Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az új szabályok szerint a...

Az új szabályok szerint a fagyasztott embrió transzfer beleszámít az 5 TB támogatott IVF (lombik) kezelés egyikébe?

Figyelt kérdés

Nálam hamarosan indul a FET (azt adhatják csak vissza az új rendelet szerint), és azt mondta a doktornő, hogy ez nem számít bele az 5 db TB támogatott lombik kezelésbe, csak a stimulációval járó IVF kezelés. Majd kaptam egy olyan papírt, amiben leírják, hogy beleszámít.

Eddig 3 sikertelen lombikunk volt, 3 embriót sikerült lefagyasztani, ha beleszámítana, akkor ezzel ki is lőttem az esélyeimet.

Tudja valaki mi az igazság?



jan. 24. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Idén januártól a FET nem számít bele az 5 alkalomba. Csak a stimulációk számítanak, cserébe kötelező egyenként visszaültetni minden fagyasztott embriót mielőtt új stimuláció kezdődhetne.
jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
#1 Ez régen is így volt, csak nem volt leírva, mint kötelező szabály.
jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

#2 Ez nem igaz. Csak Pécsen számolták így jogszabályellenesen.


A jogszabály eddig úgy szólt hogy 5 beültetés államilag finanszírozott. A FET is beültetés.


Ha másik felére írod akkor eddig az se volt így. Egy aláírással bárki kérhetett 2 embriót és ha például csak 1 volt fagyasztva vagy úgy tűnt hogy a fagyasztottak valami miatt nem jó minőségűek lehetett kérni új stimulációt is.

jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy a FET nem számít bele,csak a stimuláció vagyis igazából akkor az a leszívás.

Megtaláltam a cikket.


"Takács Péter egészségügyi államtitkár bejelentette, hogy mostantól öt beültetés helyett öt stimulációt és az abból származó összes embrió beültetését finanszírozza az állam."

jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem számít bele. Én is a héten kérdeztem meg.
jan. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
jan. 25. 11:02
 7/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Nem számít bele január 1-től. De ez attól függ, hogy mikor volt a stimuláció, mert visszamenőleg sok helyen azt mondják, hogy nem érvényes. A másik kérdés meg az, hogyha FET-nél is kell hormonkezelés, akkor az minek számít?
jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7 Nem visszamenőleg akarja érvényesíteni, hanem idei beültetésre.

És ha pontosak akarunk lenni nem a stimuláció hanem a leszívás számít. Fetnél nincs leszívás és ha van is stimuláció általában csak gyógyszeres nem injekciós, szóval nem kell itt is meg a lombikos csoportban is próbálni keverni a... - t.


A FET nem számít, ez volt a szándéka a jogalkotónal, ha valaki csűrni-csavarni akarja akkor is. NEAK-tól bárki kikérheti hivatalosan még hány államilag támogatott alkalma van, nem az intézet vagy az orvos mondja meg kéne-kedve szerint.

jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Senki nem keveri a sz..t,csak egyelőre minden intézmény máshogy értelmezi.
jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem az intézmény hatásköre értelmezni, nem az intézmény nő dja meg hány alkalma van.

És te egyszerre az összesbe jársz hogy ezt tudod hogy hol hogy értelmezik?


Egyedül te jöttél ezzel itt is meg a lombikos csoportban is, mindenki más tudja értelmezni a jogszabályt.

jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!