Alacsony AMH, magas FSH? Teherbe esett így valaki?

Figyelt kérdés
3. ciklusnapon voltam hormonvizsgálaton. Az Anti müller hormon (AMH)1,11 ng/mL lett, ami benne van a tartományban, de 0,89 a tartomány alja és ahhoz már nagyon közelít. Az FSH hormonom pedig 12 lett a 10,2 helyett. 9 hónapja próbálkozunk babával, ilyen eredményekkel van esélyem? Egy hét múlva megyek dokihoz az eredménnyel.
2023. aug. 24. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 2x néztek egy év különbséggel. Az elsőnél az AMH 1,62 volt kb.,FSH 10-es. Utána rá egy évre AMH 1,33,az FSH pedig 12 valamennyi lett,ezt a vérvételt már a meddőségibe nézték. Ez volt novemberbe,hogy megjött a vérvétel eredmény és utána januárba mentünk volna vissza az eredményeinkkel konzultációra. Decemberbe nem jött már meg,így spontán jött 2 év 3 hónap alatt a lányunk. Most 1 éves múlt már. Nálunk semmi mást nem találtak a kivizsgálások alatt.
2023. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az FSH 18,4 volt, az AMH 1,49 ng/ml. 27 éves voltam akkor. Spontán terhes lettem, aztán hét évvel később újra, háromhavi próbálkozás után. (Másodszor nem tudom, milyen hormonértékekkel.)


Hány éves vagy? Szerintem ezekkel az értékekkel simán lehetsz terhes, ha egyéb gond nincs.

2023. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, azt hozzátenném, hogy a legelső terhességem (ami missed abbal végződött és ami után a hormonsort csináltattam) nekem is 9 hónap után jött össze. (Stresszes időszak után.) A második, aki már iskolába megy, a missed ab után elsőre.
2023. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

28 éves vagyok.

2023. aug. 24. 09:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, de ne várjátok a csodát, minél hamarabb meddőségi központ, mert az idő ellenetek dolgozik.
2023. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ilyen szörnyű lenne ez az eredmény? :( Megyünk tovább mindenképpen, de reménykedtem, hogy nem ennyire borzalmas.
2023. aug. 25. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még lehet akár spontán is babád, de a korodhoz képest ezek nem szép értékek.

Ha vártok, és továbbra sem jön össze spontán a baba közben folyamatosan romlanak az értékek, lehet 2 év múlva már olyan rossz lesz, hogy lombikkal se lehet saját gyereked, vagy legalábbis sokkal kisebb lesz az esélye, mint most.

A meddőségi központok nagyrészében 4-5-6 hónap bejutni, el kell indítani a folyamatot. (Ha nem most rögtön, akkor legkésőbb amint az 1 év próbálkozás letelik)

Közben lehet sikerül spontán, az sosincs kizáva, de el kell indulni a lombik felé is, nehogy később már túl késő legyen.

2023. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült kedves kérdező?
dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
13 hetes kismama vagyok :)
dec. 19. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dejo! Grat! ☺️
jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!