Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek ez így rendben van?

Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, 10 hónapja próbálkozunk a babával sikertelenül. A férjemnél elvileg rendben van minden. Az én ciklusom szabályos, 27-28 napos. Fél éve ovutesztelek, minden hónapban pozitív. Múlt hónapban voltam a nőgyógyásznál, kb.ezeket mondtam el neki, amiket leírtam, megvizsgált, látott tüszőket. Azt mondta aprók, de érthető, épp csak 3 napja múlt el a vizsgálatkor az utolsó mensim. Ami még fontos lehet, hogy még sosem voltam terhes, kémiai terhességem, vetélésem sem volt soha.


Laparoszkópiás átjárhatósági vizsgálatot javasolt egyből. Tulajdonképp bízom benne, de kicsit félek is, hogy rögtön ilyen beavatkozással kezdene.

Közben ugye a műtét miatt csináltak labort, a tsh-m 4.6 lett. Szóval most kicsit elbizonytalanodtam, nem kellene-e inkább másfelé indulni, mondjuk hormonokat nézetni? Holnap kérek időpontot endokrinológushoz, de magamtól, a dokim egyáltalán nem mondta, hogy kellene.

Fogalmam sincs, mit csináljak, szívesen olvasnék véleményeket.


nov. 22. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Mivel már 38 éves vagy és majdnem egy éve próbálkoztok ezért szerintem ne utasítsd vissza az átjárhatóságit. Attól még az nem zárja ki higy párhuzamosan hormonokat is nézzetek.

A 4,6-os tsh valóban nem annyira ideális, jobb lenne 1-2 között.

Jobb haladni a vizsgálatokkal, mert hidd el, csak úgy pörögni fognak a hónapok és mire észbe kapsz, már eltelt fél év a különböző kivizsgálásokra való várakozással.

Átjárhatósági, ciklus 3. napi és ovuláció utáni 7. napon hormonpanel, AMH, esetleg inzulinrezisztencia vizsgálat. Én nagyjából ezekkel kezdeném.

nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen nem tudom, mire vársz. Elég alapvizsgálat az átjárhatósági.
nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a petevezetőid esetleg nem átjárhatóak, úgyszólván amellett tökmindegy, mi van a hormonjaiddal vagy bármi mással.

Szóval ezt ki kell minél hamarabb zárni.

nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"A férjemnél elvileg rendben van minden."


Milyen az az elvileg minden rendben?

Vizsgálták?

Vagy "csinált már" másnak gyereket, azért hiszitek?

nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

35 év felett fél év után meddőségi központ felkeresését szokták javasolni.


A petesejtek minősége ilyenkor már nem az igazi, a petefészek tartalék fogyatkozóban lehet. Az AMH és az FSH a legfontosabb vizsgálat, ha az AMH-s alacsony és mellé az FSH-d magas akkor teljesen felesleges az átjárhatósági vizsgálat, mivel ígyis-úgyis lombik lesz a javaslat.


Mondjuk én nem laparoszkópos, hanem ultrahangos átjárhatóságit csináltatnék (hycosy), olcsóbb és kevésbé invazív. Egyúttal a méhed is feltöltik és látják azzal van-e valamilyen eltérés.

nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el meddőségibe. Egy délelőtt megvizsgáltak mindkettőnket, teljesen ingyenesek voltak a vizsgálatok és kitértek mindenre. Nálam pl ott derült ki 2 év után, hogy nagyon durván alacsony az AMH és valószínű amiatt nem sikerült a baba. Előtte senki nem vizsgálta
nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is az átjárhatósági mellett haladt a többi vizsgálat is párhuzamosan. Én se várnék,hamar megvan.
nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
Hamar, csak kegyetlen...
nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
7# vagyok. 8-as Nekem HSG-m volt. Nem kellemes,de azért ennél kegyetlenebb dolgok is vannak,sajnos.
nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kicsit "kórház fóbiám" van (nem ok nélkül), úgyhogy amiatt félek. De a baba érdekében természetesen mindent megteszek.

A férjemet már vizsgálták, azzal kezdtünk, jó lett az eredménye.

Köszönöm a válaszokat, kicsit tisztábban látok most már.

nov. 22. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!