Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha kiválaszthatnád, hogy...

Ha kiválaszthatnád, hogy melyik hónapban szülnél, melyik lenne az?

Figyelt kérdés
És miért?

2018. jan. 31. 15:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Az elsőt júniusban szerettem volna, méghozzá 13-án (névnap, házassági évforduló).

A másodikat decemberben szeretném.

Júliusban nem volt jó szülni, hasfájós volt, nappal aludt és egész éjszaka fent volt. Én is nappal aludtam/pihentem. Mikor rendeződött a helyzet, azon kaptam magam, hogy szeptember van. Szülés előtt jóval már kórházban feküdtem. Végigaludtuk a nyarat. Télen meg amúgy is többnyire bent vagyunk, nem maradunk le semmiről. Persze más lesz, mivel van nagy tesó.

2018. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Ferbuárban akartam szülni, akkor is szültem 😁

A lányom és a párom ősszel születtek, én tavasszal, a nyarat alapból utálom, a fene sem akart nyáron állapotos lenni, plussz a szülinapi torták utaztatása sem bírta volna a 40 fokot... Így maradt a tél. Januárt nem akartam, mert mi van ha korábban születik és még az előző év lesz az (az évszám is fontos volt nekem), így maradt a február, ami amúgy is szimpatikus nekem. Szerencsére sikerült is!

2018. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Március. :)

NAgy pocakkal nem kellett elviselnem a dög meleget, hozzátápláláshoz volt friss gyümölcs és zöldség a kertben (amikor szültem, még hat hetes kortól volt gyümölcs, 3 hótól zöldség)

2018. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

Nehezen viseltem a téli terhességet, a nagykabátot, bakancsot, több réteg ruhát. Két gyerekem februári, egy novemberi, nem győztem öltöztetni őket, ha kimentünk.

A két legkisebbet direkt nyárra terveztük. Szuper volt lenge nyári ruhában lenni egész nap, gond nélkül bebújni a papucsba, heverészni az árnyékban, pancsolni a kerti medencében. A kicsikre elég volt egy szál kombidressz, 3 napos koruktól vagy az urvaron voltunk, vagy sarkig tártuk az ablakot.

Az is szempont volt, hogy még javában tartott a nagyok nyári szünete, így nem rohanással teltek az első hetek, volt idő összeszokni a kibővült családnak.

2018. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

Nyáron szültem. A nyári melegben alig kell felvenni vmi ruhaneműt, mégis kihívás volt az öltözködés és egy tépőzáras szandi felvétele. Ha télen vagy késő ősszel lett volna akkora hasam, amikor zoknit, harisnyát, bakancsot, réteges ruházatot kell magamra varázsolni és elviselni, akkor lekapartam volna magam.


Ezért csak tavasszal vagy nyáron szülnék ismét.

2018. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
3 gyerkőcöm van, az első 2 május végén született. Tökéletes volt, télen, csúszós utakon még nem volt nagy a pocak, nem volt olyan nehéz öltözködni. Mire jó idő lett, akkor lett nagyobb, akkor már nem kellett sok ruha, kényelmes volt, a kórházban töltött idő is jó időben volt. Ki tudtam menni sétálni, kiülni a látogatókkal. A 3.baba január végi. Hát sokkal nehezebb volt. A sok ruha, a nehéz öltözködés, nehéz volt úgy mozigni, tükörjég volt sokszor az út, féltem nagy hassal, hogy pofára esek. Vezetni is rosszabb volt. A kórházban látogatási tilalom volt, egyedül kellett szenvednem, hiába volt a férjemnek influenza elleni oltása, papírja róla(azt mondták úgy bejöhet) nem jöhetett be. Látogatók nem jöhettek, nagyon hideg volt, a 3.csm lett, esély semvolt, hogy levegőre menjek (7napot töltöttünk bent.) A babát sokkal nehezebb újszülötten sok réteg ruhában, bebugyolálva hazahozni, majd később tanácsadásra, stb-re hordani, mindig a fel-le öltöztetés. Míg a májusiaknak egy body+rugi és indulás... úgyhogy szerintem nagyon érezhető a különbség. Sosem szülnék még egyszer télen!!!
2018. febr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Na most melyik hónap a megfelelő, hogy ne legyünk lepontozva?
2018. febr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17 szerintem nincs olyan 😆
2018. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én is a jövő március-április-májust céloztam be. :D Reméljük sikerül is. :) Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 1. 12:58
 20/21 anonim válasza:
November környékén. azért, mert akkor a terhességem vége felé se 40 fok nem lenne, se 3 kabátot nem kéne felvennem a nagy pocakra :)
2018. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!