba szobájába, míg 1 éves nem lesz a gyerek.

Ha mindezeket betartod, minimális a veszély :) ( én sem szeretném majd a cicámat kirakni az utcára, ha lesz gyerekem, úgyhogy nagyon ügyelni fogok ezekre)

2009. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

20:16!Te tényleg azt gondolod,hogy egy veszett férges dögöt tart a házban?Gondolom nem és azt is,hogy nincs baja!

A toxoplazmozison már rég túlestél!Ne hallgass a burokban lévő és gyermeküket ott nevelő szupi anyucikra!!!!

2009. jún. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Már bocsánat én még nem írtam ide de ezt a hangnemet még olvasóként is kikérem magamnak!!!Hogy jössz te ahhoz,hogy így kioktass egy jó szándékú hozzászólót,aki tényszerűen elmondta,mire kell figyelni egy macskánál,ha babát akar???Az jobb ha azt mondod neki,nyugi nem lesz semmi baj?
2009. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látszik, van aki csak kötözködni jár ide...


Nekem is volt cicám, kedves kérdező, és van 2 egészséges gyermekem! :)

2009. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
20:19 jó nagy bunkó vagy!
2009. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt mindenkinek! De azzal egyetertek, hogy nem kell a masikat leszolni, mert leirta amit gondol, es tud! De akkor megnyugodtam, hogy megtarthatom! :) Minden renbe vele!
2009. jún. 26. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!