Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha valaki inzulinrezisztenciás...

Ha valaki inzulinrezisztenciás vagy cukorbeteg akkor nehezebb neki teherbe esni?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán nem is lehet babája?
2023. szept. 2. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezeletlen, akkor okozhat nehézséget igen, de nem lehetetlen úgy sem.
2023. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet babája,csak fokozottan figyelni kell
2023. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelően kontrollált cukorbetegség vagy IR tudtommal nem jelent problémát. Nyilván annyiból nehezebb, hogy neki erre pluszban oda kell figyelni, hogy tényleg kontrollált maradjon. Önfegyelmet és némi energiabefektetést kíván.


Cukorbetegség esetén azért szokták javasolni, hogy a babatervezést a diabetológián kezdje az illető. A terhesség inzulinrezisztens állapot, jobb úgy nekiindulni, hogy előtte minden jól be legyen állítva, minden laborérték rendben legyen. Közben nehezebb a cukorbetegség kordában tartása, de nem lehetetlen.

2023. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nagymértékben megnöveli a vetélés kockázatát, illetve fejlődés során a genetikai problémákat, ha nincs kezelve.
2023. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénenként változik. Én IR-s vagyok, nem is kicsit. És a diétát sem úgy tartom, ahogy mondják. Nem bírok én napi 5ször időre enni.

De kb napi 120-140 gramm CH-t eszek, nekem ez elég már több éve.


De igen, mindenképp kezelni kell. A CH korlátozás és a minőségi összetétel és a mozgás az fontos. Terhesség alatt is.

2023. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!