Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vékony IR-esek Ti is betartját...

Vékony IR-esek Ti is betartjátok a diétát?

Figyelt kérdés
Kaptam gyógyszert, azt rendszeresen szedem, viszont a diétával bajban vagyok. Nem szeretnék fogyni. Így is sikerülhet teherbe esnem? Már több mint 2 éve próbálkozunk.
2013. jan. 21. 12:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Valaki próbálta az Aviva tornát? Segített teherbe esni?
2013. jan. 21. 13:04
 2/15 anonim ***** válasza:
Vékony diétásoknak még szigorúbban kell tartani, de emelett nem fogyni kell, napi 220g ch-t kell enni és nem fogsz fogyni.
2013. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én vékony IR-es vagyok (168 cm, 49-50 kg), decemberben derült ki. Én csak pajzsmirigyre kaptam gyógyszert (alulműködik), de próbálom tartani a diétát. A doki megmondta, hogy hány gramm CH-t ehetsz egy nap? Én 200-210-et ehetek, ettől nem fogyok! Fogyósoknak 160 grammot szoktak mondani. Sőt, ha jól tudom, van hízós diéta is (250-260 gramm). Gyógyszer mellett fontos lenne tartani a diétát, mert így nem fog rajta javítani!
2013. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És számolgatjátok hogy mennyi CH reggelire, tízóraira... tehát elosztva vagy csak úgy hogy 200 g CH összesen meglegyen egész nap?
2013. jan. 21. 16:14
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, próbálom elosztani, és napi kb. 5* étkezni :) Mondjuk én eleve nem bírom meginni a vizet (akkor fél litert sem innék egy nap), úgyhogy napi kb. 2 liter citromos teát szoktam csinálni, azzal elmegy 40 gramm szénhidrát (finomítatlan nádcukrot rakok bele, az lassú felszívódású). Marad kb. 180 gramm szénhidrát, és ezt szépen elosztom, olyan 40-20-60-20-40 aránnyal. Azóta kezdenek elmúlni az evés utáni hipózásaim/rosszulléteim, mert az inzulin a sok szénhidrátra nem tud túllőni :)
2013. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nálad volt tünete a magas inzulinnak? Nekem semmi, nem szédültem, nem volt farkaséhségem, ráadásul inkább fehérjét ettem, nem is sok szénhidrátot. Nem tudom hogyan alakult ki, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen problémám van :(
2013. jan. 21. 16:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Én evés után nagyon rosszul voltam, szédültem (ez azért volt, mert a túl sok inzulin levitte a vércukrot), kívántam a szénhidrátot (de érdekes módon nem az édességet, inkább a cukros üdítőt/ropit/pékárút stb). Sajnos nekem a ciklusba is beleszólt (pajzsmiriggyel együtt), pecsételős vérzés, progeszteron hiány, hosszú ciklusok, vetélés stb.
2013. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is vékony IR-es vagyok. Tünetek: ingerültség, farkaséhség, ha nem tartom a diétát. Én már évek óta tartom, amióta kiderült, és eszembe sem jutott hogy ne tartsam. Mondjuk sose ettem 200 fölött, de nem is fogytam. 5-6 részletben eszek, odafigyelek arra hogy mikor eszem lassú illetve gyors felszívódású szénhidrátot, a fehér lisztet és a cukrot teljesen elkerülöm. Gyümölcsöt csak módjával eszem, mert ugye az is cukor...


egyébként én csináltam az aviva tornát is, és abban a hónapban estem teherbe amikor először rendesen csináltam. hogy mennyit segített, azt nem tudom, mert nem régóta próbálkoztunk, lehet hogy anélkül is összejött volna.

2013. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

El kell osztani 5-6 felé, és pontosan meg van szabva, hogy mikor milyen és mennyi ch-t lehet enni.


Viszont a finomítatlan nádcukor gyors felszívódású nem lassó.

2013. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: nádcukorra mutatsz nekem forrást? Mert eddig mindenhol lassúnak olvastam!
2013. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!