Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olvasott mar valaki az rh...

Olvasott mar valaki az rh osszeferhetetlensegrol? Alul van amitn talaltam, de az lenne a kerdesem, ha valakinek van egy korai terhessege, amit nem vesz eszre es mondjuk menszivel tavozik, akkor utana folyamatosan el fog vetelni?

Figyelt kérdés

Remelem ertitek mit szeretnek ebbol kihozni.Marmint ha rh+ lesz a baba. Es ha mit lehet ellene tenni? Mert ugye beagyazodasnal nem tudjuk meg hogy terhesek vagyunk igy nem tehetunk ellene semmit. Remelem ertitek mit szeretnek ebbol kihozni.



Rh összeférhetetlenség akkor áll fenn, ha az anya Rh negatív, az apa és a magzat pedig Rh pozitív. A magzat és az anya vére azonban normális terhesség esetén nem találkozik egymással. Ilyen találkozás a szülés, vagy esetleges terhességmegszakítás, illetve például genetikai mintavétel esetén jöhet létre. Ezután az anyai szervezet ellenanyagot kezd termelni, ami a következő terhességnél az újabb Rh pozitív babát károsíthatja.


2009. júl. 17. 12:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

12,37-es hozzászólásra szeretnék még reagálni csak most olvastam.

Nagyon rosszul tudod,mert nem csak a babát károsíthatja az Rh faktor összeférhetetlensége.Régen amikor erre még nem jöttek rá,nem tudták semmivel magyarázni,hogy az egészséges gyereket szülő nő miért halt meg a szülés utáni hetekben amikor látszólag nem volt semmilyen komplikáció a szülésnél.Hát ezért,mert RH neg volt,és a pozitív babája megmérgezte.Ezt fedezte fel ugyebár Semmelveis,ezért hívjuk Őt az anyák megmentőjének,Ő találta fel az ellenanyagot,az antiD injekciót ami meggátolja az ellenanyag termelődését.

Szóval nem csak a többedik poz magzatot károsíthatja egy esetleges összeférhetetlen találkozás,hanem az anya életébe is kerülhet ha nem tud a szervezet megbirkózni vele.

2009. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na hat kezdek elegge megijedni....
2009. júl. 17. 12:57
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha nagyon korai vetélésed volt esetleg,akkor még nincs a babának keringése,nem jelent problémát.Későbbi előrehaladottabb terhességben meg nem lehet észrevétlenül elvetélni.Ha ez bekövetkezik adnak antiD-t.

De ezt meg kell kapnia az anyának az események utáni 48 vagy 72 órán belül.

2009. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
12:54-es!Te is rosszul tudod!Semmelweis nem azért az anyák megmentője,hanem mert ő fedezte először fel a gyermekágyi láz okát!Ami a nem megfelelő higiénés állapot miatt következett be!
2009. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Rájött, hogy a gyermekágyi lázat az orvosok és orvostanhallgatók okozzák azzal, hogy boncolás után mentek át a szülészeti osztályra, az I. számú klinikán, s ott fertőtlenítetlen kézzel vizsgálták a várandós nőket. A bábák nem végeztek boncolást, így a vérmérgezés eme speciális fajtája harmadannyiszor fordult elő a szegényebbeket kiszolgáló, II. számú klinikán, mint az orvosokén. A klórmész-oldatos kézmosást antiszeptikumként ajánlotta kollégáinak. Fölfedezését még abban az évben közzétette. Májusban kötelezi az orvosokat, az orvostanhallgatókat és az ápolószemélyzetet a szülészeti osztályokra történő belépés előtti klóros kézmosásra, majd októberben kötelezővé teszi az egyes betegek vizsgálata közötti klóros kézmosást is. Így kezdődött szélmalomharca az akkori hivatalos, tudományos világgal, amely a mikroszkóp alkalmazásával (azt ő maga, soha a kezébe sem vette) sem jutott erre az egyszerű, empirikus következtetésre.



Itt is van!Utolsó vagyok!

2009. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Értem mit akarsz kérdezni,éppen ez ügyben kérdeztem most meg egy nődokit,aki azt irta,hogy minden terhesség vagy vetélés esetén kell kapni gammaglobulin injekciót!Ha valaki nem bizti,hogy koraterhességi vetélése volt,akkor el kell menni a véradóba,ahol a levett vérből megállapitják,hogy van-e ellenanyagtermelődés vagy maradt-e vissza idegenanyag a vérben!Az rhnegativ nőnek minden esetben kell kapnia ellenanyaginjekciót!

Azért kérdeztem,mert most 2xegymásután az 5.és a 8. hétben elvetéltem és kiderült,hogy előtte volt egy terhességem,amikor a menzim késett 1 hetet,erősebben jött meg és görcsösen,de nem gondoltam terhességre és mivel nem kaptam injekciót,ezért mentek el a babák!

Az injekciót egyébként 24órán belül meg kell kapni!

Szerintem mielőtt teherbe szeretnél esni kérj egy ellenanyagvizsgálatot,arra a nődoki ad beutalót!Igy nem kell aggódnod feleslegesen!Remélem segitettem!

Sok sikert!

2009. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolso koszi szepen! Mar rajta vagyunk a baban,de akkor elmegyek majd nogyogyaszhoz es szolok neki,bar nem tudom ez itt angliaban hogy mukodik,de remelem nem kell fizetni erte..koszonom szepen..nagyon hasznos volt a valaszod.
2009. júl. 17. 16:18
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
13,40-Es igazad van,rosszul emlékeztem valóban nem Semmelweis nevéhez kapcsolódik,de attól még igaz így volt.
2009. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem hamar összejön a baba és ezért a vérvételért nem kell majd fizetni,mert ezt kötelességük elvégezni az anya és a baba érdekében is!

További jó egészséget és sok sikert!

2009. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom! :) Nektek is jo egeszseget!:)
2009. júl. 18. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!