Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babára várok! Mi a véleményete...

Babára várok! Mi a véleményetek az influenza elleni védőoltásról? Jó ilyenkor beadatni, amikor az ember babát tervez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az orvosodat, de az első 3 hónapban biztos rizikó. most képzeld el, hogy legyengített kórokozókat spriccelnek majd beléd... biztos ezt akarod? terhesen amúgy is gyenge az immunrendszer, még egy védőoltás lehet rosszabbul lennél...
2012. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sem oltáspárti, sem oltásellenes, de lehet beadatnám, amíg még nem vagy terhes. Mert ha az első 12 hétben kapsz el egy influenzát, a magas láz járhat vetéléssel, és ráadásul az első 12 hétben nagyon kevés gyógyszert lehet beszedni, és azok is károsak lehetnek akkor. Ha ezt átgondolod, akkor lehet még most érdemes beadatnod. Én amúgy terhesen adattam be a középső trimeszterben mindkét gyerkőcnél.
2012. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én semmiképpen nem adatnám be magamnak babatervezéstől függetlenül. Az influenzának rengeteg fajtája van, kivédheted az egyiket védőoltással, de simán bekaphatod az összes többit.

Én évek óta sok c vitaminnal és sok sétával a friss levegőn védekezem ellene mindeddig sikeresen. Volt olyan, hogy a családom minden tagját elkapta, rohangáltam egyiktől a másikig ápolni, de én így is kimaradtam belőle. :-)

2012. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A védőoltás egy ellen jó, de még van ezer másik fajtája amit benyelhetsz, ezért inkább turbózd fel vitaminnal magad.
2012. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második hozzászóló vagyok, tudom, hogy többféle influenza vírus van, de ez sem egy ellen véd (pl. amit én kaptam, az 3 törzs ellen). (Dr. Berencsi György virológus professzor az ismerősöm, gondolom nem mondana hülyeséget, amikor anno kismamaként kikértem a véleményét az influenza védőoltásról). Nincs benne olyan, ami árthat, viszont kismamaként az első 12 hétben tényleg elvetélhetsz egy magas lától, vagy egy rosszl kiválasztott gyógyszertől az influenzára. Alap állapotban én is azt mondom, hogy nem kell beadni, hacsak nem retteg valaki nagyon a betegségektől, de a kérdező direkt babatervezés előtt kérdezte.
2012. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodtam rajta,mert nem tudom melyik a rosszabb,hogy ha kapok egy védőoltást vagy kismamakén esek bele a járványba. Egyébként próbálok egészségesen élni,táplálkozni,vitaminokat is szedek,mozgok, Csak olyan nagyon nehezen jön a baba és már minden óvintézkedést megtennék,ha jön akkor nehogy baj legyen. Amúgy nem is jellemző rám ,hogy beteg legyek. Lehet azért jutott ez eszembe ,mert mindenütt erről hallani,hogy megérkeztek a védőoltások... :D Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!