Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derult ki h cukorbeteg...

Most derult ki h cukorbeteg vagyok, mert a teszten magas lett a cukrom, meg anemias is, mert a vasam keves akkor is ha szedek kulon vasat - ezek miert alakulnak ki?

Figyelt kérdés
...ha nagyon odafigyelek arra, hogy mit es hogyan eszem, sok vastartalmu etelt fogyasztok es alig eszem edes eteleket mert nem kivanom oket, pihenek eleget, nyujtogyakorlatokat csinalok, setalok, babaval minden okes es megis ezek a szornyu adatok a verveteleken? Nagyon el vagyok keseredve.
2009. szept. 3. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A cukorbetegséghez nem tudok hozzá szólni,mert az nekem nincs.De sajna a vasam nekem is rossz,oly annyira hogy már egy hete, két naponta be kell járnom a kórházba infúzióra.És a szülésig van 1 hetem.Végül is a dokim is időbe kapcsolt nem?A vasad azért rossz mert a babód mindent amire szügsége van belőled szerzi ezt ne felejcsd el.Mennyi idős terhes vagy? Fel a fejjel!!! Jó baba várást!

2009. szept. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cukrod nem csak az édes ételektől mehet fel, Szinte minden tartalmaz cukrot csak más formában. Nagyon sok szénhidrátot tartalmaznak pl. a péksütemények, fehér liszt, rizs, tészta. Ezekből csak mértékkel, igen keveset lehet fogyasztani. Köretnek inkább krumplit, párolt zöldséget vagy salátát egyél. Amit szinte korlátlanul lehet fogyasztani az a húsok, halak, felvágottak, amiben egyeltalán nincs szénhidrát. Egyél nyugodtan sok zöldséget, gyümölcsöt (itt vigyázni kell a szőlővel, szilvával, sárgadinnyével, de egyszer-egyszer kis mennyiségben azért ezt is szabad). Menj el az eredeményeddel diatetikushoz, ő jó tanácsokkal lát el az étkezésekkel kapcsolatban, megmondja egy nap hány g ch-t fogyaszthatsz, hányszor kell étkezned hozzá és étkezésenként mennyi szénhidrátot kell vinned a szervezetedbe. Én 2,5 hónapja vagyok 160-180 g-os diétán és gyönyörűen lehet tartani, csak mindent méricskélni kell. Kitartás és jó diétázást!
2009. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy irtatok, most vagyok 28 hetes.
2009. szept. 4. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
A cukoreredményedről nem tehetsz. Terhesség alatt termelődik egy hormon amiből ha valamivel több van akkor az gátolja az inzulin termelődését, ezálltal magasabb a cukorértéked. Az előző válaszoló nagyon jól leírt mindent, egy kis odafigyeléssel kordában tudod tartani a cukorszintedet. A vashiány meg ugye a szülésnél vszélyes mert elvérezhetsz, sajnos a terhesség végefelé nagyon leromlik a vér vastartalma, de hát a babusnak kell a vérképzéshez. Még van időd pótolni a vasat, úgy látszik hiába az egészséges étkezés, mellé kell még tabletta is! Ne legyél elkeseredve, rosszabb ne történjen veled!
2009. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!