Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A páromról kiderült, hogy...

A páromról kiderült, hogy azoospermiában szenved (magyarul meddő. ) Az előző két házasságából mégis van három gyermeke. Akkor hogyan is van ez?

Figyelt kérdés
Két éve próbálkoztunk már a teherbeeséssel a párommal(én 33N ő 42F), amikor kiderült, hogy azoospermiában szenved. Az első két leletében konrétan zéró számú spermiumot találtak, majd nagyon erős gyógyszeres kezelésre 6 hónap után javult a spermaképe 1,4millió/ml-re, további egyéves kezeléssel 5,8milli/ml spermiumot sikerült "produkálnia", viszont sajnos a problémához egyúttal teratozzospermia is társul, ami esetében annyit jelent, hogy a spermiumjainak majdnem a 100%-a nem normális alakú. Orvosról orvosra jártunk, soha semmilyen gyulladás, fertőzés,érprobléma nem állt a háttérben. Hála Istennek daganatos megbetegedés sem. Jelenleg folynak a genetikai kivizsgálások.(Hormonális szinen minden klappol). A csavar a történetben csak annyi, hogy az előző házasságaiból van három gyermeke, ami előtt az orvosok-hogyan fogalmazzak szépen,-értetlenül állnak, ill. kellemetlenül pironkodnak. A párom elmondása szerint az első feleségével nem is volt együtt abban a hónapban, amikor a gyermekük fogant. A másik feleségével pedig az egyik gyerek november közepén fogant(elmondása szerint, hiszen az volt az egyedüli alkalom), a gyerek mégis július közepén született időre, vagyis a 40.betöltött terhességi hétben, és pontosan ugyanígy történt a harmadik gyermekével is. Ki mit gondol erről? Őszinte véleményeket várok, lehetőleg rosszindulat menteseket...Én egyik gyermekben sem látom a párom vonásait, sőt rajtam kívül senki sem. Ettől fügetlenül persze imádom őket, erről nincs is szó. Csak olyan megfoghatatlan...Válhat egyik pillanatról a másikra valaki meddővé mindenféle tünet/behatás nélkül???(erre az orvosok válasza a következő volt:...nem tudom...)

2012. okt. 18. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok urulógus vagy szakember, de a spermák alaktalansága nem 3 nap alatt alakul ki, vagy van-vagy nincs. A szám javulhat.
2012. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát,ez nehéz ügy. Nyilván lehet olyan,hogy valaki hormonprobléma,vagy ilyesmi miatt meddővé válik. Erről az orvosoknak kellene nyilatkozni,hogy elképzelhető-e,hogy párod terméketlensége az utóbbi években alakult ki,vagy veleszületett,stb. A gyerekek,ha eddig hozzá kötődtek és ő is hozzájuk,akkor az övéi,ha esetleg biológiailag nem is...Ha biztosra akartok menni,esetleg csináltassatok apasági vizsgálatot.Esetleg a volt nejekkel sem ártana elbeszélgetni. Mondjuk azt furcsállom,hogy párodat mindkét nő megcsalta,mintha tudták volna,hogy tőle nem lehet gyerek.


Remélem,kiderül,hogy csak átmeneti a terméketlenség,hisz ha valami olyan a probléma,akkor lehet kezelni és akkor nektek is lesz közös baba,illetve a meglévő gyerekek származása is tisztázott lesz.

2012. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te magad már válaszoltál is a kérdésre


genetikai vizsgálat a gyerekeknél és minden kiderül.....

az apa kérheti a vizsgálatot


2 eset van

1 az előző nejek mástól estek teherbe

2 mégis csak történt valami esetleg nem volt tünete

2012. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

urológus, bocs.

Amúgy meg annyi még, h kicsi a valószínűsége, h 2en is megcsalták, valószínű legalább 1 gyerek az övé.

És ami még az eszembe jutott, h sokszor napra,órára, percre próbálják rekonstruálni emberek az együttléteket, de minek? Lehet nem is akkor volt, nem jól emlékszik...stb.

2012. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is pontosan erre gondoltam. Tehát, ha valakinek anno lehetett gyermeke, akkor kellett, hogy történjem valami, hogy a fogamzóképessége így haza lett vágva. Viszont akkor ott van a lehetőség arra, hogy megjavítsuk azt, ami elromlott.Nem? Erre viszont a dokik azt mondták(3különböző orvosról beszélek), hogy esélytelen, és gondolkozzunk el valamilyen más alternatíván(lombikprogram de inkább a spermadonor lehetőségének számbavétele). Titkolnak valamit az orvosok??? Miért nem adtak egyenest választ soha arra a kérdésemre, hogy lehetett-e egyáltalán gyermeke valah a páromnak? (az exekről dióhéjban: a párom anno gazdag ember volt, most is eszméletlenül magas gyermektartást fizet/ünk).
2012. okt. 18. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

nem rosszindulat, tényleg, de az csak az egyik fele, amit a párod mond. Lehetett változás az állapotában, mondjuk jó periódusban volt, pár alakilag ép, spermium célba ért. Ennyi elég.

Ha meg nem lehet úgymond természetes úton baba, de ott a lombik, akkor nincs gond.

Ne nézzétek a múltat, meg hogy ez meg az hogy lehet? miért nem beszélnek az orvosok stb. Ez nem érdekes. Magatokra és a helyzetre koncentráljatok.

2012. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ami a volt gazdagságot illeti

kérelmezze a gyt-csökkentését a keresetére vonatkozólag

ha sokkal kevesebb a fizuja simán csökkentik a gyt-összegét


és én csináltatnék genetikai tesztet a gyerekeken


2 okból is pl h kiderüljön tényleg a párod gyereke e és h feleslegesen más után ne kelljen fizetni gyt-t

mert az eléggé pofátlan dolog

2012. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kialakulhat ilyen gond. A gyerekinél meg érdemes lenne egy genetikai vizsgálatot csináltatni, de simán lehetnek az övéi.
2012. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!!

én csak annyit fűznék az elhangzottak után,hogy sajnos a spermiumok minősége alakja minden hónapba változik! sajnos sok minden befolyásolja! hőhatás betegség(pl.mumusz)!

2012. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi a helyzet kérdező,kiderült vmii?
2013. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!