Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű terhes lettem....

Valószínű terhes lettem. Hogyan tovább? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem sokára 18 éves leszek és valószínű terhes lettem. Barátom 19 lesz. Neki ez az utolsó éve. Én 11.-es vagyok. Családom rendben van, szüleim együtt vannak, és elég tehetősek vagyunk( ezt nem dicsekvésnek szántam, csak ha jön a baba nem lenne mély szegénység, bár én nekem nem kell a szüleim pénze, valamit elkezdenék dolgozni és lemondanék mindenről csak, hogy a babámnak a legjobb helye legyen) Szerető család vagyunk, szüleim úgy tekintenek a barátomra mint a gyerekükre..(több mint 1 éve vagyunk együtt emellett 3évig a legjobbbarátom volt) az a helyzet, hogy terhes lettem..(de ebbe most ne menjünk bele, védekeztünk, nem terveztük) én az iskolát leginkább magántanulóként folytatni szeretném!(4,5 az átlagom, szeretek tanulni viszont kivitelezhetetlen, hogy bejárjak ha látszani fog a pocim, mert egy írtó rossz osztályközösségünk van és én nem fogom kitenni a babám mindennapi stressznek amit tőlük kapok.., nem szeretnék elvetélni) szóval nektek erről mi a véleményetek? Sajnos apukám elég idős, neki a legnagyobb kivánsága az életében látni, ahogy felnő az unokája... (tesóm 27 de az ő barátnője fiatalabb nálam...) úgy, hogy szerintem nem lenne ellenére. Egy szerető közösségbe kerülne bele akik mindent megtesznek érte, és a legjobbakat akarnák neki.. Barátom igazából még nem szeretne kisbabát de azt mondta ha netán besikerülne és ennyire akarna jönni jöjjön. Semmi pénzért nem küldene abortuszra. Anyumnak mutattam az egyik pozitív tesztem, kérdezte mi legyen...
2016. okt. 31. 19:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nos, hát még nem biztos, van 2 pozitív tesztem viszont még bármi lehet. 2-3 nap múlva kéne megjönnie. Sok olyat hallottam már, hogy pozi lett valakinek aztán megjött erős vérzéssel, és ha volt is baba elment.. Majd ha nem jön meg pár nap múlva csinálok még egyet ha pozitív elmegyek orvoshoz és ha minden tuti biztos akkor már az egész család tudni fogja. Jelneleg barátom annyit tud, hogy van egy halvány pozitív tesztem, látta, mondta ha ez az ami akar lenni akkor jöjjön. A mi vérünk, nem öljük meg. Mondta majd akkor ha úgy adódik megyünk ultrahangra, meg apás szülést szeretne mindenáron.:)
2016. okt. 31. 20:31
 12/16 anonim ***** válasza:
42%

En is 17evesen lettem terhes.nem voltam egesz 18mikor szultem.

Estin befejeztem a sulit,aztan jott a teso,20 evesen.utana a ket gyerek mellett szakmat tanultam.nehez volt,de semmi penzert nem csinalnam maskepp.

Ma mar iskolas nagyfiuk,irto jo dolog fiatal szulonek lenni.nem csak az anyjuk vagyok,a barjuk,pajtasuk is.minden hulyesegben benne vagyok.kommandosat jatszunk a jatszin,ha epp azt szeretnek.

Persze,biztosan van idosebb anyuka is,aki ugyan igy yerek tud lenni a gyerekevel.de fiatalon konnyebb.

Buszke vagyok rajuk is,es magamra is.

Van eletem a gyerekek mellett,mindig is volt.soha senki nem szolt azert ha egy-egy este elmentem kicsit baratnokkel.tobb nem is hianyzott.a mamak alig vartak,hogy vigyazhassanak rajuk.

Mi eleg hamar sajat labra alltunk az elso gyerkoc utan.igaz az En parom 22 volt mikor szultem,es akkor mar 2,5 eve fix munkaja volt,volt megtakaritott penze.mindent mi vettunk a gyereknek.a mamak csak oromvasarlast tartottak,arrol meg lebeszelni sem lehetett volna oket.

A mi esetunkbol kiindulva tartsatok meg :)

2016. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
Ááááábrááándos szééééép napok...
2016. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Én sem vetettem volna el soha a gyerekemet. Még 17-18 évesen sem. A párom (aki ma már férjem) elment volna dolgozni és lett volna valahogy (egyszer jártunk úgy 18 évesen, hogy 3 hónapig nem jött meg...végül nem volt semmi).


Most kismamaként ugyanígy gondolom, szép és átgondoltnak tűnik, ahogy írsz, nem tűnsz egy együgyű buta lánynak...


DE! Még nagyon fiatal vagy. Sokat alakulhat még az élet. Fel kell készülnöd arra is, ha éppen apa nélkül maradsz a babával...ilyenkor még nem tudni, hogyan alakul. Az is lehet örökre együtt lesztek...


Az szép, hogy megtartanád. Én veszítettem el babát, akit nagyon szerettem volna...tudom milyen érzés...Az abortusz persze más. De lelkiismerete mindenkinek van.

2016. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
Először azt írod, nem kell a szüleid pénze, aztán meg, hogy befejeznéd a sulit. Akkor most miből fogod eltartani és a barátod mit szól?
2016. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Es a fiu szulei? Hat ha az en fiam 19 evesen felcsinalna egy relativ kiscsajt, kb kiherelnem...
2016. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!