Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy ez a kúra...

Lehetséges, hogy ez a kúra megoldja a problémámat?

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál, kiderült PCO-s vagyok ( a mensesem nem volt rendszeres) Kaptam Provera tablettát, majd menseskor kezdtem el Clostybegyt tablettát szedni. Most várom a fél időt, hogy Uh-ra mehessek. Beállhat ettől a kúrától a mensesem?
2012. jún. 25. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem folyamatos,elhúzódó vérzésem volt,3-4 hétig is tartott.

Az orvosom Proverát írt fel,12 napig szedtem,napi kétszer(ami megvonásos vérzés után elmulasztotta).

Ez márciusban volt.

Azóta viszont nincs menstruációm..

Holnap megyek vissza hozzá.

Nekem nem jó tapasztalat,de hallottam már olyat,akinek beválik.

A második gyógyszert csak hallomásból ismerem..


Neked honnan jöttek rá,hogy PCO?

Milyen tünetei voltak?

2012. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem is PCOS-em van, a closty és egyéb dolgok sosem hatottak. A clostytól nagy cisztáim lettek, még több, mint volt. A hármas kezelés vezet sikerre, diéta, mozgás és metformin. Keress egy hozzáértő endokrinológust, a nőgyógyászok nagy része ezzel a problémával nem tud mit kezdeni, ez egy anyagcsere-zavar, nőgyógyászati tünetekkel.
2012. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A PCO-nak annyi "tünete" volt,hogy a menzeszem össze-vissza volt meg.Sokszor nem is volt,és így peteérésem sem volt.Jövő héten kell mennem kontrol Uh-ra,hogy megnézzék,mennyire volt hatásos a gyógyszeres kezelés.

Még nagyobb ciszták????Te jó ég...Remélem az enyémet elmulasztja! :)

2012. jún. 25. 20:43
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. a closty egy peteérés serkentő gyógyszer, a már meglévő cisztáidat biztosan nem mulasztja el. Ha sikerrel jársz, akkor lesz tőle peteérésed. Nekem nem lett, viszont endokrinológus 8 hónap alatt rendbe rakott, sikerült a baba. Pedig előtte 15 év alatt 4x menstruáltam.

Sok sikert.

2012. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok,utolsó válaszoló,de jó,hogy sikerült,megoldani a problémádat.

Én 5 orvosnál(nőgyógyász voltam),de semmi haladást nem látok.

Esetleg tudsz ajánlani orvosokat(Bp-en vagy környékén)

Köszi

2012. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy egy folyamat elején vagyok,ki tudja hol kötök még ki.Lehet a nőgyógyász az első lépés,aztán ha semmi siker,majd küldd tovább.Bár a ciszta nem feltétlenül zárja ki a terhességet,már úgy értve,hogy attól még terhes lehetek,ha maga peteérés működik.

Bár én már elképzeltem magamban,hogy csupa jó híreket fogok kapni a következő vizsgálat után :)

2012. jún. 25. 21:08
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es (és 4-es) vagyok. A legjobb endokrinológusok szerintem Bp-en a Mensmentisben vannak, 8 hónap alatt tettek helyre, pedig a lakhelyemen azt mondták, soha nem lesz gyerekem. 15 év alatt 4 spontán menzeszem volt, a PCOS minden tünetével (hajhullás, szőrösödés, pattanások). Előtte kezeltek mindennel, closty, norcolut, természetgyógyász, akupunktúra, stb, semmi sem segített.

Nem olyan olcsó a mensmentis, de ha belegondolok, hogy a 8 hónap alatt 3x jártam ott (kb. 30ezer volt így), ennyit, sőt ennél ötvenszer többet elköltöttünk már mindenféle orvosra, módszerre, sikertelenül. Mindenképp megéri.

Sok sikert nektek!

2012. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megosztottad velem a történeted!
2012. jún. 26. 20:48
 9/11 A kérdező kommentje:
Most értem haza egy konzultációról!Egy újabb nőgyógyász!-és amit eddig csináltak velem,nem igazán értett egyet vele...Azt mondta amíg nincs a férjem kivizsgálva,és nekem nem volt HSG addig minek a Clostybegyt,az csak növelheti a cisztámat...azthiszem újra ott vagyok ahol a part szakad...
2012. júl. 3. 11:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, 2-es vagyok ismét. Sajnálom, hogy nem jutottál előrébb, bár ez a doki jobban érti a dolgát szerintem, mint a korábbiak. Ez a hivatalos protokoll, először spermavizsgálat, aztán átjárhatósági, és utána kezdik el a hormonokat adogatni, mert tényleg fölösleges clostyval eldurrantgatni a jó petesejteket, ha máshol (is) baj van. Legalábbis nekem így magyarázták.
2012. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!