Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 éves vagyok és lassan már...

21 éves vagyok és lassan már 4 éve szedem a Gracialt. Lehetséges, hogy a tabletta miatt később nem eshetek teherbe? Mennyi ideig merjem szedni?

Figyelt kérdés
A párommal mindenképpen szeretnénk babát 4-5 év múlva. Egyébként egészséges vagyok nem szoktam beteg lenni és a tablettával sem volt semmi gondom.
2007. szept. 20. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Végül is a 4-5 év még nagyon messze van, de azért 3-4 év múlva hagyd abba szerintem, mert amiket írnak, hogy nem is kell türelmi idő a fogamzásgátló szedése után, szerintem ez hülyeség. Mármint azt értem a gyógyszer rögtön kiürül a szervezetből, csak szerintem a szervezet sokára áll vissza a normális működésbe.

Kicsit olvasgattam a neten, és ha arra gondolok, hogy egy ciklusba max 3-5 napod van teherbe esni és a fogamzásgátló t meg szeded 21 napig. Szóval...

Végül is te tudod, meg azért a gyógyszer az egy biztonság érzetet ad, de azért arra is oda kell figyelni, ennyi erővel abban a 3-5 napban is odafigyelhetsz pl. a gumira. Érdemes átgondolni. A nődokik általában a gyógyszert szedést javasolják. Remélem tudtam segíteni.

/Ja, és ugye a Gracial az fogamzásgátló??? -:)) /

Szia.

2007. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell aggódnod. Természetesen legfőképpen az orvosoddal kéne erről konzultálnod. Én Anteovint szedek most is, és szedtem már 8 éve akkor is amikor teherbe estem a babámmal(gyógyszer szedése közben,nem felejtettem el bevenni 1-et sem. Már rutinos voltam.). Szerintem mindenkinél a szervezet egyéni állapotától függ a visszarendeződés.

Persze minden laikus rémisztgetett, hogy majd torz lesz a baba, meg szőrös és egyéb ökörségek. Most 2,5 éves (szerintünk) gyönyörű és nagyon értelmes.

Bizonyára Nálad is ki lehet deríteni 1 várvétellel, hogy mennyire "éber" a hormonháztartásod.

2007. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia, én is gracialt szedek, és nem kell aggódnod, mivel nekem a doki azt mondta, hogy ez nagyon alacsony hormontartalmú. fogamzásgátló abbahagyása után ki szoktak hagyni pár ciklust próbálkozás előtt, de sztem az a legbiztosabb, ha megkérdezed a dokidat, mikor legközelebb mész feliratni :)
2011. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!