Ez miért van? Lombik?

Figyelt kérdés

A harmadik orvostól jövünk a férjemmel. Mindegyik úgy kezdte, hogy ne ijjedjunk meg a lombiktól, ha oda kerül a sor. Ebből 2 urulogus, egy pedig a házi orvos. Nekem ez nagyon ijjesztő, mert 5 hónapja próbálkozunk. Igaz most erre a hónapra felfüggesztjük, mert ezzel kapcsolatban ezelőtti hónapban nagyon nagy lelki megterhelés ért.. nem jók a férjem eredményei, igazából egyre rosszabbak, 7millio és ebből 55% ami jól mozog és egészséges. Szóval most egy kicsit meg vagyok ijjedve... úgy indultunk neki a gyermek vallalasnak, hogy kettőnk erejéből sikerülni fog, nem lesz baj. Igazából nem is gondoltunk arra, hogy esetleg lombikra, vagy bármilyen külső beavatkozásra lesz szükség .. jelenleg is jár andrologiara folyamatosan, de 14 millió spermaszámról indultunk 3,majdnem 4 hónapja , és egyre csak csökken folyamatosan.. az elején engem is próbáltak stimulálni, mert nálam is van enyhe pcos+ir . Egyre nehezebb ez az egész ...

Bocsassatok meg, hogy ilyen hosszú lett. Nagyon nagyon szépen köszönöm ha irtok



2023. okt. 3. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem mi a konkrét kérdés. Azért mondják, hogy ne ijedj meg, mert a férjed egyre romló eredményei miatt arra kerülhet sor. Nem a világ vége az inszem vagy a lombik, nem is ördögtől való. De ha nektek nem fér bele, akkor nem muszáj, attól függ mennyire szeretnétek gyermeket. Aztán ott van az is, hogy akár spontán is terhes lehetsz.
2023. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy maga az inszem még csak szóba sem jött. Az orvos azt mondta,azt értelmetlennek tartja . Bocsánat , a konkrét kérdés az lenne, hogy valakinél volt e hasonló helyzet. Csak példaképp, barátnőméknél 13 millió a spermaszám , 3 hónapja 17volt . Ők is járnak folyamatosan most orvoshoz, romlanak az eredmények, nekik sosem mondtak ilyet. Nem régóta próbálkozunk, és tényleg ennyire rosszak ezek az eredmények, hogy már lassan lombikra szeretnének küldeni ? Vagy ilyen eredményekkel már tényleg lombikra kell menni ? Nem vagyok ebben jártas. Ezért kérek itt segítséget, vagy tanácsot. Vagy akármit ami biztatna egy kicsit
2023. okt. 3. 23:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi miért van? A rossz eredmények a férjednél?

A dokik mit mondtak? (Simán van olyan sajnos, hogy nem derül ki az oka... Barátnőméknél is csak romlanak a férje eredményei, folyamatos a gyulladás, de nem tudják hol van, vitaminok nem segítettek semmit, volt már mindenféle kezelés, azok se jöttek be.)

Egyébként ha úgy indultatok neki, hogy menni fog saját erőből (ahogy szerintem kb. a párok 99%-a gondolja a babatervezés elején), akkor 4 hónap próbálkozás után egyáltalán miért jártatok kivizsgálásokon? Egy év után szokták javasolni, ha addig nem jön össze a baba.

A lombiknál mi a kérdés? Hogy kezdjétek-e el? Ezt nektek kell tudni, hogy szeretnétek-e, vagy inkább vállaljátok, hogy maradtok a természetes útnál, akkor is, ha így esetleg nem lesz babátok.

Azt sem írtad, hány évesek vagytok, az általában elég fontos tényező gyerekvállalás esetén, a spermák minősége is romlik ideális feltételek esetén is, a petesejtek főleg öregszenek, szaporodhatnak az egyéb alapbetegségek is a korral, amik az egészséges terhesség esélyét rontják. Azért sem mindegy, mert az anyai életkorból (vagyis inkább az AMH szintből, de az is a korral változik leginkább) lehet sejteni, hogy mennyire értek rá várni az esetleges spontán terhességre, és mikortól kell sürgősen elgondolkozni az inszemen vagy lombikon, amíg nem késő.

