Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek? Tartsam meg,...

Mit tennétek? Tartsam meg, vagy? Tényleg olyan elítélendő ez? Amúgy egy abortusznak mi a menete?

Figyelt kérdés

Történt egy kis baleset,teherbeestem,pedig vigyáztuink.

3 gyermeket nevelünk 2 szobás önkormányzati lakásban.Nem mondom,hogy rosszul megy a sorsunk,de nem vagyok benne biztos,hogy mégegy baba beleférne.A legkisebb még egy éves sincs.

Nem tudom mit tegyek,mert világ életemben abortuszellenes voltam.Nem tudom,hogy bírnám lelkileg.De ha megtartjuk,akkor sem biztos,hogy könnyű lenne,sajan nincs túl sok segítségünk.

Ha mégis az abortusz mellett döntünk,annak mi a menete,mennyi ideig tart az egész procedura,és mennyibe kerül?

Kérem csak olyanok írjanak,akik voltak már ilyen vagy hasonló helyzetben és segíteni tudnak tanácsaikkal,nem pedig támadnak.

Azt hiszem ezt ki kell hangsúlyozzam,ÉRZÉKETLEN TUSKÓK KÍMÉLJENEK!!!

Mindenki másnak előre is köszönöm!


2010. márc. 30. 22:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Én elvetetném. Úgy tudom kb 30 ezer körül van a beavatkozás. És szerintem egyáltalán nem eliéletendő dolog, mivel senki nem ismer téged, nincs a helyedben!
2010. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellene 1 nőnek minden terhességét megtartani?! Az árral nem vagyok tisztában, de ha úgy érzed nem menne akkor nem kell erőltetni, amúgy egy nap befekszel a kórházba du. pedig hazaengednek ha minden jól ment.
2010. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyzet úgy kívánja ne tartsátok meg!Nálunk így volt, és nem mondom, hogy nem bánt , de ez volt a jó döntés!

Elmész a nőgyógyászhoz, és szólsz hogy nem szeretnéd a babát!Ő átküld egy család védelmis dolgozóhoz, aki majd megpróbál lebeszélni az abortuszról (ez a dolga), és kifaggat mindenről!Aztán ha még mindig a műtét mellett vagy akkor 1-2 hét múlva vissza kell menned hogy nem gondoltad e meg magad!Aztán ed egy csekket, amit be kell fizetned, és ő kér neked a nőgyógy osztályon időpontot a műtétre!A műtét reggelén a betegfelvételre mész a papírjaiddal, és a befizetett csekkel.Maga az eljárás altatásban végzik, de csak 10-15 perces!Ha a kórházi protokol engedi, még aznap este elhagyhatod a kórházat!Nem minden kórházban engedélyezik, persze saját felelősségre mehetsz!Az árat nem tudom, nekem 3 éve volt 27000!De úgy emlékszem a szobatársam munkanélkülin volt, így neki ingyenes volt!

2010. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én nem ítéllek el ezért, mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit fel is tud nevelni! ahogy írod, még helye sem nagyon lenne, szekrény tetejére mégse teheted...amúgy ha már van 3 gyereked, miért nem rakatsz fel spirált? hamár úgyis bemész most a kórházba, meg lehetne oldani...vagy gyógyszer...mint látod a "vigyáztunk" egy picit kevés...
2010. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nekem már sok-sok évvel ezelőtt volt, akkor így működött:

A nődokinak rögtön megmondtuk hogy nem akarjuk megtartani a babát, így ő elküldött a helyi ÁNTSZ-hez, ahol egy védőnő elbeszélgetett velünk. Nagyon megértő volt, elsoroltuk a indokainkat, és nem is eröltetett semmit. Arra nem emlékszem hogy volt-e gondolkodási idő. Adott csekket, mivel szerintük olyan volt az anyagi helyzetünk... Én dolgoztam, a férjem akkor jött ki a kórházból, munka sehol, a tesóm házában laktunk...

Befizettük, elvittem a dokinak, ő kiírt műtétre, egyik nap befeküdtem, de csak azért mert nem szültem előtte és tágítani kellett, másnap műtöttek, este már otthon voltam.

2010. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

azt csak te tudod eldönteni, hogy nektek mi a jó választás.


én úgy gondolom, hogy az abortusz testi következményei nem vészesek. (Nekem elhalt egy magzatom, és ki kellett műteni belőlem, gyakorlatilag ugyanaz a műtét jellege. 1 napot kellett csak kórházban töltenem, 1-2 hét alatt helyrejöttem, testi kapcsolattal várni kellett 3 hetet, és védekezni 3 hónapig.)

De a testi következmények mellett sokkal nagyobb teher a lelki megpróbáltatás. Az a tudat, hogy kioltottad egy ember életét, aki ráadásul a te véred. Én nem tudnám magam túltenni magam ezen.

2010. márc. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Én nem voltam ilyen helyzetben, így nem tudom magam teljesen beleélni a problémádba, de szerintem nem az abortusz a jó megoldás. A szegény picuri nem tehet arról, hogy megfogant...ha nem tudjátok anyagilag vállalni, adjátok örökbe. Rengeteg meddő pár vár babára, akik örömmel felnevelik a kicsit (jó anyagi körülmények között, szeretetben), így neked sem kell egész életedben azzal a tudattal élned, hogy mit tettél. De persze ez csak az én véleményem, remélem senkit nem sértek meg vele, nem az volt a célom. Biztos jól fogsz dönteni akármi is lesz a vége. (Egyébként az becsülendő, hogy ilyen felelősségteljes vagy, hogy nem akarsz úgy bevállalni mégegy gyereket, hogy nincs meg rá az anyagi fedezet, csak szerintem jobb megoldás az örökbeadás mint az abortusz).
2010. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk a 3.baba kopogtat aránylag hamar,2.fél éves a kicsi,megfordult a fejemben az abortusz de inkább vállaltuk őt..de ha a 4.ről lenne szó,hát megértem a helyzeted:-(

Én ugy gondolom ha ugy hiszed jobb ha nem születik meg,vetesd el!De ha egy kicsit is fájna a szived érte akkor ne!

Párod mit gondol erről?Ő sem szeretné a babát?

2010. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
javítok:2.5éves:-)
2010. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szia

ha úgy érzed,nem menne a 3.baba nevelése,akkor tényleg jobb,ha elveteted.Lelkileg nagyon rossz érzés,testileg nem vészes.Én úgy tudom 28.500.- az abortusz,csakha nem munkanélküli valamelyikőtök,mert akkor olcsóbb sokkal!!

Elmész az orvoshoz,ő ad papírt,vizsgálatokra...utána családsegítős,a nőgyógyász aki majd cisnálja a műtétet,ott kapsz egy időpontot és ennyi.1nap az egész procedúra(mármint a műtét)reggel bemész,és délután már jöhetsz is

sajnálom!én is átéltem

2010. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!