Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem tudom mit tegyek. Van más...

Nem tudom mit tegyek. Van más kiút?

Figyelt kérdés
20 éves leszek most végeztem az iskolával a párommal rég óta egyutt vagyunk, de ő még tanul. Nos kiderült hogy terhes vagyok. Nem élünk együtt mind a ketten a szüleinknél lakunk. Anyámnak mondhatni elég sok pénze van. Mikor el mondtuk neki azonnal az volt a válasza el kell vetetni. Mást sem hajtogatott csak ezt. Tudom hogy ez lenne a legjobb megoldás de én ugy érzem képtelen vagyok rá😞 mit tegyek? Kivel beszéljek?
2015. júl. 5. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindketten szeretnétek? Anyukádnak mondtad, hogy te szeretnéd?


Mivel egyikotok sem dolgozik, ezt így tényleg csak akkor lehet kivitelezni, ha a szülők nem így reagalnanak rá. Tieid esetleg párod szülei..

2015. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A párom azt mondta ha meg lennének az anyagi feltételek akkor ő is szeretné. Igen mondtam hallani se akar róla az ő szülei sem támogatnának. Teljesen kétségbe vagyok esve:( képtelennek érzem magam hogy megöljem a saját babám es egy életen át ezzel a tudattal éljek
2015. júl. 5. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Szóval a párod sem akarja így.. figyelj, lehet még babátok! Elkezdtek dolgozni, osszekoltoztok, aztán annyit szulsz amennyit akartok/tudtok vállalni. Most ez hogy lenne? Szuleid m támogatnak. Párodé szintén nem. Párod tudja is, hogy ennek nem most van az ideje.

Amit tehetsz talán, hogy pihenteted pár napig a témát és elmondod anyukádnak az erzeseidet, hogy te nem akarod az abortuszt. De az, hogy a párod is csak anyagi feltételek mellett szeretné azért szintén valami, amit nem engednék el a fülem mellett.

2015. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Párod menjen el dolgozni. Valamiből el kell tartani a babát. Az egy dolog hogy nem tudnád elvetetni ez szép, de azt is megérthetnéd hogy a saját anyádra sem erőltetheted rá a gyereked. Nem várhatod el hogy ő eltartson csak azért mert van pénze. A gyermekvállalás felelősség.
2015. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne öld meg a kisbabád, bármi is történjék! Ha nem bírjátok felnevelni, add örökbe! Egy gyermektelen párnak életre szóló boldogságot okoznál! Ne bántsd a babát, kérlek! :(
2015. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, add örökbe te a tiedet, miután kihordtad, megszenvedted a terhességi tüneteket, talán még egészségügyi problémáid is lettek közben, érzelmileg elkezdtél hozzá kötődni a hónapok alatt, majd megszülted vagy 15 óra vajúdás után...na és ha ezt megcsináltad, akkor tanácsold csak másoknak. Más f.aszával könnyű a csalánt verni.


Kérdező, az egy dolog, h anyukádnak sok pénze van, ezzel ne számolgass, mert amint az írásodból kiderül, nem egy kisbaba nevelésére akarja költeni. Tudom, h meg akarod tartani, ez szép, de babát csak akkor szabad vállalni, ha te és az apukája el tudjátok tartani, meg tudjátok adni neki a lakhatást, az ételt a biztonságot, stb. ezt nem várhatod el anyukádtól, mivel még téged is ő etet, ő biztosítja a lakhatásodat. Nem fair odaszülni egy babát, h még őt is anyukád etesse, ruházza, stb.

2015. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hmmmm....annyit szülsz amennyit akarsz....ez a mondat....4 éve el kellett vetetnem a babám. ...azóta sem maradtam terhes.....most már pedig nagyon jöhetne. ...de sajnos nem jön össze. ....
2015. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy köze van a 4 évvel ezelőtti abortuszodhoz, nem kell jó előre riogatni a kérdezőt.
2015. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen ez is amitől fèlek hogy többe nem lehet majd gyerekem. És ha ez igy lesz és ott lesz bennem a tudat hogy egyszer már lehetett volna...nem tudom hogy bírnám elviselni.

Köszönöm a válaszokat 😞

2015. júl. 6. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan.igy vagyok mint te. Teljesen igy, csak bennunket tamogatnak. Nagyon sajnalom hogy ilyen helyzetben vagy, de en sem vetetnem el a kisbabam. 20 evesen nem vagy mar olyan extrem fiatal tinimami, es a sulival is vegeztel mint en. En megtartanam, es lehet, hogy a nagyszulok velemenye is valtozni fog. Mennyi idos terhes vagy?
2015. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!