Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyit emelhetek? Tudom...

Mennyit emelhetek? Tudom sokan kérdezték már de bővebben lent

Figyelt kérdés
Most kezdünk a próbálkozásnak kisbaba ügyben a párommal. Minden vágyam h sikerüljön. A legnagyobb problémát a munkám jelenti. Csomag küldő cégnél dolgozom, napi 5 és fél óra. Nem leveleket, hanémia kisebb nagyobb csomagokat kell szalagról levenni és buszba tölteni. Ez átlagos súlyának 15-20 kg. De van több jóval nehezebb csomag is, akár egy nehéz gumi szőnyegről vagy akármi más. A probléma még h csak felszínesen utána kérdeztem az illetékestől és azt mondta hogy az első négy öt hónap semmi problémához nem vezet utána majd át tesznek máshová. A kérdésem az, hogy ha a szervezetem megszokta, ami egy kicsit túlzás hogy ezt meg lehet szokni ugye mert van hogy érzem hogy ez már ott van a határon h elbírom e, tehát ha már ezt végzem jó ideje akkor ez ezután se fog ártani 4 5 hónapig? ? Itt persze tudok mérlegelni h mi a fontosabb de ez akkor a biztos munkahelyembe kerülne. Előre is köszönöm, és kérlek ne támadjatok . És először is még remélem hogy hamarosan össze fog jönni a kisbaba :-)

2016. júl. 27. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno 29 évesen emelgettem 10 kg feletti vödröket...akkor lettem terhes.... az első olyan esetnél, mikor elkezdett görcsölni a hasam, azt mondtam, itt abbahagyom. Szerencsére volt segítségem.

Ez pár hónapos terhesen volt.

Terhesség alatt védett vagy, ha nem határozott idejű szerződésed van és nem vagy próbaidőn!

2016. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szerződésem szerencsére határozatlan idejű
2016. júl. 27. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Festékboltban dolgoztam, ahol mi csajok is pakoltuk a 20 kilós glettes stb zsákokat, az első két hónapban azt sem tudtam, h terhes vagyok, mivel első hónapban ugyanúgy megjött és én ugyanúgy pakoltam, közben felújítottunk, ahol szintén kézben hordtunk fel mindent a negyedikre.

Semmi bajom nem lett sem nekem, sem a kicsinek.

A szervezeted igenis hozzá tud szokni a fizikai munkához egyébként. Ez nem betegség, ez egy csodás állapot, nem kell ráparázni szerintem.

Onnantól kell visszábbvenni, mikor érzed már terhesen, hogy nehezebb. Akkor nem szabad erőltetni, de addig nyugodtan csinálhatod úgy, ahogy eddig.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2016. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mernék ennyit emelgetni terhesen, akár mennyire is hozzá vagy szokva. Gondolj bele, ha mégis csak baj lesz amiatt, azt hogyan fogod feldolgozni? :/ Én nem kockáztatnék.
2016. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akinek kis korkülönbség van a gyerekei között, az rendszeresen emeli terhesen is a kisebb gyereket, aki simán lehet 15-20 kg.

Viszont itt is érvényes amit már írtak, az első problémára utaló jelnél máshogy kell megoldani, és nem szabad többet.

2016. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs, természetesen a nagyobb gyereket emeli terhesen. :)
2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm szépen. Vigyázni fogok az biztos, nem lépem át a határaim. Most már szorítsatok hogy következő hónapban pozitívat teszteljek. 6 évesek leszünk pont. Csodás ajándék lenne :-)
2016. júl. 27. 15:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden rendben volt. 8 hónapig sikerült dolgozni. Kb 7.hónapban felidegesítettem magam hogy azt gondolták ki aksrom mag asm huzni a munka alol es igy megcáfoltam ezt nekik hogy terges vagyok es nem beteg,aztán meg is lett az eredménye mert több órán keresztül görcsöltem ahogy idegesen pakoltam a nehéz cuccokat. Nem -bírtam az ágyból sem felkelni annyira feszült a hasam. Hulye voltam. Másnaptól kezdve pedig mindenkinek jeleztem hogy igenis en terhes vagyok és csesszék meg, vissza éltem a helyzetemmel . Nem is volt több probléma
2018. szept. 15. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!