Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű terhes lettem....

Valószínű terhes lettem. Hogyan tovább? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem sokára 18 éves leszek és valószínű terhes lettem. Barátom 19 lesz. Neki ez az utolsó éve. Én 11.-es vagyok. Családom rendben van, szüleim együtt vannak, és elég tehetősek vagyunk( ezt nem dicsekvésnek szántam, csak ha jön a baba nem lenne mély szegénység, bár én nekem nem kell a szüleim pénze, valamit elkezdenék dolgozni és lemondanék mindenről csak, hogy a babámnak a legjobb helye legyen) Szerető család vagyunk, szüleim úgy tekintenek a barátomra mint a gyerekükre..(több mint 1 éve vagyunk együtt emellett 3évig a legjobbbarátom volt) az a helyzet, hogy terhes lettem..(de ebbe most ne menjünk bele, védekeztünk, nem terveztük) én az iskolát leginkább magántanulóként folytatni szeretném!(4,5 az átlagom, szeretek tanulni viszont kivitelezhetetlen, hogy bejárjak ha látszani fog a pocim, mert egy írtó rossz osztályközösségünk van és én nem fogom kitenni a babám mindennapi stressznek amit tőlük kapok.., nem szeretnék elvetélni) szóval nektek erről mi a véleményetek? Sajnos apukám elég idős, neki a legnagyobb kivánsága az életében látni, ahogy felnő az unokája... (tesóm 27 de az ő barátnője fiatalabb nálam...) úgy, hogy szerintem nem lenne ellenére. Egy szerető közösségbe kerülne bele akik mindent megtesznek érte, és a legjobbakat akarnák neki.. Barátom igazából még nem szeretne kisbabát de azt mondta ha netán besikerülne és ennyire akarna jönni jöjjön. Semmi pénzért nem küldene abortuszra. Anyumnak mutattam az egyik pozitív tesztem, kérdezte mi legyen...
2016. okt. 31. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent elterveztel es atgondoltal. Mi a kerdes?
2016. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Uncsitesóm 17 èvesen esett teherbe. De ő akkor már házas volt. 18 èvesen szült. Ez nálunk termèszetes volt. Semmi nagy kaland, lwtt mèg kèt másik gyereke is. Szèpen èlnek. Húgom 18 èvesen elvetette a babáját, most már 25 èves de 2 ève akárhogy akarja nem sikerül teherbe esnie. Èn a helyedben megszülnèm ha az apját is szereted.
2016. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze szeretem az apukáját a picinek:)
2016. okt. 31. 19:25
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Te már megtervezted, hogy miként tovább. Ha szeretitek egymást, és szeretnétek a babát, akkor hajrá! Te esetedben én sem vetetném el, pláne hatalmas segítség manapság ha a szülők is támogatnak. Meg hát ha most abortusz mellett döntenél, ki tudja hogy később összejön-e, ahogy előttem is írják.

Nem azt mondom, hogy egyszerű a helyzeted, mert biztos nem lesz az, hogy tanulj emellett, vagy épp még dolgozz is mint említetted, kitartás kell hozzá az biztos, de nem lehetetlen! :)

2016. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Elég fiatal vagy szerintem.

Ha már besikerült és mindenki támogat, minden megoldható akkor nincs kérdés.

Nem egy tavaszi séta babát nevelni és tanulni is.

Persze a szülök biztos kiveszik majd a részüket.

Nem tudom ebből leszűrni mennyire vagy még gyerek hiába komolynak tűnik az irás.

Egyet véss bele ha megtartod nem kiskutya amit mama meg papa majd etet meg itat meg turujgat.

Ezt nem gonoszságból irom.

Meg kivánom legyen áldott jó babád hasfájás és éjszakai kelés nélküli, könnyű fogzási időszakon átmenni és dackorszaktól mentesen lenni.

Tarsd meg neveld fel szeretetben csak ne úgy vedd a babát mint a filmekbe hogy édibédi jó illatú mindig mosolygós bűbájgombóc.

Persze édes kis bűbájgombócok de a gyereknevelés nehéz.

Sok sikert kivánok neked!

2016. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, minden oké a leírásod szerint. Az abortusz meg gyilkosság, azt véletlen se válaszd.


Az előző egyébként bár jókat ír, azonban, meglátásom szerint, egy dolog kivételével: " és dackorszaktól mentesen lenni" - evvel nem értek egyet én mint gyermeknevelő szakember. Ugyanis a dackorszak átélése a kisgyermek saját érdeke, az ő érzelmi-értelmi fejlődésére nézve (pl ennek során tanul meg nem-et mondani, így későbbi ebbéli kiszolgáltatottságban nem lesz majd része a gyermeknek illetve leendő felnőttnek). Akin nem jelenik meg (idejében, vagy sehogy) a dackorszak, ott baj van! Az más kérdés, hogy a szülők számára az egyik komolyabb nehézség lehet a gyermekük dackorszakát átvészelni.

2016. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Tartsd meg!
2016. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Minden adott ahhoz, hogy fiatal korod ellenere megtartsd a babat!

A soraid alapjan orulsz is neki :-)

En ugy gondolom, hogy nagyon nehez lehet egy eletet vegigelni azzal a tudattal, hogy elvetted a sajat gyermeked eletet. Egy kis lény, egy kis emberke, van mindene, ami nekunk, dobog a kis szive, miert erdemelne azt a sorsot?

2016. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Hajrá.
2016. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
A barátod tudja már? Mert a leírásod csupa feltételezés vele kapcsolatban: "nem küldene...".
2016. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!