Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még teherbeesés előtt érdemes...

Még teherbeesés előtt érdemes TORCH vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés
Még csak a babatervezés szakaszában vagyunk. Amúgy fizetős ez a vizsgálat? Kb. mennyibe kerül?

2013. júl. 25. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs értelme terhesség előtt megcsináltatni. Kitudja mikor lesz baba és addig még változhat az eredmény. Nyilván ha már át estél a betegségeken amit néznek az nem fog változni, de ha még nem akkor időközben áteshetsz rajta bármikor. Ez nem egy kötelező vizsgálat, nekem szerencsém volt az orvosom nagyon rendes, és közben kórházba is kerültem, így ingyen megcsinálták. De ha jól tudom akkor amúgy 15.000Ft ért csinálják.
2013. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két szempontból érdemes, egyrészt, ha meg akarod tudni, átestél-e már valamelyik víruson, ami azt jelenti, hogy már van védettséged ellene, és ha akarod, akkor lehet védőoltást is kérni valamelyik ellen, mondjuk, én nem oltatnék semmiképp.

De terhesség alatt is érdemes megcsináltatni, hogy megtudd, nincs-e friss fertőzés a szervezetben, mert akkor tud nagy gondokat okozni. Nekem terhesség előtt már volt ilyen vizsgálatom, pl. a rubeola pozitív lett, nem is tudtam, hogy kaptam valamikor oltást. Így értelemszerűen terhesség alatt már nem kértem a rubeolát, mert tudtam, hogy védéttségem van.

Én magánlaborban csináltattam, már nem emlékszem mennyi volt. Nem tudom, hogy ingyen van-e, ha államiban kéred.

2013. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem automatikusan kérte ezeket a szűréseket a nődoki az első vérvételnél (10. hét). Nem kellett külön fizetni, és külön menni sem sehova a teljes vérképpel együtt jött az eredmény. Nekem fura, hogy nem mindenkinek van ilyen, mondjuk én magándokihoz járok.
2013. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ mindenkinek
2013. júl. 27. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!