Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a hüvelyi...

Mi a különbség a hüvelyi Utrogestan és a lágy kapszula közt?

Figyelt kérdés
Összekavarodtak a dobozaim és a gyógyszereim. Elolvastam gondosan a betegtájékoztatót és mindkét gyógyszer teljesen ugyanazt tartalmazza.A külső réteg sem különbözik a forma sem. Tehát egyáltalán semmi. Még magára a levélre is ugyanaz van írva. Lehetetlen megkülönböztetni őket, mivel teljesen egyforma.
2013. jan. 27. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is használom. Szerintem a kettő egy és ugyanaz. Nekem a tájékoztatón mindkét felhasználási mód szerepel! (plusz mivel lombikozunk, az orvos külön felhívta rá a figyelmemet, hogy hüvelybe rakjam, ne lenyeljem)
2013. jan. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
hiába nem különbözik, nem mindegy melyiket hol használod.
2013. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
A betegtájékoztató ugyanaz, maga a gyógyszer ugyanúgy néz ki, de a dobozára rá van írva, hogy hüvelykapszula, vagy szájon át szedhető. Ha a dobozból nem szedted ki a gyógyszert akkor meg tudod különböztetni, ha kiszedted akkor nem.
2013. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igaza van az elsőnek. Bármelyiket lehet bárhogyan alkalmazni. A mai nap három orvostól kérdeztem meg és mindhárom azt mondta, hogy a gyógyszer ami a hüvelykapszulás dobozban és a lágy kapszulás dobozban van az tökéletesen minden szempontból egyforma. Ha nem lenne egyforma akkor magán a levélen is rajta kellene legyen. Gondoljatok csak bele, ez azért tényleg így van. A hüvelykapszulás dobozban lévő gyógyszer levelére is azt van írva, hogy lágy kapszula.
2013. jan. 28. 17:41
 5/9 A kérdező kommentje:

- A készítmény hatóanyaga a mikronizált progeszteron. Az Utrogestan 100 mg hüvelykapszula 100 mg mikronizált progeszteront tartalmaz kapszulánként.

- Egyéb összetevők: szójabab lecitin, földimogyoróolaj. Kapszula héj: titán-dioxid (E 171), glicerin, zselatin

Halványsárga színű, gömb alakú, kb. 8,5 mm átmérőjű lágyzselatin kapszula. A kapszula belsejében 250 mg térfogatú olajos, csaknem fehér színű szuszpenzió található.

2 x 15 db kapszula PVC/Al buborékfóliában és dobozban.


- A készítmény hatóanyaga a mikronizált progeszteron. Az Utrogestan 100 mg lágy kapszula 100 mg mikronizált progeszteront tartalmaz kapszulánként.

- Egyéb összetevők: szójabab lecitin, földimogyoróolaj. Kapszula héj: titán-dioxid (E 171), glicerin, zselatin.

Halványsárga színű, gömb alakú, kb. 8,5 mm átmérőjű lágyzselatin kapszula. A kapszula belsejében 250 mg térfogatú olajos, csaknem fehér színű szuszpenzió található.

2 x 15 db kapszula PVC/Alumínium buborékfóliában és dobozban.


Az első a hüvelykapszula betegtájékoztatója a második pedig a lágy kapszuláé.

2013. jan. 30. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok. Németországban élek és csak azért gondoltam, hogy a kettő teljesen egyforma, mert itt nincs külön doboz a különböző felhasználásra. Egy csomagolás van és a betegtájékoztatón feltüntetik az alkalmazási módokat. De jó, hogy utánakérdeztél! Biztos, ami biztos!

2013. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én Angliában élek és itt sincs megkülönböztetve. A betegtájékoztatón rajta van, hogy két féle módban lehet szedni.
2013. jan. 31. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ugyanaz. Tényleg benne van a betegtájékoztatóban is; szerintem csak azért írnak ezt vagy azt a dobozra, hogy ... szóval a gyengébbek kedvéért;)
2013. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is éppen ma mondta a doki, hogy mától ne hüvelyen keresztül használjam a kapszulát (vérzek és ezért), hanem szájon át. Ugyanazt a kapszulát, amit úgy vásároltam, hogy hüvelykapszula.
2017. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!