Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az éhgyomri cukrom magas,...

Ha az éhgyomri cukrom magas, akkor lehet cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Ez befolyásolhatja a teherbeesést? Sajnos az első babámnál terhességi cukros voltam. Menjek orvoshoz vagy említsem meg a nődokimnak? köszi a válaszokat előre is
2012. dec. 4. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz.
2012. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen simán! az orvosnak feltétlen említsd meg!!!
2012. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 hete mérem a cukrom és egyre rosszabbak az éhgyomri értékeim. És sajnos az egy órás mérésem is evés után magas.
2012. dec. 4. 18:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Tuti diab irány a doki!!! Főleg ha babát akarsz.
2012. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg vagyok. Amikor terhességet terveztünk ún. prekoncepcionális gondozásra kellett járnom, ami azt jelentette, hogy úgy beállították a cukromat és az inzulinomat, hogy vállalható legyen a terhesség.

Az a lényeg, hogy menj orvoshoz és még véletlenül se ess teherbe addig, amíg magas a cukrod, mert nagyon veszélyes a babára. És nem cukorbetegséget okoz a babánál, bár az sem lenne jó, de sajnos ennél sokkal komolyabb fogyatékosságot. Már a teherbe esés pillanatában is jónak kell lenni a cukrodnak.

Leírod milyen értékeket mérsz?

2012. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azon értetlenkedek, hogy miért nem ellenőrzik maguktól a dokik, hiszen hozzájuk jártam az első babámmal is. Tényleg olyan fontos? Ha nem mértem volna kíváncsiságból, akkor nem is tudtam volna, hogy magas. A ma reggeli éhgyomri értékem kb 12 órás nem evés után: 5.5. Aztán délután megittam egy kolát 2 dl előtte 5.2 volt a kola után egy órával meg 5.7 . De az ebédem után meg 7.8. :-(
2012. dec. 4. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
ez nem magas..... a norm érték: 6,1 a legújabb szerint
2012. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ne pánikoljak?
2012. dec. 4. 20:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek miért magasak? Esetleg a 7,8 az egy kicsit.

Holnap mérd meg reggel éhgyomorra, utána jó reggelizz meg. Legyen benne szénhidrát bőven, ha lehet gyorsan felszívódó is. (pl. zsemle és tej) Reggeli után 1 órával mérd meg. Általában az szokott lenni a legrosszabb érték a nap folyamán.

Én írtam, hogy a terhesség előtt már járnom kellett, de nekem 15 volt az éhgyomrim, amikor kiderült a betegség, nem 5,5. A 6 alatti értékek tökéletesek.

2012. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok, köszi akkor egy nagy reggelivel indítok.
2012. dec. 4. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!