Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek mi segített hosszabb...

Kinek mi segített hosszabb sikertelen próbálkozás után teherbe esni úgy, hogy a szoptatást nem hagyta abba?

Figyelt kérdés

jan. 11. 16:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a szoptatás miatt magas a prolaktin szinted, akkor próbálkozhatsz akárhogy, nem fog sikerülni. Abban az esetben el kell dönteni melyik a fontosabb.
jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás abbahagyása 😅

7 hónapig nem jött a kicsi. Mondjuk én nem vetettem be érte a neten olvasható felesleges kuruzslatokat.

Leszoktattam a nagyot, 1 hónap mulva elapadt a tejem, majd egyből terhes lettem.

jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem magas a prolaktin szintem, megnézettem.


Első körben igyekszem az éjszakai szoptatásokat mellőzni, a nappalit meg korlátozni, de nagyon nehéz ez az időszak… Álmom a tandemszoptatás, de nem mindenáron.

jan. 11. 18:46
 4/22 A kérdező kommentje:

Szóval kinek mi segített, aki nem szoktatta le (teljesen) a nagyot?

Menstruációm is van.

jan. 11. 18:47
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanez mint az első kettőnél. Ahol szoptatás mellett nem jött sokáig, ismerősi körbe is ez oldotta meg,hacsak ez a baj. Bocsi,mi jó dolog van a tandembe?Akkor már miért nem a picinek akarod a tejet, mivel neki lesz igénye erre elsődlegesen? úgy ahogy az elsőnél. Bár ez off,te dolgod,csak őszintén érdekel mi megy ilyenkor az emberek fejébe. :D Amúgy én úgy tudom meddőségi kivizsgálásnál se foglalkoznak így veled, bár ebbe nem vagyok biztos. Nincs trükk kérdező. Vagy leszoktatod és teherbe esel vagy akkor sem, mert más a baj. Azt sem írtad mennyi ideje nem jön. Meddőségibe bejelentkeztetek? Vagy még nincs egy év?
jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Na már lemondtál a meddőségiről?

Eddig oda tartottál!

jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a kérdező ott is? Azt hittem kisebb a gyermeked. Ha teherbe esnél a következő hónapokba,akkor a tandemnél egy 3-4 éves gyereket szeretnél szoptatni újszülöttel? Addigra lehet le is választja magát,ne ez legyen a teherbeesésed célja, szerintem. Ott végig olvastam. Azóta beszéltél orvossal? A legtöbb nőgyógyász is megcsinálja ezeket a vizsgálatokat. Átjárhatósági,stb., férfit vizsgálni,stb. De ha komolyabb bajt találnak,akkor nyilván gyógyszer is kell. Szeretnéd ha az anyatejbe átmenne? Mérlegelj,mi most a fontosabb. Oka van annak is,hogy meddőségi kezelést se csinálnak addig. Ha majd leválasztja magát,akkor is eltudtok menni meddőségibe esetleg. Én kétféle embert ismerek,az egyiknek sikerült,pedig menstruáció se volt,szoptatott. A másik tábornak pedig nem,ha fejre állt sem,csak utána. Majd látod te melyikbe tartozol.
jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szoktattam le, 10 hónap próbálkozás után júniusban lettem terhes. Éjszaka kb 3x szopizott akkor még a lányom illetve nappal is. De őszintén én már nagyon utáltam az egészet. Augusztusban egyik napról a másikra sikerült is leválasztani (22 hónapos volt akkor).

Hogy mi segített nem tudom. De ha nem magas a prolaktin szinted, akkor miért a szoptatashoz kotod a sikertelenséget?

jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott még a meddőségi vizsgálat. Úgy tudom, egy év sikertelenség után szokás a kivizsgálás.

Sokat olvastam már a szoptatás melletti fogantatásról. Abszolút lehetséges. Nekem is van olyan ismerősöm, aki tandem szoptatott. Szerintem egy gyönyörű dolog. Az tévhit, hogy a nagy elveszi a tejet a kicsi elől. Amíg lehet, szoptatni szeretném a nagyot. Mondjuk fura ezt így írni, mert nincs még kicsi. A világ egyik legszebb és legértékesebb dolgának tartom a szoptatást. Sajnálom, hogy a társadalmunkban nem szokás, és egyesek rossz szemmel nézik a hosszan tartó szoptatást. Szerencsére egyre nagyobb a köre azoknak, akik olyan véleményen vannak, mint én.

Abból gondoltam, hogy a szoptatás okozhatja a sikertelenséget, mert úton-útfélen ez jön velem szembe. Persze, azt is tudom, hogy aki alaposabban körbejárja a témát, tudja, hogy ez hülyeség.

A kérdés arra vonatkozott, hogy aki szoptatás mellett teherbe esett, az mit tett ennek érdekében. Szedett-e valamit, járt-e valahol, mozgott-e valamit stb stb stb. Köszönöm a releváns hozzászólást a #9 válaszadónak!

jan. 12. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!