2023. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
7 millióval semmi értelme az inszemnek. Igaza van a dokinak - de fura hogy nem neki hiszel
2023. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőméknek a 3.gyerek nem jött össze évekig. A férjének hasonló eredménye volt. Nekik se ajánlották az inszemet, rögtön lombikra küldték őket, de főleg a koruk miatt. Barátnőm kicsivel 40 alatt, a férje jócskán 40 fölött volt. Végül lombik előtt összejött nekik spontán. Egészséges lány.

Figyelj, senki nem fog erőszakkal lombikra kényszeríteni, de a spermakép magától nem javul. Vannak viszont azt javító vitaminok, nyomelemek, tessék utánajárni és használni. Ahogy a kezeletlen IR+pcos se növeli a teherbeesési esélyeket.

Azért mondják, hogy nem kell a lombiktól megijedni, mert így most spontán kb.0 az esélyetek. Nektek kell tudni, hogy mi a fontosabb, legyen spontán, de akkor bele kell fektetni elég sok pénzt időt energiát és talán később lesz. Vagy sürgős a dolog, akkor bele kell vágni a lombikba.

Szerintem tűzzetek ki egy időpontot, amíg nem lombikoztok, próbálkoztok spontán, de ahhoz téged is kezelni kell és a férjed spermaképét is javítani. Ha úgy se megy, még mindig lehet lombik, amitől tényleg nem kell megijedni.

(Én is hasonlóan állok. Spontán szeretnék, de a korom miatt lombik előtt állok.)

2023. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Ne kezdj lombikba, ha rákos megbetegedés volt a családodban, mert a hatalmas hormondózis nálad is kihozhatja :(
2023. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Előbb egy önismereti terápia, pszichológus kellene. Mert borzasztó ez, ahogy írsz. Fogalmad sincs, hogy mi az élet. Akarsz valamit, de csakis így, ahogy te azt kigondoltad. Nem jó a férjed, nem jó a doki, nem jó a lombik. Sok traumát cipelhetsz. Ne add légyszi tovább. Van még dolog magaddal, ez egy jel, hogy nincs mèg gyerek. Nincs még itt az ideje. Előbb gyere helyre.
2023. okt. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#3 én 22 éves vagyok, a férjem pedig 25
2023. okt. 4. 07:28
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 azért írtam így, mert fiatalok vagyunk, nem gondoltam,hogy ilyen kevés idő után inkább ezt javasolják . Természetesen elfogadom, csak fel kell azt is dolgozni szerintem, hogy kész ez van, van mikor nem lehet mindent megoldani csak saját erőből. De mindegy, legalább egy pár segítő válasz is jött , nektek köszönöm a segítséget. Mindenkinek további szép napot. Sziasztok!
2023. okt. 4. 07:46
 10/16 A kérdező kommentje:
#7 . Ezt meg leírom aztán többet nem kommentelek,mert unom az ilyen embereket. Senki nem mondta,hogy nem jó a doki, azt meg pláne nem,hogy a férjem nem jó. A dokikon csak meglepődtem, és kicsit elszomorodtam, hogy ilyen rosszak az eredményeink, de ezzel nincs baj, ha még lehet oldani másképp. Nem vagyunk elzárkózva a lombiktól, csak hirtelen ijjesztonek hangzott, és nyilván megijjedtem, hogy tényleg ennyire rosszak az eredmények. Szerintem nem "borzasztó" ahogy írok, szimplán csak segítséget, tapasztalatot kértem. Inkább az a borzasztó, ahogy te írsz :) . Én Hala Istennek rendben vagyok magammal. Mindenki aki tudott segítő tapasztalatot írni,az írt . Nem lekezelően, nem becsmérelték az írásomat, te viszont igen. Nem is igazán értem.. Én soha nem írnék olyat másnak, hogy fogalma sincs arról, hogy mi az élet. De köszönöm, hogy megosztottad ezt velem. És neked is szép napot 👍
2023. okt. 4. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!